Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
fenerbahce-feyenoord-1-dha_16_9_1532203942-880x495.jpg

Fenerbahçe hazırlık maçında Feyenoord'la 3-3 berabere kaldı. Maçta 18 dakikada 3-0 öne geçen sarı-lacivertliler 87, 90 ve 90+5'te gelen gollere engel olamadı. Fenerbahçe'de genç isimler ve özellikle Eljif Elmas oynadığı futbolla alkış aldı. Fenerbahçe 33'te Giuliano ile bir de penaltı atışından yararlanamadı.

Fenerbahçe, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Ülker Stadyumu'nda karşılaştığı Hollanda ekibi Feyenoord ile 3-3 berabere kaldı. Sarı-lacivertliler ilk yarıda oynadığı futbolla alkış alıp 3-0 öne geçmesine ve hatta bir de penaltı kaçırmasına rağmen ikinci yarıda son bölümde peş peşe gelen gollere engel olamadı. 18 dakika içinde 3-0 öne geçen Kanarya, 87’den sonra gelen gollerle 3-3’le beraberliğe rakibi Feyenoord ile razı oldu.
Maçtan dakikalar
7. dakikada Giuliano'nun ara pasında ceza sahası içi sağ tarafında topla buluşan Alper vuruşunda meşin yuvarlak kaleci Bijlow'dan sekti. Dönen topa ceza sahası dışından plase vuran Eljif, meşin yuvarlağı ağlara gönderdi: 1-0. 13. dakikada ceza sahası içinde Malacia'nın Barış'ı düşürmesi sonucu hakem Arda Kardeşler penaltı noktasını gösterdi. 14. dakikada topun başına geçen Giuliano, meşin yuvarlağı kalenin sağından ağlarla buluşturdu: 2-0.
18’de Isla'nın sağ kanattan ortasında ceza sahası içinde topla buluşan Valbuena'nın kafa vuruşunda meşin yuvarlak ağlara gitti: 3-0. 32. dakikada ceza sahası içi sağ tarafında topla buluşan Alper'e Botteghin'in müdahalesini hakem Arda Kardeşler penaltı olarak değerlendirdi. 33. dakikada Giuliano'nun kullandığı penaltı vuruşunu kaleci Bijlow kurtardı.
48. dakikada orta sahadan gelen topla defansın arkasına sarkan Robin van Persie, ceza sahası içinden yaptığı vuruşta meşin yuvarlak kalenin üzerinden dışarı çıktı. 61. dakikada Valbuena'nın pasında sağ kanatta topla buluşan Barış Alıcı'nın ceza sahasına çalımlarla girip yaptığı plase vuruşu kaleci Bijlow kornere çeldi. 83. dakikada sol kanatta topla buluşan Vilhena'nın topu sürüp, ceza yayı üzerinden çektiği şutu kaleci Erten kontrol etti.
87. dakikada Berghuis'un ceza yayı üzerinden uzak direğe yaptığı vuruşta meşin yuvarlak direğe çarparak içeri girdi: 3-1. 90’da Berghuis'un sağ taraftan ortasında ceza sahası içinde iyi yükselen Toornstra kafa vuruşuyla meşin yuvarlağı ağlara gönderdi: 3-2. 90+5’te ceza sahası içinde Islan’nın Vilhena’ya yaptığı müdahale sonucunda hakem Arda Kardeşler penaltı noktasını gösterdi. 90+6’da Berghuis'un kullandığı penaltı vuruşunda meşin yuvarlak ağlara gitti: 3-3.

Kaynak: AMK

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
en son baktığımda 3-0 galipti maçın sonucunun 3-3 olduğunu öğrendim ve şaşırdım.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Efsane bir maçtı nefesim kesildi desem yeridir. Maçın skoru aldatmasın seni @BJKolik, dk86 ile 90+5 aralığında gelen gollerdi ki bizimkiler çoktan maçı kazandık olarak görerek oynuyordu. Yedeklerin de oyuna dahil olmasıyla zaten ritm kayboldu o açıdan benim için skor 3-0'dır isterse 3-5 kaybetmiş olalım ben göreceğimi gördüm.

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Efsane bir maçtı nefesim kesildi desem yeridir. Maçın skoru aldatmasın seni @BJKolik, dk86 ile 90+5 aralığında gelen gollerdi ki bizimkiler çoktan maçı kazandık olarak görerek oynuyordu. Yedeklerin de oyuna dahil olmasıyla zaten ritm kayboldu o açıdan benim için skor 3-0'dır isterse 3-5 kaybetmiş olalım ben göreceğimi gördüm.
Bu maçı 4-3 kaybetsek dahi zerre üzülmezdim as takımla 20 dakika içersinde Feyenoord gibi bir takımın nefesini kestik tabiri caizse gençler girdi özellikle Erten Ersu'nun tecrübesizliği maçı bu konuma getirdi.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Bu maçı 4-3 kaybetsek dahi zerre üzülmezdim as takımla 20 dakika içersinde Feyenoord gibi bir takımın nefesini kestik tabiri caizse gençler girdi özellikle Erten Ersu'nun tecrübesizliği maçı bu konuma getirdi.
Katılıyorum ama ben Erten'in çok bir hatası olduğunu düşünmüyorum. Serhat'ın kanadı çok aksadı ve sağ kanatlarını kullanarak hücum ettiler. Hasan Ali ne kadar eleştiriyor olsakta çok başarılı bir savunmacı.

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Katılıyorum ama ben Erten'in çok bir hatası olduğunu düşünmüyorum. Serhat'ın kanadı çok aksadı ve sağ kanatlarını kullanarak hücum ettiler. Hasan Ali ne kadar eleştiriyor olsakta çok başarılı bir savunmacı.
Evet sözün kısası fenerbahçe as kadrosu çok güzel bir futbol seyrettiriyor eğer 90 dakika resmi bir maç gibi oynansa 5-0 içten bile değildi.