Fenerbahçe 1-1 Viktoria Plzen | UEFA Avrupa Ligi 3. Tur 2. Maç

Bu konuyu okuyanlar

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Fener çeyrek finale uçtu
47repJJ.jpg

Galatasaray'ın ardından Fenerbahçe de Avrupa'da yoluna devam ediyor. Sarı lacivertliler, Plzen ile 1-1 berabere kalarak Avrupa Ligi'nde aını çeyrek finale yazdırdı. Maçın yıldızı tek golü atan Salih Uçan oldu.

Avrupa Ligindeki tek temsilcimi Fenerbahçe, 3. tur rövanş maçında Çek Cumhuriyeti'nin Viktoria Plzen takımı ile karşılaştı. İlk maçı 1-0 kazanan Fenerbahçe, rakibini eleyerek çeyrek finale kalmayı hedefliyordu. .
Fenerbahçe'de Viktoria Plzen maçı öncesi önemli eksikler göze çarpıyordu. Çek ekiple deplasmanda yapılan ilk maçta sakatlanan Pierre Webo, ligdeki Bursaspor mücadelesinin ardından Viktoria Plzen karşısındaki rövanşa da çıkamazken, teknik direktör Aykut Kocaman bu futbolcunun yerine Caner Erkin'i 11 kişilik kadroya dahil etti. Webo kadroda olduğunda orta alanın solunda forma giyen Sow, Çek ekip karşısında takımının tek forveti olurken, Caner Erkin sol kanatta görev yaptı. Plzen'deki maçta sakatlanan ve Spor Toto Süper Lig'deki Bursaspor mücadelesinde forma giyemeyen Gökhan Gönül, tedavinin ardından rövanş mücadelesine yetiştirilerek takımdaki yerini aldı. Fenerbahçe'de sakatlığı bulunan Webo, cezalı Meireles ve statü gereği forma giyemeyen Emre Belözoğlu'nun yanı sıra Stoch ve Serdar Kesimal 18 kişilik maç kadrosunda yer almadı.

Viktoria Plzen'de de tek değişiklik
Çek Cumhuriyeti temsilcisi de Fenerbahçe karşısına ilk maça göre tek değişiklikle çıktı. Sarı kart cezalısı olduğu için Plzen'deki maçta forma giyemeyen Limbersky, rövanşta Kadıköy'de 11'deki yerini aldı.

Stat dışında önlemler
Fenerbahçe'nin, seyircisiz oynanan BATE Borisov maçında dışarıdan işaret fişeği atılması nedeniyle ceza almasının ardından, Viktoria Plzen mücadelesi için Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı çevresinde güvenlik tedbirleri uygulandı. Eski Salı Pazarı bölgesinde çevik kuvvet ekipleri konuşlandırılırken, stat çevresinde polis ekipleri bulunduruldu.
Maç öncesi protokol tribünü girişinin karşısında toplanan küçük bir kalabalık, tezahüratlar yaparak takıma destek vermeye çalıştı.

Mücadeleye hızlı başlayan konuk takım oldu. Gole ihtyacı olan Çek ekibi, baskı kurmaya çalışırken, kanatlardan önemli akınlar geliştirdi ama özellikle Mehmet Topal'ın defanstaki başarılı müdahaleleriyle sıkıntı yaşamadan ilk bölümü atlatan temsilcimiz, sakatlanan Mehmet Topal'ın yerine oyuna giren genç Salih'le golü buldu. 35. dakikada oyuna giren Salih,
kendi başlattığı atakta Horvath'ın hatasını iyi değerlendirdi ve topu ağlara gönderip, güzel futbolunu taçlandırdı.

İkinci yarıya 1-0 önde olmanın avantajıyla işyi başlayan temsilcimiz, 51. dakikada önce Kuyt ardından da Crsitian ile inanılmaz bir pozisyonu harcadı. 60. dakikada ise üstüste gelen 2 hatayla golü kalesinde gördü. Bekir'in taca atamadığı topu alan Darida'nın sert şutunda Volkan da müdahale edemeyince top ağlara gitti ve skora denge geldi.

Bu golden sonra oyun kontrolünü ele geçiren Çek ekibinin bir topu direkten dönerken, kalan 30 dakikada skoru korumaytı başaran Fenerbahçe, 1-1'lik beraberlikle tarihinde ilk kez Avrupa Ligi'nde çeyrek finale yükselmeyi başardı.

Ligtv.com.tr

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
benim kupon yattı :/ fener kazansaydı 18 TL kazancaktım :D

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Öldük öldük dirildik tebrikler fenerbahçem:)

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Tebrikler Fenerbahçe, kadro değeri kendi değerinde 3 kat aşağı takımla berabere kaldığın için.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
fenerbahçelilere Allah sabır versin. maçı iş yerinden 5 fenerli arkadaş ile izledim. hayatımda bu kadar küfür işitmedim :)

ortak küfür şu; aykut ben senin ..... :D

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Tebrikler Fenerbahçe. Rakipler hayli zorlu. Umarım Chelsea'yi çekmezsiniz.

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
İki takımla çeyrek finaldeyiz. Sanırım futbol tarihimizde ilk :) Tebrikler.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Aykut Kocaman klasiği. Herşeye rağmen tebrikler Fenerbahçe. Bu hocaya rağmen çok iyi bir iş çıkartıyor takım.

BeyaZayeB

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Tebrikler Fenerbahçe..

İnşallah sonuna kadar gidip ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek inancındayım.

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Muhtemel rakipler:

Rubin Kazan (Rusya)

Basel (İsviçre)

Tottenham (İngiltere)

Chelsea (İngiltere)

Newcastle United (İngiltere)

Lazio (İtalya)

Benfica (Portekiz)

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
basel olur lazio olur olmadı benfica

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Tebrikler Fenerbahçe. Şimdi sıra yarınki kurayı beklemekte... :)

by_slmz

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
O değilde abdullah avcı p.tesi nie maçı yaptımadı onu anlamadım bu arada tebrikler FENERBAHÇEm plzenin golünden sonra kalp hastalığına yakalanacaktım o oyun nasıl bir oyun anlamadım.Topal çıktı Salih girdi ve fener çeyrek finale uçtu

MAZİ İZZET

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
plzen nerdeyse fenerbahçeyi eliyodu.
fenerbahçe kötü oynadı. özellikle son 30 dakika !
tur plzenin hakkıydı

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
plzen nerdeyse fenerbahçeyi eliyodu.
fenerbahçe kötü oynadı. özellikle son 30 dakika !
tur plzenin hakkıydı
son 30 dakka ile kimin hakkı olduğuna mı karar verdiniz ? 180 dakkaydı oysa maç :yes:

Tottenham dışında hepsi gelebilir sıkıntı yok :D

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Helal olsun Fenerbahçe. Beraber el ele Avrupa'ya! Canı gönülden tebrik ediyorum.

l1vr9.jpg

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Galibiyet bekliyordum ben.
Neyseki 1-1 de yetti.