Fan sorunu

Bu konuyu okuyanlar

denizhan_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mrb arkadaşlar aranıza yeni katıldım we bir sorum war asus chassis kasam war we asus anakartım war 2 adet soğutma fanı war yalnız anakartın üzerinde 2 tane fan çıkışı war birine işlemci fanı bağlı birinede 2 adet bulunan fanımdan birisi bağlı diğeri boşta kalıyo sadece 1 fanla çalışsa bişey olurmu yoksa 2. fanı takabileceğim bi çıkış warmı yardımlarınızı bekliyorum tşkler...:helpsmilie:

o_asy

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Fan kablosunun uygun ucu varsa Power Supply çıkışına da bağlayabilirsin.

denizhan_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
walla fan kablosu 3 pinli bi ucu war tek fan çalışıyor bi sorun cıkmazmı onuda öğrenmek istiyorum..

o_asy

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kasa üzerinde önde alt tarafta emici bir fan ve kasanın arka kısmında işlemci hizasında içerdeki sıcak havayı dışarı atacak başka bir fan genelge yeterlidir. Bunla beraber sadece arka kısımdaki fanda tek başına yeterli görülebilir. ikinci fanı Power supply bağlamak için uygun uçlu yeni fan alacaksın yada kendin dönüşüm yapacaksın. Dönüşüm için aşağıdaki resim yardımcı olur umarım.

http://img146.imageshack.us/img146/5433/fanayarcx61jn4.jpg

ledzeppelinfan

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Kasa üzerinde önde alt tarafta emici bir fan ve kasanın arka kısmında işlemci hizasında içerdeki sıcak havayı dışarı atacak başka bir fan genelge yeterlidir. Bunla beraber sadece arka kısımdaki fanda tek başına yeterli görülebilir. ikinci fanı Power supply bağlamak için uygun uçlu yeni fan alacaksın yada kendin dönüşüm yapacaksın. Dönüşüm için aşağıdaki resim yardımcı olur umarım.

http://img146.imageshack.us/img146/5433/fanayarcx61jn4.jpg

7 volt biraz kafamı karıştırdı :wassat:

BeNBeN

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sanırım aradaki voltaj farkı alınıyor. Diyorsun ki gnd si nereye bağlı ama benim mantığıma yattı, denemek lazım bilmiyorum.

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Hoşgeldin denizhan bana yıllar önceki bir arkadaşımı hatırlattın adı dakılırdı on kaplan gücündeydi

GAMEHUNTER

Asistan
Reaksiyon puanı
1
O fanıda bağlamak istiyorsan Molex i 3Pin e dönüştüren kablodan satın alabilirsin. 50 kuruş veya 1 lira gibi bir fiyatla satılıyor.

denizhan_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yardımlarınız için çok teşekkürler... son bi soru tek fan kullanmanın zararları warmı weyada çift fan kullanırsam yararlaarı olurmu?

BeNBeN

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sanmıyorum bir şey olacağını ama illa boş durmasın, simetri hastalığım var diyorsan 15-20 ytl ye al bir fan. Takması çok kolaydır.