Fenerbahçe 1-3 KDÇ Karabükspor | Spor Toto Süper Lig 17. Hafta | 2012/2013

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Fener taklaya geldi

Fenerbahçe, 2012'nin son maçında K. Karabükspor'a sahasında 3-1 yenildi. Maçın yıldızı 2 gol atan konuk takımın golcüsü Lua Lua oldu.

Ligin ilk yarısının son maçında Karabükspor karşısına çıkan Fenerbahçe, hızlı hücumlarda etkili olan rakibi karşısında kazanarak lider Galatasaray'ın Trabzonspor'a konuk olduğu haftayı iyi değerlendirmek amacındaydı. Konuk Karabükspor ise müthiş hızlı hücum hattıyla son haftalarda yakaladığı çıkışı devam ettirmek hedefiyle Şükrü Saraocoğlu'ndaydı.

Sarı lacivertli ekipte geçen hafta sarı krt görerek cezalı duruma düşen Mahmet Topal ile kırmızı kart sonrası 11 maç ceza alan Meireles de kadroda yoktu. Kupa maçlarının yıldızı Sezer Öztürk, Kardemir Karabükspor ile yaptıkları maçta, Spor Toto Süper Lig'de bu sezon ilk kez ilk 11'de yer alırken, Krasic de 7 maç sonra başklangıç kadrosundaydı. Galatasaray ile yapılan derbide sakatlanarak sol arka üst adalesinde kısmi yırtık oluşan Kuyt, tedavisinin ardından Kardemir Karabükspor maçına yetişti. Hafta içinde tedavisi yapılan, dünkü son antrenmanda takımla çalışan Hollandalı futbolcu, bu akşamki mücadelede ilk 11'deki yerini aldı.

Mücadeleye Lua Lua, Shelton, Ahmet İlhan ve İlhan Parlak dörtlüsüyle başlayan Karabükspor, beklendiği gibi sarı lacivertli defansı oldukça zorladı. 5. dakikada Shelton'un pasıyla ceza alanında kaleciyle karşı karşıya kalan Lualua, Volkan'ı da geçerken açısını kaybetti. Aut çizgisine kadar inen Lualua'nın içeriye çıkardığı topa Ahmet İlhan'ın vuruşunda, kaleci Volkan'dan dönen meşin yuvarlağı savunma uzaklaştırdı.

İlk yarının son bölümünde Fenerbahçe defansındaki hataları değerlendiren Karabükspor, bir anda 2-0'ı buldu. 38. dakikada Kardemir Karabükspor öne geçti. Lualua'nın pasıyla ceza alanı içinde topla buluşan İlhan Parlak, düzgün bir vuruşla meşin yuvarlağı kaleci Volkan Demirel'in üzerinden ağlara gönderdi. 41. dakikada rakip sahada Kuyt'ın kaptırdığı topla Kardemir Karabükspor ani atağa çıktı. Soldan ceza alanına giren Yiğit İncedemir'in pasıyla ceza alanı içinde topla buluşan Lualua, yerden bir vuruşla meşin yuvarlağı filelerle buluşturdu.

İkinci yarıda Fenerbahçe, Salih ve Caner'i oyuna aldı ama Karabük'ün kontrataklarına çözüm bulamayınca skoru değiştirmedi. 68. dakikada da konuk takımın 3. golü geldi. Maçın yıldızı Lua Lua, ceza sahasında ayakta kaldı ve güzel bir vuruşla farkı 3'e çıkaran gole imzayı attı.

Fenerbahçe ise bu gollere 75. dakikada karşılık verdi. Gökhan'ın ortasında defanstan önce davreanan Kuyt skoru 3-1'e getiren golü attı.

Mücadelede başka gol olmadı ve Karabükspor, Galatasaray'ın ardından Fenerbahçe'yi de deplasmanda 3-1 mağlup etti. Bu sonuçla sarı lacivertliler 27 puanda kalırken, Karabükspor, ilk yarıyı 24 puanda tamamladı.

FENERBAHÇE
1-3 KDÇ KARABÜKSPOR

STAT: Şükrü Saracoğlu

HAKEM: Bülent Yıldırım

FENERBAHÇE: Volkan, Gökhan, Yobo, Bekir, Hasan Ali, Cristian, Selçuk (Dk. 46 Salih), Kuyt, Sezer (Dk. 46 Caner), Krasic (Dk. 76 Semih), Sow

TEKNİK DİREKTÖR:
Aykut Kocaman

KDÇ KARABÜKSPOR:
Bora, Erdem, Mabiala, Deumi, Seric, Birol, Yiğit, Ahmet (Dk. 76 Hamroun), LuaLua (Dk. 72 Hakan), Shelton, İlhan

TEKNİK DİREKTÖR: Mesut Bakkal

SARI KART: Dk. 14 Yiğit, Dk. 29 Bekir, Dk. 45 Seric

GOLLER: Dk. 38 İlhan, Dk. 41-68 Lua Lua, Dk. 75 Kuyt

Lig TV

3D-Clan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Öyle armayı öpmekle olmaz bu işler ruh gerekli ruh ;) Tebrikler Karabük

kralxs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aykut kocaman ve fenerbahçeden açıklama hakem hakkımızı yedi ondan yenildik bilindik oyunlar oynanıyor vs vs şeyler işte ama ben kısaca ALLAH'ın ADALETİ diyorum başkada birşey demiyorum

ernesto_che

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o değilde stadda hakeme küfür mü edilmiş ceza faln dioda millet varmı öle bişey

3D-Clan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Aziz Yıldırım: Biz Karabük'ü 98'de 4-1 yenmiştik. Psikolojik üstünlük hala bizde :D :D :D

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
halis e baya küfür edildiğini biliyorum [MENTION=314467]ernesto_che[/MENTION]

3D-Clan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
h5k4z.jpg
[/URL][/IMG]

Ah baroni ah :D :D

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
biraz sonra ağlamayın benim mesajım neden silindi neden ceza aldım diye..

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Çifte şans karabükspor 3.44 oran temiz :D

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Ağlayan ağladı. Bu saatten sonra önemi yok. :)

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iddaa da karabük 3-1 oranı neydi beyler bileniniz var mı

lua lua yı çok beğeniyorum ama bir karabük bile böyle bir futbolcuyu bulup alabilirken neden fenerbahçe alamıyor anlamıyorum almasına alır ama bulamıyor doğru transfer yapamıyor bir türlü...

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
iddaa da karabük 3-1 oranı neydi beyler bileniniz var mı

lua lua yı çok beğeniyorum ama bir karabük bile böyle bir futbolcuyu bulup alabilirken neden fenerbahçe alamıyor anlamıyorum almasına alır ama bulamıyor doğru transfer yapamıyor bir türlü...

80.00 oranı varmış

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yahu durduk yere niye istifa etti, biz çok memnunduk kendisinden. :D

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Shelton kimdir, kaç yaşındadır bu adam. mest oldum arkadaş. galatasaray alsa keşke.

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Yönetim istifayı kabul etmiyormuş. Aziz kararından vazgeçirir belki. Tecrübeli bu konuda. :)

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
olur böyle şeyler bizede 3 atmışlardı adamların lua luası var..ama fener alır bu futbolcuyu.