Fiber İnternet Bağlandı

Bu konuyu okuyanlar

excell38660

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yeni binaya taşındım burada fiber internet alt yapısı vardı dün geldiler fiber internete uyumlu olsun diye binada ve evde tadilat yaptılar teni modem verdiler hız 20 mbit oldu download ederken çok hızlandı ama siteleri ve sayfaları açarken çok yavaşladı sebebi ne olabilir kafam almıyor...

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
dns ayarlarına bak... TRKY-DnsAyar adlı program sana en hızlı dns'leri bulur...

hasbi_muharip

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aynı sorun bende de meydana gelmişti ama fiber internetle değil 8 mb netlimitsiz de olmuştu. Modeme 8192 / 799 olarak gelen hat değeri bir ay boyunca 12192 / 799 olarak gelmişti ve internet download hızım 1.5 mb ye kadar yükselmişti fakat PING değeri 100 civarı geliyordu. Yani söylediğiniz gibi websitesilerine geç bağlanıyordum.

Ping bağlantı kurulan makineyle pc n arasındaki gecikme süresidir. Uzun lafın kısası hattım hız değerleri ne zaman arttı o zaman pingim yani gecikme sürem arttı.

Modeminin ve hattının desteklediği belirili bir seviye vardır ve bu değerleri aşarsan çeşitli sorunlar ortaya çıkar. Buna ek olarak modemde hattınızın sinyal değerlerini belirten şöyle bir kısım olması lazım:

11122222222.jpg

Burada yer alan downstream ve upstream değerlerini kontrol etmeniz gerekiyor ve bu konuları bir araştırın derim. Tam olarak alt veya üst sınır nedir bilemiyorum ama forumdan arkadaşların yardımcı olacağına eminim. Kolay gelsin.

excell38660

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bende bu şekilde bir istatistik listesi göremedim.

veysel47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben nasıl konu açabilirim

--- Mesaj Güncellendi ---

biri cvp atsın be

lordlevent

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
son günlerde sadece fiberde değil her yerde özellikle yurtdışı sitelere giriş çok yavaşladı.

cenkut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adsl tarafında Hat kontrol ediyorsanız iki değer var önemli olan

Gürültüye Dayanıklılık yazar türkçe modem arayüzünde
aşağıdaki değerlerde bir hat zayıftır çünkü bir bacak dediğimiz 13.0 dB olan kopmaya yol açacaktır

Download Upload
17.0 dB 13.0 dB

Download max. 20 - 21 dB Upload 18 - 19 dB olması gerekiyor sağlıklı bir bağlantı için tabii ki en yüksek değer sanırım 30 yakındır.Bu değerler oynamayacak sürekli eğer 13 ten 17 çıkıyorsa kesinlikle hatta bir sorun vardır.

Kolay Gelsin.