Farklı Google Chrome Sürümleri Nasıl İndirilir

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve udont tarafından 3 Şubat 2011 başlatılmıştır.


 1. udont

  udont Üyecik

  Katılım:
  27 Ocak 2011
  Mesajlar:
  14
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  - Farklı Google Chrome Sürümleri Nasıl İndirilir

  [​IMG]

  Google düzenli olarak 4 farklı sürüm yayınlıyor, Chromium sürümünü de eklersek beş sürüm yayınlanıyor. Aradaki farklar ve resmi indirme linkleri şöyle:

  Google Chrome Stable: Kararlı sürüm, isminden de anlayacağınız gibi yaygın olarak test edilip son kullanıcıya sunulan sürümdür. http://www.google.com/chrome adresinden indirilebilir.

  Google Chrome Beta: Bu sürüm geniş bir kullanıcı tarafından test edilmesi gereken yeni özellikler içeren sürümdür. Kararlı sürüm değildir ancak geliştirici sürümüne göre daha fazla test edilmiştir. http://www.google.com/landing/chrome/beta/ adresinden indirilebilir.

  Google Chrome Dev: Sıklıkla güncellenen ve yeni özellikler içeren fakat çok fazla da hata barındırabilen geliştirici sürümlerdir. Amaç da hataları tespit edip yazılımı beta kanalına ulaştırmaktır. http://www.google.com/chrome/eula.html?extra=devchannel adresinden indirilebilir.

  Google Chrome Canary: Yeni özelliklerin ilk olarak test edildiği sürümlerdir, belirlenen özellikler geliştirici kanalına aktarılır. http://tools.google.com/dlpage/chromesxs adresinden takip edilebilir.

  Chromium: Google tarayıcısının açık kaynak kısmıdır. Günde birkaç defa güncellenebilir. Google tarayıcısının spesifik özelliklerini içermez. http://build.chromium.org/f/chromium/snapshots/ adresinden izlenebilir.

  Birçoğunuz bu sürümler hakkında belki bilgi sahibiydiniz, bilmeyenler ve unutanlar için küçük bir hatırlatma olmuştur. Yeni özellikler test etmeyi sevenler kararlı sürüm haricindeki sürümlere yönelebilirler. Hatalarla uğraşmak isteyemeyenler kararlı sürümden vazgeçmesin.

  Kaynak
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş