Facebook'a reklam vermek

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Sadece haber değil de, sayfanda etkileşim oluşturacak farklı içerikler de paylaşmalısınız.

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Ben facebooka reklam verecegim zaman r10 dan bu isi yapanlari buluyorum misal 1 milyonluk sayfaya 50 lira gibi bir ucretle veriyorum reklami. Emin olun daha karli :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
başka bir sayfaya reklam yaptırsan 10 tl ye 500 kişi getirir sana sen günde 10 Tl verion 150-200 gelio PARAYA YAZIk !!!

zoomone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Facebook sayfamızın yükselişi konusunda farklı seçenekleri değerlendiriyorum. Fake yolları ise asla denemedim denemeyeceğim de. Günde ortalama 150-200 yeni katılım oluyur doğal yollardan. Bunu artırmak için deneme maksatlı Facebook'a reklam verdim günde 10 TL'lik.

Reklamın sağ tarafta görünen hali şu şekilde;

reklamwf.jpg

5 gün geride kaldı.

Şu ana kadar elde ettiğim olay şudur;

Hedeflediğim kitle; Science/Technology, Computer Programming veya Technology Early Adopters

Bu kitle içerisinde Türkiye'de şu kadar kişi varmış: 234.800

Kampanyaya erişen kişi sayısı: 25.466

Reklamın gösterim adedi: 269.776

Tıklama sayısı: 167

Sayfamızı beğenen kişi sayısı: 95

Tıklama başına maliyet: 0,31 TL

Benim çıkardığım sonuç

Facebook'a reklam vermek son derece yanlış bir seçim :)

İsteyenlere özetini ve alternatif yollarını da anlatırım. Siz, SDN Forum dostlarıyla bu bilgiyi paylaşmak istedim.

Sizin de görüşlerinizi almak isterim. Ne diyorsunuz bu işe?

Hocam merhaba,

Facebook'ta sayfa tanıtımı için reklam verdim. Kredi karti bilgilerimi girdim... Reklamım onaylandı, yayınlandı. Sayfa beğenileri artmaya başladı. Bu kadar beğeni bana yeter dediğimde reklamı sildim. Hesabim 25TL(24.90 TL civarı) olarak gözükmekte. Bu hesabımı ödeyip, kapatmak istiyorum. Bunun için ne yapabilirim. Ödeme benden, ne zaman ve nasıl kesilecek? Bilgilendirebilirseniz sevinirm.

Saygılarımla...

Kenjori06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açıkcası reklamın iyisi kötusu olmaz ama ücret ödeyerek yapılan reklamlarda her zaman risk buyukdur.
googlede versen bu reklami bence daha iyiydi facebookda kitleye ulasmasi kolay ama artik insanlar reklamlardan tamamiyle bikmis durumda facebookda günde 10 liralık kac defa verdin 167 kere tiklanmis 95 kisi begenmis bir terlik var
sanki gösterim ve erişime göre oldukca ölü bir yatirima dönmüs direk kendin deilde facebookda reklam veren bu isi yapan
kisiler var daha az bir ucrete daha ii reklam verebilirsin toplu reklama giriorlar fikirdi bu.

MonsterMMORPG

Asistan
Reaksiyon puanı
5
ya bende benim oyun için reklam vermeyi planliyorum : http://www.monstermmorpg.com

hedef kitle amerika 13-30 yaş mmorpg oyunlarını felan sevenler

tıklama başına vericem toplam 50 TL

minimum CPC kaç yapmam lazım sizce ?

internet sayfalarına tıklama reklamları konusunda deneyimi olan varmı yardımcı olabilecek ?

mondal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Diğer türlüde facebook paylaştığını kimseye göstermiyor. Millet deli gibi para yatırıyor resmen facebook yolunu bulmuş.

MonsterMMORPG

Asistan
Reaksiyon puanı
5
hala 0 tıklanma 0 gösterim

1 2 gün sonra 2 kuruşa çıkarcam :d

MonsterMMORPG

Asistan
Reaksiyon puanı
5
0.01 TL den herhangi bir tıklama gösterim olmadı

Potansiyel Erişim: 50.000.000 kişi

0.02 TL yaptım bu gün :)

MonsterMMORPG

Asistan
Reaksiyon puanı
5
memnones mesele hit değil gerçek ziyaretçi çekmek bende :)

hiti benim kendi programımla , adsl de ip değişerek 3000+ unique yaparım sadece evde kendim istesem :)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Hocam merhaba,

Facebook'ta sayfa tanıtımı için reklam verdim. Kredi karti bilgilerimi girdim... Reklamım onaylandı, yayınlandı. Sayfa beğenileri artmaya başladı. Bu kadar beğeni bana yeter dediğimde reklamı sildim. Hesabim 25TL(24.90 TL civarı) olarak gözükmekte. Bu hesabımı ödeyip, kapatmak istiyorum. Bunun için ne yapabilirim. Ödeme benden, ne zaman ve nasıl kesilecek? Bilgilendirebilirseniz sevinirm.

Saygılarımla...

Profesyonel kaynaklardan gelen bilgi şu şekilde
Ödemeleri genelde belirlenen üst sınıra geldiği zaman Facebook otomatik olarak kesiyor. Kredi kartı sistemde halen tanımlı ise hesap kapatmaya çalıştığı zaman bu ücreti otomatik olarak kesecektir. Zaten ödeme olmadan silmez.

Kimi zaman bu ödemelerde sıkıntı yaşanabiliyor. Onun içinde kayıtlı olan kredi kartı numarasını silip hesabı kapatmaya çalışsın, kapanmayacaktır. Birkaç gün sonra kredi kartını tekrar eklesin, Facebook kaçacak gözüyle bakıp hemen hesabı kesiyor ve reklam ücretini keserek hesabı donduruyor.

En azından benim reklam hesabımda öyle olmuştu ama reklam hesabını dondurmasını önermiyorum zira dondurup tekrar açında Facebook bu durumu sıradışı hareket olarak görüyor ve hesap üzerinde reklam vermeyi yasaklıyor. ki o da tecrübe ile sabit, şuan kendi adresim reklam için kullanılmıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evet Ben varim ortalama 20 bin euro verdim 5 ayda AMA en az 80 katini aldim

Locked

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En güzeli yatırımı Google üzerinden yapmak.

zekiyeozbas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Sizlerden bir konuda bilgi isteyecektim. Facebook reklamlarında alaka düzeyi puanı o reklamı gören kişilerin reklama olan olumlu ve olumsuz dönüşleriyle ilgili oluyor, bunu biliyoruz.

Peki olumsuz görüş düzeyinin yüksek olması neye göre belirleniyor?

Reklamı gören kişilerin yarısından fazlasının reklam benimle alakalı değil demesiyle mi, %2'sinin demesiyle mi? Bu konudaki ölçüt nedir? Matematiksel olarak ne olursa bu görüş düşük, orta ve yüksek çıkar?

Teşekkürler...

burcu fidan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
An itibari ile millet twitterdan instgrama kaymış durumda belirteyim facebook'tan ekmek çıkmaz kimseye.

AjansAD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Facebook Reklamlarında son zamanlarda tıklama başına maliyetler yükselmiş durumda. Artan rekabetten dolayı, bütçelerden alınan verimler değişiklik gösterebiliyor. Facebook reklamlarında, biz bütçe kapsamında genel ve farklı hedeflemeler deniyoruz sürekli. Bazen meslek grubu ya da bazı ilgi alan hedeflemeleri, beklenilenin üstünde dönüşüm getiriyor. Bu alanda kullanabileceğiniz bazı hedeflemeler:
Facebook Reklamları ile İşinizi Hızla Büyütün | AjansAD