Fenerbahçe 1-0 BATE Borisov | UEFA Avrupa Ligi 2. Tur 2. Maç

Bu konuyu okuyanlar

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Fener 'sessiz sedasız' geliyor
Xg7RjVP.jpg

Avrupa'daki temsilcilerimizden Fenerbahçe, yüzümüzü güldürdü. BATE'yi 1-0 mağlup eden Avrupa Ligi'ndeki tek temsilcimiz, adını son 16 takım arasına yazdırmayı başardı. yeni rakip Viktoria Plzen...

Temsilcimiz Fenerbahçe, Avrupa Ligi son 32 rövanş maçında Belarus'un Bate Borisov takımını konuk etti. İlk maçta 87 dakika 10 kişi oynamasına rağmen 0-0'lık beraberlikle dönen temsilcimizde tek hedef rakibini mağlup ederek son 16'ya yükselmekti. UEFA'nın verdiği ceza nedeniyle seyircisiz oynanan mücadelede Fenerbahçe, 3 önemli isimden faydalanamadı. Belarus'ta oynanan ilk maçın 3. darkikasında kırmızı kartla oyun dışı kalan Raul Meireles'in yanrısıra, sarı kart cezalısı Bekir de bugünkü rövanşta forma giyemedi. Kupanın son sahibi Atletico Madrid forması altında daha önce Avrupa Ligi maçları oynayan kaptan Emre de, UEFA statüsü gereği aynı sezon içinde aynı kulvarda iki farklı takım adına mücadele edemeyceği için kadroda yer almadı. Bu eksikler nedeniyle Kocaman, orta sahada genç yetenek Salih'e görev verdi.

Mücadeleye hızlı başlayan konuk BATE oldu. İlk dakikalarda hızlı çıkışlarda etkili olmaya çalışan Belarus ekibi, bu kez erken 10 kişi kalan takım oldu. Ardı ardına Kuyt ve Salih'e sert fauller yapan Baga, takımını 20. dakikada 10 kişi bırakan isim oldu. Bu karttan sonra kontrolü tamamen ele geçiren temsilcimiz, ilk yarının son bölümğnde pozisyonlar bulan takım oldu. 45. dakikada Sow2un kaleci Gorbunov tarafından düşürülmesine hakem penaltı dedi ve topun başına geçen Cristian, Fenerbahçe'yi 1-0 öne geçirenisim oldu.

İkinci yarıda temsilcimiz kalesinde net bir pozisyonla başladı. 46. dakikada topu önğnde bulan Volodko'nunşutunda Volkan nefis bir hamleyle çıkardı. Ardından tekrar kontrolü ele geçiren temsilcimiz Cristian ile çok net bir fırsatı kullanamadı. Brezilyalı yıldızıın kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda attığı şut üst direkten döndü.

Kalan bölümde başka gol olmadı ve Fenerbahçe, rakibini 1-0 mağlup etmeyi başardı. Bu sonuçla tarihinde ilk kez Avrupa Ligi'nde son 16'ya kalan temsilcimiz önemli bir işe imza attı. Fenerbahçe'nin rakibi ise Napoli2yi 2 maçta da mağlup eden V.Plzen oldu. İlk maç 7 Mart'ta Çek Cumhuriyeti'nde, rövanş ise 14 Mart'ta Kadıköy'de oyananacak.

Ligtv.com.tr

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ne yazıkki berbat oynadık,bu futbolla bir tur daha gelmez.

pabloescobar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
berbattan da öte ya atak yok,top çevirme yok,korkak futbol 2 yıldır at çekil taktiği aman 2 gol daha fazla atsan kızarlarr..

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Bu futbolla diğer turu gecemeyiz. Pozisyon yok onu geçtim son dakikada kuyt 2 tane net pozisyon yakaladı, orta sahadan vursa gol olacak ama vurmuyor. Az pozisyona giriyoruz ama degerlendiremiyoruz. Devre arasinda bitirici forvet lazımdı bize.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Son 10 dk gol yer Fener diye tedirgin olmadım değil. Ama ben gene ilerki maçlarda daha iyi olacağını düşünüyorum.

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Napoli elendi, rakip çek takımı oldu. İlk maç deplasmanda. Viktoria Plzen.

Suicide Veil

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Dün Gs, bugün Fener ikisi de oynadıkları futbol beş para etmez..

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
arkadaş bir gol daha atmak bu kadar mı zor aldığınız paraya yazıklar olsun.

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Bu futbolla Viktoria Bizi Gol Manyağı Yapar.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Tebrikler Fenerbahçe. Umarım bir sonraki turu da geçersiniz.

Avrupa yolunda her daim desteklerim, yolunuz açık olsun.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Bir galatasaraylı olarak fener tebrik ediyorum ama aykut değil aykut olmasaydı fener 4-5 tane atardı salih gibi genc ve yetenekli birini cıkartıyorsa bu adam futboldan anlamıyor salih dün harikaydı orta sahanın bel kemiğiydi dün gercekden cok iyidi

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
bu futbolla plzen feneri fena düdükler. adamlar napoliyi dağıttılar bu futbol olursa fener bırakın gol atmayı gol pozisyonuna dahi giremez. açıkçası bu futbolla ben fenerin plzen kalesine gidebileceğine dahi ihtimal vermiyorum.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Ben iyi olan kazansın derim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben iyi olan kazansın derim.

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
F.Bahçe, Bate'yi eledi. Galatasaray'da Şampiyonlar Ligi'nde Schalke'yi eler ve çeyrek finale çıkarsa, seneye ligimizi ilk iki sırada bitiren takımlar doğrudan Şampiyonlar Ligi'ne katılacak.

Bu bilgi doğrumudur arkadaşlar..?

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
F.Bahçe, Bate'yi eledi. Galatasaray'da Şampiyonlar Ligi'nde Schalke'yi eler ve çeyrek finale çıkarsa, seneye ligimizi ilk iki sırada bitiren takımlar doğrudan Şampiyonlar Ligi'ne katılacak.

Yanlış.

Yunanistan ile aramızda 3 puan fark var. Hatta 3,5.

Bu puan kolay kolay kapanmaz.

Galatasaray yarı final oynar, Fenerbahçe kupayı alırsa belki. Hesaplamadım ama o bile yetmeyebilir.

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37

Önümüzde ki sezon değil. Ondan sonraki sezonu etkiliyor.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Trabzon maçındaki görüntülerinden eser yoktu. Kazandık ama çok ruhsuz oynadılar sahanın en kötüsü de Ziegler di.

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Trabzon maçındaki görüntülerinden eser yoktu. Kazandık ama çok ruhsuz oynadılar sahanın en kötüsü de Ziegler di.

Emre'nin olmaması takımı çok etkiliyor, yinede girdiğimiz çok gol pozisyonu oldu, değerlendirsek sonuç farklı olabilirdi, önemli olan turu geçip avrupada devam etmek.

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Bu futbol anlayışı ile sonrakiş turda eleniriz, Webo'yla Sow ile olmuyor...

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
fener dua etsin o inanılmaz amatörce kırmızı kart çıktı ve ikinci olarak da kaleci saçma sapan bir penaltı yaptırdı.

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Böyle bir takımı anca penaltıyla geçebildi. Deplasmandaki maçta 10 kişi kalmayı bahane ettiler, dün rakip 10 kişiydi. Şimdiki bahaneleri ne?

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Çok keyifsiz bir maçtı, kalite düşüktü, seyirci yoktu ... Hele son dk fener 2.yi bulamayınca gol yicek diye tırsmadım değil, bjk tan alışığım nede olsa, kabusumuz:)