FBI Android Cihazları Dinliyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
dinlesin umurumda değil koskoca kendi eski milli iletişim servisimiz telekom bizi alenen fişliyor gezinti saçmalığıyla elin yabancısı fişlemiş çokmu..

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
100 milyon aktif kullanıcı olsa.
Her 100 kişiyi 1 kişi dinlese.
1 milyon kişi lazım.
FBI ajanından geçilmez ortalık.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
zaten her telefon dinleniyor androide özel değil

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Sadece bahsi geçen konularda dinleniliyorsa çokta problem değil.

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Günümüzde dinlenmeyen telefon yok ama eğer benimki dinlenmesin diyorsan kriptolu telefon alıcaksın arkadaş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
palavra sadece GSM şirketinin sağladığı olanakları kullanarak görüşme dinleyebilir ki yoksa yasal olarak suçlu duruma düşer...

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Günümüzde dinlenmeyen telefon yok ama eğer benimki dinlenmesin diyorsan kriptolu telefon alıcaksın arkadaş

o da büyük bir yalan.kriptolu telefonu satmak için.devlet'ten izin alman lazım.bütün algoritmasını filan devlete veriyon.yani hiç bir işe yaramıyor.dinlenmemek için en iyi çözüm yolu telefonla konuşmamak galiba.:D

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Dinlenmiyor deseler inanmam. O kadar pisliklere bulaşan bir ülke olduğu için dinlemek onlar için çok güzel ve parasal açıdanda kolay bir yöntem. Kolaylıkla istihbarat toplanıyor. Dinlenmemek için tek yol "Güvercin" :D Eski zamanda olduğu gibi :D

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
ne saklıyon ki? dinlenmek istemiyorsun.

senin gibi düşürnürsek .zaten bu kafa yüzünden yakında beyne cip'te takarlar.Amaçları açık.herkesi dinleyip izleyerek.kendi istedikleri gibi insanları yönetmek.komplo teorisi filan deme.Hem suçluların çoğu ne internet ne de telefon kullanıyor.amaç suçluları yakalamak filan değil.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bizim gizlimiz saklımız yok.Merak eden varsa buyursun dinlesin.Delikanlı adam sözünü kimseden esirgemez :D

İşin şakası bir yana, 7/24 herkesi dinlemeleri teknik açıdan imkansız.Ama istedikleri zaman istedikleri kişiyi hedef gözeterek dinleyebilirler.Buna inanıyorum.Özellikle işin içinde Google, Apple ve Microsoft gibi Dünya'nın 3 büyük teknoloji devi varsa.Bu dev markalar bütün Dünya insanlığını örümcek ağı gibi sarıp sarmalamış.

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Şahsen ben tübitak a başvurdum kriptolu telefon kullanıyorum. Nedenini de bilmiyorum ama insanlar beni dinlesin istemiyorum. Annem gelirken ekmek al diyorsa bunu neden FBI dinlesin?

O yüzden kripto candır <3

mutahhar

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Peki filtre kullanılsa içinde belirli kelimeler geçenler dinlenilse?

aynen katılıyorum. ses tanıma algoritmaları boşuna geliştirilmedi. belirli anahtar kelimeleri söylersen konuşman kaydedilmeye başlar. sonra analiz yazılımı ile konuşmanı incelerler.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sosyal medya neden ücretsiz ve cezbedici hiç düşündünüz mü ? eskiden zor şartlarda yaptıkları şeyleri şimdi oturdukları yerden kolaylıkla yapıyorlar. ülke olarak milli güvenliğimizi düşünmeliyiz. bu tür bir konuşma filtreleme sistemi bizim ülkede de olsun isterim. benim kimseden çekinecek bir şeyim yok. bu tür bir şeyden rahatsız olanlar genelde gizli olarak işledikleri suçların ortaya çıkmasını istemeyenler, dolandırıcılar, çapkınlar filandır. bu işi amerika denilen terörist devletinin yapmasını istemiyorum. gerçekte var mı diye düşünmeden varmış gibi önlemler almalıyız. istihbarat bilgileri toplayıp olası tehditleri önceden belirlemeliyiz. geleceğin savaşları elektronik olacak.

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şahsen ben tübitak a başvurdum kriptolu telefon kullanıyorum. Nedenini de bilmiyorum ama insanlar beni dinlesin istemiyorum. Annem gelirken ekmek al diyorsa bunu neden FBI dinlesin?

O yüzden kripto candır <3

Gelirken ekmek al belki şifreli bir konuşma olabilir. Ayrıca arkadaşlar genel olarak dinlemeler her yerde yapılıyor. Ama bu dinlemelerde sadece belirli kelimeler kullanılınca asıl dinlemeye geçiliyor. O yüzden bir sorun yok.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kripto'nun çalışması için iki cihazın kriptolu olması gerek yani aradığın cepte kriptolu olmalı.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Eyvah kapı çalıyor FBI beni buldu!!!!!!!
ohh davulcuymuş :):mrgreen: