FBI, Apple'dan Florida'daki iPhone'ların kilidini açmasına yardım etmesini istedi

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
gun6wque.png

FBI, Apple'dan Florida'da toplu bir çekimden sorumlu bir silahlı adam tarafından kullanılan iki iPhone'un kilidini açmasına yardım etmesini istedi. Müfettişler, Apple'ın genel danışmanına şifre korumalı iPhone'ların kilidini açma konusunda yardım istemek için bir mektup gönderdi.

Mektup Pazartesi günü Apple'ın Baş Hukuk Müşaviri'ne FBI Baş Hukuk Müşaviri Dana Boente tarafından gönderildi. FBI'ın her iki iPhone'un içeriğini aramak için mahkeme iznine sahip olduğunu ancak şifre korumalı olduğunu belirtti. FBI, iPhone'ların kilidini açmaya çözüm bulduğunu iddia eden üçüncü taraf satıcılar da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından diğer federal kurumlara ve uzmanlara ulaştı. Ancak bu girişimler başarısız oldu, bu yüzden FBI destek için Apple'a ulaştı.

:: Siz Apple olsanız nasıl davranırdınız?

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
Ben Apple'ın yerinde olsaydım açardım, sonuçta mahkeme kararı var.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Buna benzer bir olay daha yaşamış ve Apple tarafından red yanıtı verilmişti, merakla bekliyorum bakalım ne cevap verilecek

ahmunt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Cevap hala aynı
RED yani... açmadılar...
Mesaj otomatik birleştirildi:

mahkeme kararı özel hayatı bağlamıyor. Orası türkiyemi her elimde mahkeme kararı var diyen istediğini yaptıracak.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Reddedileceğini düşünüyorum. FBI yine para basıp Graykey denilen cihazlarla açmak zorunda kalıcak gibi görünüyor:) O da cihaz yeni modellerden değilse:)

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
Reaksiyon puanı
5,171
Bunların hepsi şov. Fbi ın mahkeme kararı ile içindeki verilere ulaşamayacağı telefon yok. Güya Apple kişisel verilerinize saygılı demek istiyorlar. Hadi oradan...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Bunların hepsi şov. Fbi ın mahkeme kararı ile içindeki verilere ulaşamayacağı telefon yok. Güya Apple kişisel verilerinize saygılı demek istiyorlar. Hadi oradan...
Aynen, reklam, şov ayakları, dünyadaki ayfırt hayranlarını anca kandırırlar ? En basit bir istihbarat teşkilatı bile kırabilir yani... Şifre kırmak da ya da işletim sistemini tümüyle çözmekte bir sorun olmaz istihbarat teşkilatları için ama kimseye söylemezler yani... fibi nin çocuk kandırmaca espiyonajlarından biri...

MoMentS

Asistan
Reaksiyon puanı
127
FBI kırmıştı diye biliyorum iphone cihazlarını.

Son mesajlar