Farming Simulator 2015 Gold Edition Türkçe Yapma

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Merhaba Arkadaşlar, akşam Farming Simulator 2015 Gold Edition yükledim ancak bir türlü Türkçe yapamadım. Nedeni ise codex.ini dosyası üzerinden Türkçe yapılabiliyor. Ancak benim kurduğum oyunda codex.ini nedense yok.
Farklı bir yerden codex.ini çekip oyunun kurulu olduğu bölüme atsam ve işlemleri oradan halletsem olabilir mi?

Oyun başlangıçta Steam hesabından açılıyor.

Gold Edition üzerinde mi yok yoksa. Kafam karıştı. :D

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=78560]Kör Cerrah[/MENTION]

Oyuna sağ tıklayıp özelliklerine girince, üçüncü veya dördüncü sekmede dil ayarları olması gerekiyor. Oradan Türkçeyi seçince yamayı otomatik olarak indirip kurması gerek.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hangi dosyaya baktın bu arada?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Oyun Klasörünün içinde x86 ve x64 klasörlerinin içine baktım, genelde orada diyorlar ama.
Dediğini eve gidince deneyeceğim.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=78560]Kör Cerrah[/MENTION]

Hocam oyun korsan mi? Hesabinizda görünmüyor da :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Kara Korsan hemde. :D Daha oynamadım ama, sadece oyunu çalıştırdım. Oyuna başlangıç yapmadım.

Korsan olması bazı şeyleri değiştirir değil mi?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Oyun baslangicta steam hesabindan aciliyor deyince oyunu satin aldiniz sandim :D

Benim dediklerim sadece steam icin gecerli.

Korsan olması bazı şeyleri değiştirir değil mi?

Korsan olunca bircok özellikten mahrum kaliyorsun genelde. Oyunda co-op ve multiplayer özelligi var. Ben sadece tek basima oynayacagim diyorsan bir sorun olmaz.

Oyunu indirmisken oyna. Begenirsen yilbasi indirimlerinde steam üzerinden makul bir fiyata alabilirsin.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Gold edition'a türkçe yama cıkmış mi? Ya da gold edition ayri bir paket degilmiydi :D

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Denemekte yarar var. Hocam ben şıpsevdiyim yaa.. Oynayacağım diye yüklüyorum 1 ay sonra sıkılıyorum. Onun için oyun almıyorum.
Steam'dan mesela Just Cause 2 aldım. Pek fazla oynamıyorum. Format attıktan sonra Steam yüklediğimde Just Cause 2 yi yüklüyorum. 1 saat oynuyorum çıkıyorum, bir daha yüzüne bile bakmıyorum.

Akşama deneyeceğim dediğini olmazsa başka çare ararız berabar olur mu? [MENTION=312196]edox[/MENTION] :dirol:

[MENTION=385184]mic check[/MENTION] yapma yaa. Farklı bir paket ise o zaman Türkçe yoktur herhalde.
Ayarlar bölümünde Multiplayer Türkçe yapabiliyorum, ancak oyun genelini yapamıyorum. :D

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Hocam oyunun kendi Türkçe seceneği varmis. Codex.ini dosyasi yama degilde ayar yapmak icin yapilmistir. Seceneklerde dil ayari vardir. Olmazsa oyunu oynayip kaydedin o dosya gelir oradan degistirirsiniz.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Akşama değerlendirme yapacağız. :) Kısmet diyelim. Olmazsa Gold Edition olmayanı indiririz.

[video=youtube;IuhArZPTEYA]https://www.youtube.com/watch?v=IuhArZPTEYA[/video]

Bu videoda mesela Türkçe, Gold Edition paketi.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Hocam ben o videodaki arkadaşa sorayım nasil olacak bu iş diye yazarim buraya cevabı :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Sorunu çözdüm arkadaşlar, oyun klasörü içerisinde bulunan steam_api dosyasını açıp Language=english yazan bölümde Language=turkish olarak değiştirdiğimizde oluyor.

codex.ini dosyasında yapılan mantık ile aynısı.. :D

Bu arada teşekkürler arkadaşlar ilgi ve alakanız için.

onerealife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://www.playstore.co...mulator-15-gold-edition

Şu siteden orjinal Fs 15 + gold aldım ama maalesef steam hesabına bağlantılı değilmiş
Playstore verdiği linkte sadece ingilizce versiyon iniyor kendi sitesinden indirdiğim (FarmingSimulator2015Patch1.4.2TR) bu dosyayı yüklemek istediğimde de "Farming Simulator 15 Türkçe kurulu değil diyor".
Orjinal oyunumu türkçe yapmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen moderatör:

cd gaming

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben cd sini aldım benimkinde girip baktım steam.api yada codex yok nasıl yapabilirim