Fazla RAM Kullanımı ! Yardım

Bu konuyu okuyanlar

Eren Kayış

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar , size bir şey danışacağım.Ben Windows 7 işletim sistemine sahip bir Asus Leptop kullanıyorum.Pek fazla program açık olmamasına rağmen RAM'i çok fazla kullanıyor.Örneğin ; şuan sadece chrome açık fakat RAM %76 kullanıyor.Bilgisayarımın özellikleri :

İşlemci : İntel Core i5 2.50 GHz

RAM : 4.00 GB

Sistem Türü : 64 bit

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
görev yöneticisinde en çok ram kullanan uygulamaların bir ekran görüntüsünü at

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Windows 7 de Windows Update sisteminden kaynaklanan ram kullanım sorunu ortaya çıktı özellikle güncelleme desteği bittikten sonra. Windows Update hizmetini devre dışı bırakmayı dene işe yarayabilir.

Eren Kayış

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 de Windows Update sisteminden kaynaklanan ram kullanım sorunu ortaya çıktı özellikle güncelleme desteği bittikten sonra. Windows Update hizmetini devre dışı bırakmayı dene işe yarayabilir.
Nasıl devre dışı bırakacağım?

Eren Kayış

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler , Windows Update'yi devre dışı bıraktım ve RAM kullanımı az da olsa düştü %20 civarı.

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Direkt görev yöneticisinden tüm kullanıcı işlemlerini göster diyip koyar mısın resmini

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Teşekkürler , Windows Update'yi devre dışı bıraktım ve RAM kullanımı az da olsa düştü %20 civarı.
Eğer update hizmetini kullanmıyorsan kaldırmanı öneririm. Daha sonraları kendiliğinden aktif olacaktır komple kapatılamıyor bildiğim kadarıyla.

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68

Aynen şu anda hala çalışıyo sanırsam svchost.exe içinde. 1.575 ram kullanan svchost.exe ye sağ tıklayıp ayrıntılar ya da hizmetlerde göster gibi bir seçenek olması lazım. Onu açınca hangi hizmetlerin 1.575 gb ram kullandığını gösterir onların içinde windows update de var büyük ihtimal.