Fethullah Gülen'in koruyanı...

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
mehmetkamis.jpg
MEHMET KAMIŞ

Vaktiyle bir derviş, nefisle mücadele makamının sonuna gelir. Meşrebin usulünce bundan sonra her türlü süsten, gösterişten arınacak, varlıktan vazgeçecektir. Fakat iş yamalı bir hırka giymekten ibaret değildir.

Her türlü görünür süslerden de arınması gereklidir. Saç, sakal, bıyık, kaş, ne varsa hepsinden.

Derviş usule uygun hareket eder, soluğu berberde alır. "Vur usturayı berber efendi.'' der. Berber dervişin saçlarını kazımaya başlar. Derviş bir yandan da aynada kendini takip etmektedir. Başının sağ kısmı tamamen kazınmıştır. Berber tam diğer tarafa usturayı vuracakken, bıçkın bir kabadayı girer içeri. Doğruca dervişin yanına gider, başının kazınmış kısmına okkalı bir tokat atarak 'Kalk bakalım derviş, kalk da tıraşımızı olalım.' diye kükrer. Dervişlik bu... Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek. Kaideyi bozmaz derviş. Ses çıkarmaz, usulca kalkar yerinden. Berber mahcup, fakat korkmuştur. Ne de olsa mahallenin kabadayısı, elinde silah astığı astık kestiği kestik. "Ne diyorsak o'' diye ortalıkta dolaşan bir belalı. Ses çıkaramaz.

Kabadayı koltuğa oturur, berber tıraşa başlar. Fakat küstah kabadayı tıraş esnasında sürekli aşağılar dervişi, alay eder. Kabak aşağı, kabak yukarı! Konuşur durur. Nihayet tıraş biter, kabadayı dükkândan çıkar. Henüz birkaç metre gitmiştir ki, gemden boşanmış bir at arabası yokuştan aşağı hızla üzerine gelir. Kabadayı şaşkınlıkla yol ortasında kalakalır. Derken, iki atın ortasına denge için yerleştirilmiş uzun sivri demir karnına dalıverir. Kabadayı oracığa yığılır kalır. Ölmüştür. Görenler çığlığı basar.

Berber ise şaşkın; bir manzaraya, bir dervişe bakar, gayri ihtiyari sorar: "Biraz ağır olmadı mı derviş efendi?'' Derviş mahzun, düşünceli cevap verir: "Vallahi gücenmemiştim ona. Hakkımı da helal etmiştim. Gel gör ki kabağın da bir sahibi var. O gücenmiş olmalı!''

Teşbihte hata olmasın...

Fethullah Gülen Hocaefendi, yıllarca cami kürsülerinde, özel sohbetlerde kendisini dinleyen herkese iyiliği anlattı. Bütün hayatını bu ülkeye bu millete hatta bütün insanlığa vakfetti. Bir karıncayı ezmedi, birine kötü bir söz söylemedi. Soluğunu ulaştırdığı herkese de aynısını tavsiye etti. Onu dinleyenler, onun söylediklerini önemseyenler de hayatlarını bu millete, bu ülkeye hatta insanlığa adadılar. Asya steplerinden Afrika çöllerine yeryüzünün her yerinde iyiliği anlatıp hakkın temsilcisi oldular. Kimse onlardan birinin, başkasının hakkını gasp ettiğini, haksızlık yaptığını söylemedi, söyleyemedi.

Şiddetin İslam dünyasını yakıp kavurduğu bir zamanda o, hep barışı ve suhuleti tavsiye etti. Israrla ve kararlılıkla barışı, hoşgörüyü önerdi. Onu sevmeyenler bile bu millete ya da insanlığa bir zararının dokunduğunu dillendiremedi.

Buna rağmen 1999 yılında bugünkü irtica eylem planı gibi bir planla hakkında bir sürü yalan yanlış haberler yaptırılıp yurtdışında yaşamaya zorlandı. Ama o, düşüncelerinden ve davranışlarından hiç taviz vermedi. Hiç farklı bir düşünce içinde olmadı. Konuştuğu her şeyi milletinin ve insanlığın hayrı için konuştu. Yalancı şahitler bulunup hakkında açılan davaların hiçbirinden bir şey çıkmadı. Suçsuzluğu Türkiye Cumhuriyeti'nin mahkemelerince de tescillendi.

Suç işlemeyenlerin evlerine silah yerleştirerek yeni bir linç girişiminde bulunmayı denediler ama buna da Allah müsaade etmedi. Eee ne de olsa bu dünyada mazlumun bir koruyanı kollayanı var elbette. [email protected]
04 Kasım 2009, Çarşamba​

KaynaK

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Barış ve kardeşliğe her sözünde vurgu yapan her insan sevilmeli. İnşalığın çıkarı için çalışan, yürekleri sevgi dolu bireyler yetiştiren her varlığa selam olsun...

avdanli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İyi adam ama hain kişiler yüzünden vatanından ayrıldı

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
eden bulur demişler kim iyi kim kötü takke düştü kel göründü işte

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Rabbim Yar ve Yardımcısı olsun böyle insanların

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Amerikanın ılımlı islam taşeronu. Vatanından hainler yüzünden ayrılmışmış. Bizde yedik.

angoren

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ben türkçe olimpiyatlarını sıkı takip ediyorum. hiçbir vatansever gurupta böyle geniş çaplı ve esaslı bir çalışma görmedim. Allah işlerini rasgetirsin.

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
mehmetkamis.jpg
MEHMET KAMIŞ

Vaktiyle bir derviş, nefisle mücadele makamının sonuna gelir. Meşrebin usulünce bundan sonra her türlü süsten, gösterişten arınacak, varlıktan vazgeçecektir. Fakat iş yamalı bir hırka giymekten ibaret değildir.

Her türlü görünür süslerden de arınması gereklidir. Saç, sakal, bıyık, kaş, ne varsa hepsinden.

Derviş usule uygun hareket eder, soluğu berberde alır. "Vur usturayı berber efendi.'' der. Berber dervişin saçlarını kazımaya başlar. Derviş bir yandan da aynada kendini takip etmektedir. Başının sağ kısmı tamamen kazınmıştır. Berber tam diğer tarafa usturayı vuracakken, bıçkın bir kabadayı girer içeri. Doğruca dervişin yanına gider, başının kazınmış kısmına okkalı bir tokat atarak 'Kalk bakalım derviş, kalk da tıraşımızı olalım.' diye kükrer. Dervişlik bu... Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek. Kaideyi bozmaz derviş. Ses çıkarmaz, usulca kalkar yerinden. Berber mahcup, fakat korkmuştur. Ne de olsa mahallenin kabadayısı, elinde silah astığı astık kestiği kestik. "Ne diyorsak o'' diye ortalıkta dolaşan bir belalı. Ses çıkaramaz.

Kabadayı koltuğa oturur, berber tıraşa başlar. Fakat küstah kabadayı tıraş esnasında sürekli aşağılar dervişi, alay eder. Kabak aşağı, kabak yukarı! Konuşur durur. Nihayet tıraş biter, kabadayı dükkândan çıkar. Henüz birkaç metre gitmiştir ki, gemden boşanmış bir at arabası yokuştan aşağı hızla üzerine gelir. Kabadayı şaşkınlıkla yol ortasında kalakalır. Derken, iki atın ortasına denge için yerleştirilmiş uzun sivri demir karnına dalıverir. Kabadayı oracığa yığılır kalır. Ölmüştür. Görenler çığlığı basar.

Berber ise şaşkın; bir manzaraya, bir dervişe bakar, gayri ihtiyari sorar: "Biraz ağır olmadı mı derviş efendi?'' Derviş mahzun, düşünceli cevap verir: "Vallahi gücenmemiştim ona. Hakkımı da helal etmiştim. Gel gör ki kabağın da bir sahibi var. O gücenmiş olmalı!''

Teşbihte hata olmasın...

Fethullah Gülen Hocaefendi, yıllarca cami kürsülerinde, özel sohbetlerde kendisini dinleyen herkese iyiliği anlattı. Bütün hayatını bu ülkeye bu millete hatta bütün insanlığa vakfetti. Bir karıncayı ezmedi, birine kötü bir söz söylemedi. Soluğunu ulaştırdığı herkese de aynısını tavsiye etti. Onu dinleyenler, onun söylediklerini önemseyenler de hayatlarını bu millete, bu ülkeye hatta insanlığa adadılar. Asya steplerinden Afrika çöllerine yeryüzünün her yerinde iyiliği anlatıp hakkın temsilcisi oldular. Kimse onlardan birinin, başkasının hakkını gasp ettiğini, haksızlık yaptığını söylemedi, söyleyemedi.

Şiddetin İslam dünyasını yakıp kavurduğu bir zamanda o, hep barışı ve suhuleti tavsiye etti. Israrla ve kararlılıkla barışı, hoşgörüyü önerdi. Onu sevmeyenler bile bu millete ya da insanlığa bir zararının dokunduğunu dillendiremedi.

Buna rağmen 1999 yılında bugünkü irtica eylem planı gibi bir planla hakkında bir sürü yalan yanlış haberler yaptırılıp yurtdışında yaşamaya zorlandı. Ama o, düşüncelerinden ve davranışlarından hiç taviz vermedi. Hiç farklı bir düşünce içinde olmadı. Konuştuğu her şeyi milletinin ve insanlığın hayrı için konuştu. Yalancı şahitler bulunup hakkında açılan davaların hiçbirinden bir şey çıkmadı. Suçsuzluğu Türkiye Cumhuriyeti'nin mahkemelerince de tescillendi.

Suç işlemeyenlerin evlerine silah yerleştirerek yeni bir linç girişiminde bulunmayı denediler ama buna da Allah müsaade etmedi. Eee ne de olsa bu dünyada mazlumun bir koruyanı kollayanı var elbette. [email protected]
04 Kasım 2009, Çarşamba​

KaynaK

Bla Bla Bla . Hocaefendi

nikoteen

Doçent
Reaksiyon puanı
8
böyle bi konuyu burda nasıl actırırlar anlamıyorum..
bu kadar saf olmayın beyler dini duygularınızı sömürtmeyin..
bu adam bir din tüccarıdır..
pkk dan daha büyük bir tehtitdir..
Türkiyede sızmadıkları kurum kalmadı..
papanın acıkladıgı avrupa afrikadan sonra 21. yyda asyayı hristiyanlaştıracagız sözünü hayata geçirmek için kullanılan bi maşadır..
papanın ayagına giden ve elini öpen kişi fetoş değilmiydi..
sonra islamiyetten bahsetsin..
İnternette biraz araştırın bu adamla ilgili dudaklarınız ucuklayacıgı videolar bulabilirsiniz..

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
papanın acıkladıgı avrupa afrikadan sonra 21. yyda asyayı hristiyanlaştıracagız sözünü hayata geçirmek için kullanılan bi maşadır..
İnternette biraz araştırın bu adamla ilgili dudaklarınız ucuklayacıgı videolar bulabilirsiniz..

Sonuna kadar katılıyorum. +1500

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3

dün o sitelerin ne amaçla kime hizmet ettiğini bütün haber sitelerinde gördük bazı insanların kalbi taştandır ne yaparsan yumuşamaz görmeyen gözler değil görmek istemeyen kör yürekler var. Allah yardımcınız olsun inşallah gerçeği görürsünüz bir gün

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
bu nasil bir saf koyunluk adam resmen islami hristiyanlastirmak sabasinda, yav bur kere kadin gibi aglaan adamin nesine güvenecen ,o gibi adamlar gerektiginde herseyi satar

ouslu77

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Güneşin battığı yerde adamların gölgeleri büyük olur !

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Bu kadar saf olmayın beyler dini duygularınızı sömürtmeyin..
Bu adam bir din tüccarıdır..
Pkk dan daha büyük bir tehtitdir..
Papanın acıkladıgı avrupa afrikadan sonra 21. Yyda asyayı hristiyanlaştıracagız sözünü hayata geçirmek için kullanılan bi maşadır..
Papanın ayagına giden ve elini öpen kişi fetoş değilmiydi..
Sonra islamiyetten bahsetsin..
Internette biraz araştırın bu adamla ilgili dudaklarınız ucuklayacıgı videolar bulabilirsiniz..

-1500

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Siyah ve beyaz yorumlar...Bir kısmı savunur bir kısmı kin kusar.

Yorum yapmıyorum bu konuda.Ayrıca Türkiye adına yurt içinde veya dışında emeği geçen herkese dualarımı gönderiyorum.

erdcan

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Allah kimin ne yaptığını görür bilir, "fettullah hoca efendi hazretleri" diye diye dolaşanlara bi

bakın, hocanın kimin talebesi olduğuna bi bakın, şimdi neler yaptığına da bakın, alsana dindar

monarşi. hoca ölüne müritleri napacak? malları kim paylaşacak?bırak hoca herkes kendi

dinini yaşasın,fettullahçiların gizli silahı dini kullanmak.Din Allahın koyduğu kanunlar,kul

isterse okur öğrenir uygular emirlerini. hoca ne yapmaya araya girerki?

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben pek fazla tanimam F.gulen i ve cemaatini, ama Turkce olimpiyatlarindan yola cikip 10 numara adam diyebilirim.

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16

Aynen katılıyorum

mustafa sahın

Asistan
Reaksiyon puanı
1
müslüman başka bir müslümanın aleyhinde olmamalıdır.
Kusurları olduğunu düşünüyorsa Allaha havale etmelidir.
Aleyhinde olmamalıdır,tabii derdi üzüm yemekse...:blink:

ıslamaköfte

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bu nasil bir saf koyunluk adam resmen islami hristiyanlastirmak sabasinda, yav bur kere kadin gibi aglaan adamin nesine güvenecen ,o gibi adamlar gerektiginde herseyi satar

Çeneleri üstüne kapanıp ağlıyorlar ve (Kur'an) onların huşu (saygı dolu korku)larını arttırıyor (İSRA SURESİ / 109)

İşte bunlar; kendilerine Allah'ın nimet verdiği peygamberlerdendir; Adem'in soyundan, Nuh ile birlikte taşıdıklarımız (insan nesillerin)den, İbrahim ve İsrail (Yakup)in soyundan, doğru yola eriştirdiklerimizden ve seçtiklerimizdendirler Onlara Rahman (olan Allah')ın ayetleri okunduğunda, ağlayarak secdeye kapanırlar (MERYEM SURESİ / 58)

Abdullah İbnu Mes'ud radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselam buyurdular ki: "Sinek başı kadar bile olsa, gözünden Allah korkusuyla yaş çıkan ve bu yaşı yanak yumrusuna değecek kadar akan hiçbir mü'min kul yoktur ki, Allah onu (ebedi) ateşe haram etmesin!"

ALLAH korkusu ile, gözünden yaş akan mümini, Hak teali ateşten koruduğu gibi, ateşi de onun nurundan korur. [İbni Mace]

ALLAH’u Teâlâ’nın, himayesinden başka hiçbir himayenin bulunmadığı kıyamette, himayesine aldığı yedi kimseden biri de, yalnız iken ALLAH’ı anıp gözünden yaş akan kimsedir.) [Buhari]

Sanırım ağlamak konusunda bu kadar cevap yeterlidir

apolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ne kadar sig goruslu insanlar var, sasirmamak mumkun degil. Eger bu olusum insanlara veya ulkelere zarar veriyorsa, kurumlar icine sizip devleti veya devletleri ele gecirmeye calisiyorlarsa neden engellemiyorlar. Devlet-devletler bu kadar mi aciz? Yapmayin allah askina. Siz suna "adini bile duymadigimiz ulke insanlarinin bizden daha iyi turkce konusmasini hazmedemiyoruz" desenize.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
fethullah güleni eleştirenler, eleştirmeye devam etsinler, kimse haşa onu peygamber gibi görmüyor birileri fethullah hocama iftira, hakaret edildiği için fethullah gülene her geçen gün sempatim daha da arttı, fethullah gülen bir türk vatansever, inancına bağlı, demokrasiden yana olan bir hocamızdır, fethullah güleni hazmedemiyenler hala daha çamur atanlar atmaya devam etsinler, ALLAH iftira ve çamur atanlardan biz korusun yarrabim.

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
fethullah güleni eleştirenler, eleştirmeye devam etsinler, kimse haşa onu peygamber gibi görmüyor birileri fethullah hocama iftira, hakaret edildiği için fethullah gülene her geçen gün sempatim daha da arttı, fethullah gülen bir türk vatansever, inancına bağlı, demokrasiden yana olan bir hocamızdır, fethullah güleni hazmedemiyenler hala daha çamur atanlar atmaya devam etsinler, ALLAH iftira ve çamur atanlardan biz korusun yarrabim.

Senin pek muhterem hocaefendin Müslüman dünyasını hristiyanlaştırmak için Vatikan tarafından 2000 yılında uygulamaya konulan ve Ameriak ile Avrupa tarafından hararetle desteklenen dinlerarası diyalog safsatasınından gönüllü uygulayıcısı. O istediği kadar televizyonlarda ağlayıp dursun, hristiyanların projesinin uygulanmasını savunan bir adamı ben kalkıpta savunmam. Herşeyin en iyisini Yüce ALLAH bilir. Herkesin yapıp ettikleri birgün mutlaka önüne getirilir.

bohongtw

Doçent
Reaksiyon puanı
27

Hocam merak ediyorum o bahsi gecen videolari-kasetleri hic basindan sonuna izlediniz mi acaba veya soyle size sunulan 15 dk. gibi surelerin disinda izlediniz mi konu nerden oraya gelmis diye sordunuz mu acaba ?
Birde rica ediyorum birileri su papa nin elini opme fotografini koyabilir mi acaba ben bulamadim da bir gorsek daha acik olur ?
Son olarak sizi hristiyanlastirmaktan korkan arkadaslarim ,ben de dahil merak ediyorum ne kadar muslumaniz merak ediyorum acaba bu insan kadar dinini yasayabiliyor muyuz ,sahsen ben 100 de biri kadar yasayabildigimi sanmiyorum.
"Ulkeni sevmenin en kucuk emmaresi dua dir onu da yapmayan ulkemi seviyorum demesin", acaba kacimiz dua ediyoruz dua etmenin disinda ulkemizi ne kadar temsil ediyor ve tanitiyoruz ,acaba TURK OKULLARI kadar yapiyor muyuz...
ELESTIREN KARDESLERIME SORUM SUDUR "TAMAM TAKDIR ETMIYORSUNUZ YAPILANLARI BU INSANIN VESILE OLDUKLARINI OLABILIR, AMA ORTAYA SIZ NE KOYUYORSUNUZ DAHA IYI NE YAPTINIZ,KACINIZ MOSKOVA MEYDANINDA TURK BAYRAGI DIKTI RUS COCUKLARA ISTIKLAL MARSI OKUTABILDI , DAHA IYISINI YAPIN ELLERINIZI AYAKLARINIZI OPELIM CANINIZI CANIMIZ BILELIM, YOKSA ORTADA BIR IS , AYINESI ISTIR KISININ DIYELIM MI?"

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13

insan bilmediği şeyin düşmanıdır.
en büyük cahillik bilmediğini bilmemektir..

---------- saat 18:06 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:03 eklenmişti ----------

Sonuna kadar katılıyorum. +1500

video işleme programlarıyla istediğiniz kişiyi istediğiniz şekilde konuşturabilirsiniz. istediğiniz ortama sokar, istediğiniz şekild göstertebilirsiniz. hele yüzlerce konuşma kasedi ve videosu olan birinden daha iyi bir malzeme olamaz.

---------- saat 18:11 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:06 eklenmişti ----------

Senin pek muhterem hocaefendin Müslüman dünyasını hristiyanlaştırmak için Vatikan tarafından 2000 yılında uygulamaya konulan ve Ameriak ile Avrupa tarafından hararetle desteklenen dinlerarası diyalog safsatasınından gönüllü uygulayıcısı. O istediği kadar televizyonlarda ağlayıp dursun, hristiyanların projesinin uygulanmasını savunan bir adamı ben kalkıpta savunmam. Herşeyin en iyisini Yüce ALLAH bilir. Herkesin yapıp ettikleri birgün mutlaka önüne getirilir.

ben dinler arası diyalog çerçevesinde müslüman olan papazları, kiliselerde verilen islam konferanslarını, yurtdışındaki türk okullarında okuyup türkiyeyi sevda haline getiren öğrencilerin hikayelerini çok duyup okudum. hatta bu öğrencilerden bazılarıyla tanıştım ama. nedense bir tane hristiyan olmuş birisini görmedim. ben mi yanlış görüyorum siz mi yanlış görüyorsunuz.

örnek mi istersin;
rusya başkurdistan özerk cumhuriyeti cumhurbaşkanı başdanışmanı ildus (soyadını hatırlayamadım) bu bey allaha inanmazken, allahı bilmezken bu okullar sayesinde gerçekle tanışıyor. kendisi otdu mezunudur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...