'Facebook'tan sıkıldık'

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
[h=1]'Facebook'tan sıkıldık'[/h]
-facebook-tan-sikildik-_225122_mansetByk.jpg

[h=3]Gençlerin sosyal medyadaki bir numaralı uğraşı haline dönüşen fotoğraf paylaşımı, Facebook’un popülerliğini de hızla söndürüyor.[/h]
Instagram tercih ediliyor

Yapılan en son araştırma, gençlerin Facebook’ta fotoğraf paylaşmak ve sohbet etmek yerine, Instagram ve SnapChat uygulamalarını tercih ettiğini gösterdi.

Gençler bıktı

Albumatic adını verdiği bir fotoğraf albümü uygulaması geliştiren Adam Ludwin, 25 yaş altındaki Facebook kullanıcıları üzerinde bir anket düzenledi.

Facebook’taki uygulamaların ne sıklıkta kullandığını tespit etmek isteyen Ludwin, “Bana verilen standart cevap hep aynıydı: Facebook’tan sıkıldık" ifadesini kullandı.

kaynak

İhtiyar-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yine birşeyler çıkar muhakkak da facebook bu sıralar sağlam işler yapmaya başladı ciddi bir duruşu var. Değişik birşeyler delazım tabi..

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
facebook kolay kolay bitmez :)
yılların msn'ini yıktı daha ne olsun ?

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Siz hala Facebook'ta mı takılıyorsunuz? :)

Üniversitede iken etkinlik işlerinde yardımcı oldu onun haricinde işime gelmeyen bir platform.

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
fb in daha gideri var bes sene daha lider

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kızların telefonunu almadan önceki vazgeçilmez platform :D

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Ne ara sıkıldınız yahu.
Ben yeni yeni kullanıyorum daha.:p

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Ne ara sıkıldınız yahu.
Ben yeni yeni kullanıyorum daha.:p

yav [MENTION=47324]mustang[/MENTION] desene seni de kaybettik!:laugh:

şaka bi yana, üye olsam da sevemedim bi türlü, çok nadiren girdiğim oluyor, o da birinden mesaj falan var mı saikiyle...

şu instagramı ise -diğerinin adını yeni duydum!- hiç kullanmadım, merak edip açıp bakmadım bile daha...

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Valla ben bu konularda biraz özürlüyüm abi [MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION]
Ama memnunum bu halimdende.

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
artık ülkeler kendilerine özgü sosyal ağlara daha çok ağırlık veriyo rus ülkelerinde ukrayna gürcistan belarus rusya gibi yerlerde odnoklassniki daha çok yaygın facebook değil

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
artık ülkeler kendilerine özgü sosyal ağlara daha çok ağırlık veriyo rus ülkelerinde ukrayna gürcistan belarus rusya gibi yerlerde odnoklassniki daha çok yaygın facebook değil

vaaav, millet neler biliyor ya, valla maşallahı var!:)
ilk kez duydum.

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Ben bıraktım rahatım.Millet adam dövüyor facebooktaki bir yorumundan dolayı.

Not:Kendi kulaklarımla duydum gözlerimle gördüm (Dayak yerken değil,dayak yedikten sonra).

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Twitter'dan devam ediyorum. :)

Facebook'da mesaj işlerime yarıyor.

Adam facebook üzerinden egosunu tatmin ediyor. Şurda yedim, içiyoruzz, party zamanı falan :D Gereksiz boş işler ya

Boşver genşler hayat sokaklarda :mrgreen:

Umutcann

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Facebook nasıl oldu da bu kadar uzun süre bu halde durdu şaşıyorum. Ve sıkılmamızda gayet normal. Her gün farklı bir şey çıkıyor. Az ömrü kaldı az ..

aagkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
İnternet dünyası böyledir işte, çoluk çocuk eğlenelim, makara yaparız diye site kurarsın dünyanın sayılı zenginleri arasına girersin, sonra bir bakmışsın hepsi birer peri masalı olmuş. :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Doğru düzgün kullanmazsanız facebook ne yapsın.
Şu facebook kullanmıyorum elitim havalarını da bırakın.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Sileli yaklasik üc sene olmustur. Listede onca ( arkadasim ) olmasina ragmen ne arayan ne de soran oldu. Bunlar sahsen tanidigim insanlar. Ve sunu anladim: Facebook kadar bos, gereksiz, zaman kaybi olan baska bir site yok.

Akil vermek bana kalmamis ama: Silin gitsin arkadaslar. Emin olun, zaman gectikce facebook gibi bir sayfaya üye olmadiginiz icin kendinizle gurur duyacaksiniz. Kendinizi diger insanlardan farkli hissedeceksiniz.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Daha öncede söyledim, tekrar söyleyeyim :)

Facebook profiliniz ve çevreniz sizin arkadaş çevrenizin bir yansıması :) Eğer sürekli facebookdaki saçmalıklardan, görgüsüzlüklerden, seviyesizlikten, boş insanlardan vb şeylerden şikayet ediyorsanız, demekki çevreniz böyle insanlardan oluşuyor. Ama renkli, seviyeli ve eğlenceli bir facebook profiliniz varsa aynı şekilde bu çevrenizdeki insanların yarattığı bir durum.

Sorun facebook ta değil, sizin arkadaş ortamınızdan kaynaklı kısacası. Kapatacağınıza arkadaşlarınızı değiştirin.

---------

Facebook'a sadece yeni bildirimler geldikçe girip bakar oldum bende.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Sileli yaklasik üc sene olmustur. Listede onca ( arkadasim ) olmasina ragmen ne arayan ne de soran oldu. Bunlar sahsen tanidigim insanlar. Ve sunu anladim: Facebook kadar bos, gereksiz, zaman kaybi olan baska bir site yok.

Akil vermek bana kalmamis ama: Silin gitsin arkadaslar. Emin olun, zaman gectikce facebook gibi bir sayfaya üye olmadiginiz icin kendinizle gurur duyacaksiniz. Kendinizi diger insanlardan farkli hissedeceksiniz.

cok doğru tespit, oradaki arkadaslar birer dijital gosterge kimse kimsenin umrunda Bile degil.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
facebook kolay kolay bitmez :)
yılların msn'ini yıktı daha ne olsun ?

Kendin söylüyorsun bak; "yılların MSN'sini yıktı" diye. Kendi sözünden de mi ibret almıyorsun? Bir gün de "yılların Facebook'u yıkılır". :)

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Elit olmakla ne alakası var kullanmıyorum ama kendimi de lord zannetmiyorum, arkadaş çevresinin "amele" olması durumu bu çok doğru bir tespit bence de.Ama değiştirmek istiyorum deyince de değişmiyor arkadaş ortamı ben yaklaşık 3 senedir düşünüyorum bunu daha bir tanesinden uzaklaştırabildim kendimi sırada 2 kişi daha var sen düşün yani.Belki bendedir sorun ,kimseyi kırmamak adına ağır oluyor belki ama ben de yıpranıyorum o da ayrı bir konu evet. Ama sürekli aynı şeylere gülen, aynı konuları konuşan -yediğinin içtiğinin muhabbetini yapanlardan bahsetmiyorum bile- insanların olduğu bir yer bir sohbet ortamı gerçek hayatta da sıkıcı değil mi zaten?

PatavatsiZ

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Facebook > Insanlık tarıhının kendı ellerı ıle kendı şahsi bilgilerinin neredeyse tamamını kuzu gibi verdiği ve istenildiği zaman rahatlıkla ulaşılabilen en büyük İNSAN ARŞİVİ...

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Facebook > Insanlık tarıhının kendı ellerı ıle kendı şahsi bilgilerinin neredeyse tamamını kuzu gibi verdiği ve istenildiği zaman rahatlıkla ulaşılabilen en büyük İNSAN ARŞİVİ...

bunu türkiyedemi diyon.kimlik bilgilerimizin 3-5 kuruşa satıldığı ülkede.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Kendin söylüyorsun bak; "yılların MSN'sini yıktı" diye. Kendi sözünden de mi ibret almıyorsun? Bir gün de "yılların Facebook'u yıkılır". :)
kolay kolay bitmez dedim , bitebileceğini ima ederek.gözünüzden kaçmış sanırım. :)
hayatta hiçbir şeyin devamlılığı ilelebet mevcut değildir.

Artvincenter

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
vkontakte rusyada 100 milyon üyesi olan bir platform bende üyeydim baya iyi site içi mp3 player özelliği sarkıyı acıosun baska profile bakcaksın mesala sarkı hala calıo 10 numara türkiye'de lazım ama zor.