Fanı değişti laptop ısınıyor

Bu konuyu okuyanlar

kalimero0000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba. 5 yıllık laptopumdan çok memnundum, geçenlerde fan sanki biryere takılıyor gibi ses yapmaya başladı. Bende içini açtım, fanla biraz uğraştım ses kesildi ama birkaç yeri kırılmıştı artık soğutmuyordu işlemci sıcaklığına baktığımda sürekli 99 C görüyordum.

Bugün teknik servise verdim yeni fan taktırdım, ancak hala bilgisayar soğumuyor. Yeni fan eskisinden de hızlı ve gürültülü çalışıyor, ancak oyunlarda hala 99 C sürekli sıcaklık. Neyden kaynaklanıyor olabilir? Ne yapmam lazım?

Bu arada dikkatimi çekti, pc boşta 50-55 dereceyken birden 90 dereceye çıkıyor ve fan coşuyor. Sonra 30-45 saniye sonra eski sıcaklığına dönüyor fan yavaşlıyor.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
termal macun sürmeyi mi unuttular acaba

Son düzenleme:

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
termal macunsuz fan takılmaz.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Termal macun kalitesiz ise böyle bir sorun ile ( karşılaşabilirsiniz ) işten anlıyorsanız kendiniz bakmanızı ve kaliteli termal macun sürmenizi öneririm olmassa kaliteli bir termal macun alıp onlara sürdürebilirsiniz.

Termal macun olarak bunu öneririm: Arctic mx-2 2019 edition 2gr.

Son düzenleme:

kalimero0000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar termal macun sürmese bile ben yaklaşık 3 ay önce sürmüştüm işlemci ve ekran kartına.

Fan işlemcinin üzerinde değil bu arada metal bir boruyla işlemci ve ekran kartına uzanıyor. Yani macunu çok eski değil. Yinede açıp yenilemem gerekir mi?

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Arkadaşlar termal macun sürmese bile ben yaklaşık 3 ay önce sürmüştüm işlemci ve ekran kartına.

Fan işlemcinin üzerinde değil bu arada metal bir boruyla işlemci ve ekran kartına uzanıyor. Yani macunu çok eski değil. Yinede açıp yenilemem gerekir mi?
Evet

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Kaliteli bir termal macun yoksa ellemenize gerek yok yine aynı olucaktır ama benim dediğim termal macunu alıcaksanız değiştirmeniz çok yüksek şekilde fark edeceğini düşünüyorum çünkü başka bir etken yok.

kalimero0000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar birde şunu farkettim eklemek istedim.

Bilgisayarı normal başlatınca işlemci 100 dereceyi görse bile fan çok yavaş çalışıyor bilgisayarı soğutmuyor.

ancak biostan başlattığımda fan eski gibi düzgün çalışmaya başlıyor.(hız anlamında) Ama çok hızlı dönmesine rağmen yine de soğutamıyor boşta işlemci 85 dereceleri görüyor.

İlginç olan şu ki bilgisayara elimi koyduğumda bir sıcaklık hissetmiyorum.

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
İlkde yüksek görmen normal.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Fan ayarları ile olumsuz anlamda oynanmış olabilir, fanı devamlı ama normal bir hızda çalışır şekilde ayarlayabilirsiniz ve sorun devam ederse işini savsaklayan teknik servise geri gönderin. İşlerini doğru düzgün yapsınlar ve hizmet fişi almayı da unutmayın.

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
en iyisi fan değiştirt test et.