Fare görünce neden hep korkulur?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
26
Fare görünce neden hep korkulur? Erkek yada kadın farketmez fare görünce yaşanan o korku neden olur..

tn.jpg

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Resimdekini örnek verirsek çok şeker ama baya bir eskiye gidersek büyük bir ihtimal veba hastalığını yaydıkları için her gördükleri fareden hastalıklı diye kaçmadan kaynaklı bir oluşum diyebilirim tabi bu benim fikrim

Reaksiyon puanı
26
Olabilirde ama değişik bir ruh hali belkide benim duyduğum..Hani kocaman bir hayvan değil ama ıssırması,hastalık bulaşması gibi misal dediğin gibi şirin olanlarıda var ama bilinç altı tek bir düşünceye yönelmiş..Yani burda konuda bayanlar daha çok korkar dememek lazım erkeklerinde ürktüğünü düşünürüm heleki gece bi yarısı evde fare gören karısı çığlık atarsa yandık...

Elyr

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Ya fare demiyelim bizim ordakilere canavar onlar sıçan büyüklüğünde fareler var. Alıyorum sopayı tam üstüme atlarken çakıyorum bir tane sağdan sonra üstüne vuruyorum direk gidiyor.
Ama bulması tam bir işkence bir de eşyalarla dolu :D Sonra nerden geldiğini buldum orayı sert bir şeyle kapattım gelemiyorlar garibanlar :D

Reaksiyon puanı
26
Trance müzik gibi farelerinde değişik tarzları var :p tarla,lağam,fındık,mobilya vs gibi yolda biri ters baksa ne bakıyon diye adama çatarız ufak bir fare milleti yerinden zıplatıyor..Ha bide mıke tyson var boksör oda adamın kulağını ıssırmıştı bu kulak ıssırma ritüeli hep bir efsanedir

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Zararlı bir kemirgen ve hızlı bir hayvan o an elinde bir şey olmadan karşılıkta veremezsin ayrıca taşıdıkları mikroplar hastalıklar atalardan gelen ve kendi öğrendiğimiz bilgiler sonucu oluşan bilinçaltı ve insanın hayatta kalma güdüsü olan korkuya yatkınlığı vs. sonucunda senin o sevimli hayvan bir gece vakti şak diye adamın karşısına çıkar kedi büyüklüğünde ... korkmayalım mı?:D

Reaksiyon puanı
26
Yok be kardeş ufağından bile korkan var..Bendeki ürkme zıplaması sanki kaçarken birden zıplayıp suratımı ıssırcak tırsması :D Onun dışında bu korku bilinç altı bazı insanlarda muhabbet kuşuna bile var küçücük kuştan uzaylı görmüş gibi kaçan var..

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Çok şirinler ama minnak olanları :)
Pis yerlerde gezmelerinde dolayı tiksindirici geliyorlar ayrıca.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bence şirin değiller kedi,it,fare vs sevmem ben.
Kuş severim karga dahil her tür :)

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Resimdekini örnek verirsek çok şeker ama baya bir eskiye gidersek büyük bir ihtimal veba hastalığını yaydıkları için her gördükleri fareden hastalıklı diye kaçmadan kaynaklı bir oluşum diyebilirim tabi bu benim fikrim
o zaman bile hastalığı taşıyan fareler değil üzerindeki pirelerdi...

Reaksiyon puanı
26
Evde bakılan hamster tarzı olanları evcil olmakla beraber kobay farelerini bir adım öne çıkartabiliriz..Diğerlerine belediye sahip çıksın :D

Reaksiyon puanı
26
Farelerin tüyü dökülürmü bilmem ama kedilerin dökülür bu tiksinme olabilir kedilerden fazla korkulmaz ama fareden bence korkulur
Yada konunun özetini ben yapayım türk insanı olarak beyaz kobay fareyi hayatımızda hiç görmediğimiz için sıtandart fareyi görünce kara kara ürküyoruz..Bu benzetmeyi insan için şöyle yapalım sokakta tinerci görünce napıyoruz birde olmayanı görünce napıyoruz..Birinden kaçıyoruz diğerinden bize gelicek zarar korkusu yok

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Korku yok. Sadece Necis bir hayvan o yüzden biraz geri adım atıyoruz.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bir çok kez farelerle karşılaştım. Hastalıklı veya zehirli olabileceğinden ötürü olduğum yerde ya sabit dururum ya da kovalamaya çalışırım.

Janus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Her şeyi nasıl bıraktıysak, öyle bulmak isteriz. Her şey yerli yerindeyken sürprizlerle karşılaşmamak isteriz. İşte, bunlara binaen fare görünce korkmaktayız.