Fiber Olmayan Yerden Yüksek Hız Alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Bulunan yerde fiber altyapı yoksa vdsl ile 75mbps gibi hızlara ulaşılma imkanı var mıdır?

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Santrala yakınlığın (maksimum 4km) ve bina içi tesisatının sağlığı göz önünde bulundurularak VDSL ile en fazla 100 MBPS hıza ulaşmak mümkün.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Santrala yakınlığın (maksimum 4km) ve bina içi tesisatının sağlığı göz önünde bulundurularak VDSL ile en fazla 100 MBPS hıza ulaşmak mümkün.

Bilgin için çok sağol kendi servis sağlayıcım vdsl ile 82 mbps dedi turknet de 75 mbps diyor bulunduğum yerde fiberde yok o yüzden merak ettim demek vdsl ile 70 e yakın hız görebiliriz. Tekrar bilgin için sağol

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
TurkNet'in resmi sorgulama sayfasında, farklı numaralar için yaptığım tüm sorgularda ulaşılabilir maksimum hızın hep altında bir değer gösterdi. Bu da onların (mahcup olmama adına) pazarlama politikası sanırım.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Genede Sağol :)
--- Gönderi Güncellendi ---
TurkNet'in resmi sorgulama sayfasında, farklı numaralar için yaptığım tüm sorgularda ulaşılabilir maksimum hızın hep altında bir değer gösterdi. Bu da onların (mahcup olmama adına) pazarlama politikası sanırım.

Ya bir de şimdi turknette gözüken hız yanlış olabilir mi diyorsun?

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Genede Sağol :)

Ya bir de şimdi turknette gözüken hız yanlış olabilir mi diyorsun?
Kendi kişisel görüşümü söylüyorum sadece. Sorgulama yaptığım üç farklı hattın da 50 MBPS üzerinde değer alabileceğini biliyorum. Ama TurkNet bu hatların maksimum 35 MBPS alacağını söylüyor. Şu an mevcut hattım (Turk Telekom) 50 MBPS değeri rahatlıkla kaldırıyor. TurkNet'e durumu ilettim ama geri dönüş alamadım.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Peki bilgilerin için tekrardan sağol.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Kendi kişisel görüşümü söylüyorum sadece. Sorgulama yaptığım üç farklı hattın da 50 MBPS üzerinde değer alabileceğini biliyorum. Ama TurkNet bu hatların maksimum 35 MBPS alacağını söylüyor. Şu an mevcut hattım (Turk Telekom) 50 MBPS değeri rahatlıkla kaldırıyor. TurkNet'e durumu ilettim ama geri dönüş alamadım.
Telekom 50mbps'de hizmet verebiliyorsa Türk-Net'te verir.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Yani 50mbps üstüne çıkmak için illada fiber altyapısı olmasına gerek yok değil mi vdsl ile de o hıza çıkılabilir?
Belli yakınlık koşulları sağlanırsa VDSL teknolojisi ile 50 mbps üzeri hız alınabilir.

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
25 mbps ile torrentte en fazla kaç ile indirilir? Saniyede kaç mb ile indirme yapabilirim?

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Telekom 50mbps'de hizmet verebiliyorsa Türk-Net'te verir.

Testlerde alabildiğin hızın 25 mbps (download) olduğu varsayarsak indirme hızını şu şekilde hesaplayabilirsiniz.

(25*1024)/8 = 3,2 MB (saniye başına)
25 mbps ile torrentte en fazla kaç ile indirilir? Saniyede kaç mb ile indirme yapabilirim?
Testlerde alabildiğin hızın 25 mbps (download) olduğu varsayarsak indirme hızını şu şekilde hesaplayabilirsiniz.

(25*1024)/8 = 3,2 MB (saniye başına)