Fenerbahçe Ülker 95 - 61 Aliağa Petkim

Bu konuyu okuyanlar

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
2012-12-30_a446.jpg

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Beko Basketbol Ligi’nin 13. hafta mücadelesinde, Aliağa Petkim ile karşılaştı. Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da oynanan karşılaşmadan Takımımız, 95-61 galip ayrıldı.

Özellikle ikinci çeyrekte bulduğu 38 sayıyla sonuca ulaşmasını bilen Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızda Romain Sato 18 sayıyla takımımızın en skoreri olurken Emir Preldzic 15 sayı, 9 asist; Bo McCalebb 14 sayı, 5 asist; İlkan Karaman da 11 sayı kaydetti.

Mücadelenin ilk çeyreğinin ilk bölümünde iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı. Reklam molasına 11-11 eşitlikle gidilirken ilk periyot Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın 21-14 üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyrekte Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın müthiş hücum etkinliği oldu. Ömer Onan, İlkan Karaman ve Bo McCalebb’le üst üste sayılar üreten Fenerbahçemiz, oyunun bu bölümünde 38 sayı bularak soyunma odasına 59-39’luk skorla girdi.

Üçüncü periyotta rakibi üstündeki etkisini arttıran Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, final periyotuna 70-49 önde girdi.
Final periyotunda farkın verdiği rahatlıkla oynayan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, sahadan 95-61’lik skorla galip ayrılırken zirvedeki yerini korumayı başardı.

SALON: Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena
HAKEM: Ali Sekan Emlek, Ahmet Ersan Ergüler, Mehmet Karabilecen
FENERBAHÇE ÜLKER(95): Bo McCaleb (14 sayı, 5 asist), Ömer Onan (10 sayı, 4 asist), Barış Ermiş (7 sayı, 4 asist), Romain Sato (18 sayı), Kaya Peker (6 sayı), Oğuz Savaş (4 sayı, 3 asist),
Mike Batiste (6 sayı, 1 asist), İlkan Karaman (11 sayı), Bojan Boddanovic (4 sayı), Emir Preldzic (15 sayı, 9 asist).
ALİAĞA PETKİM (61): Chalmers (21 sayı, 3 asist), Shumpert (5 sayı, 2 asist), Caner Şentürk (3 sayı, 4 asist), Mehmet Görkem (8 sayı), Marcus Arnold (4 sayı, 1 asist), Torin Francis (19 sayı)

Kaynak

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
çok çok çok iyidik 30 asist ile oynadık takım çok iyi motive olmuş barça mağlubiyeti yaradı bize umarım bu çıkışımız siena ve efes maçlarındada devam eder.

tabi bu hakem hataları ne olacak bilmiyorum . sanırım mehmet karabilecen di resmen iyi savunmaya sevinen pia'ya teknik çaldı bir takımın sahasında formalite için oynanan bir maçta böyle alakasız bir teknik faulü hangi akla hizmet çalabiliyor ? bu gücü nerden bulabiliyor merak ediyorum açıkcası kendisi böyle mi tatmin oluyor

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
avrupada galibiyet gelmeyince, Türkiyedeki galibiyetler bana çok sıradan geliyor artık sevindirmiyor beni bu galibiyetler.

darısı avrupa maçlarına diyeyim ben :)

Lhuki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
avrupada galibiyet gelmeyince, Türkiyedeki galibiyetler bana çok sıradan geliyor artık sevindirmiyor beni bu galibiyetler.

darısı avrupa maçlarına diyeyim ben :)
bana yazmaya gerek kalmamış önemli olan avrupa maçları türkiyede galibiyetler pek anlam ifade etmiyor

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=71554]cobra11[/MENTION] ve [MENTION=105985]Lhuki[/MENTION] durun bakalım ya top 16 yeni başladı birde barça ile başladı bundan sonra iyi oluruz :) pia zaten takım oturmaya başladı dedi