Fare Hareket Ediyor ama Tuşa Tıklayınca Bağlantı Kesiliyor ve Yeniden Bağlanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Kırmızı_iPhone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birkaç gündür mouse ile ilgili sorunlarım var.Mouse algılamıyoru ve PUBG yi touchpad ile oynuyorum.(5 gündür)(Aslında çok zor değil)

Bugün farkettim.Farem normal hareket ediyor, fakat farenin tuşuna bastığım zaman farenin bilgisayardan çıkmış gibi bir ses geliyor 5 saniye sonra tekrar takılma sesi geliyor ve imleç hareket etmeye yeniden başlıyor.İnternette araştırdım. Touchpad ile farenin çakışması olabilirmiş. Touchpad i devre dışı bırakmak gerekiyormuş ama olmaz ise touchpad i açamayacağım için denemedim.Laptop umda touchpad açma/kapama tuşu bulunmuyor.Touchpad i devre dışı bırakmam gerekiyor mu ve onu daha sonra nasıl tekrar açabilirim?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
.Laptop umda touchpad açma/kapama tuşu bulunmuyor.
Benim laptobumda Fn + Esc tuş kombinasyonu ile touchpad'i açıp kapatabiliyorum. Sizin laptobunuzda da büyük ihtimalle Fn tuşu ile basılınca touchpad'i açıp kapatmaya yarayan bir tuş vardır. Klavyenin üzerindeki simgelere bakarak bulmanızı öneririm.

Başka bir fare deneyebilirseniz deneyin. Belki de fareniz bozulmuştur. Eğer kablosuz fare kullanıyorsanız pili azalmış olabilir.

Kırmızı_iPhone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni fare alcam zaten o zamanda bakacağım.A101 ' e Piranha Oyuncu Faresi ve Mekanik Klavye gelmiş.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Fn Esc uyku moduna aldı :D

Benim laptobumda Fn + Esc tuş kombinasyonu ile touchpad'i açıp kapatabiliyorum. Sizin laptobunuzda da büyük ihtimalle Fn tuşu ile basılınca touchpad'i açıp kapatmaya yarayan bir tuş vardır. Klavyenin üzerindeki simgelere bakarak bulmanızı öneririm.

Başka bir fare deneyebilirseniz deneyin. Belki de fareniz bozulmuştur. Eğer kablosuz fare kullanıyorsanız pili azalmış olabilir.

Dell'in kendi sitesinde araştırmıştım.Tuş bulunmuyor.Klavyeyle bir programı var Dell'in onunla açılıyormuş ama Akabe Bilişim bilgisayarımı yaparken driver'ların yarısını yüklememiş ve PC'yi 32 bit yapmış.Bu yüzden Touchpad Yöneticisi de yok.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
40
dostum eğer pc ni 32 bit yaptıysa bu sıkıntılı bir durum.32 bit bir isletim sisteminde en fazla 4 gb ram olabilir.Umarım ramin 4 gb dan fazla değildir.32 bit yanlızca düşük sistemlere kuruluyor.

Kırmızı_iPhone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
np 4gb sistemim ama Fortnite oynuyom ve adamlara pc min 64bit olduğunu söyleyip 64 bit yapmalarını söylemiştim.32 yapmışlar FORTNITE OYNIYAMIYOM.

np 4gb sistemim ama Fortnite oynuyom ve adamlara pc min 64bit olduğunu söyleyip 64 bit yapmalarını söylemiştim.32 yapmışlar FORTNITE OYNIYAMIYOM.

ayrıca dust2 ye de giremiom oyunlarda sıkıntı

Son düzenleme: