FACEBOOK VB. HESABINIZI NASIL KORUMALISINIZ [SÜPER KONU]

Bu konuyu okuyanlar

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere sosyal medya hesaplarınızı nasıl hackırlardan koruyacağınızı anlatıcam...

Eğer siz bişeyden korunmak istiyorsanız önce karşı tarafın nasıl saldırdığını öğrenmeniz lazım.Aşağıda konu kilit vb yorumlar görürsem darılırım ona göre;)

Zaten çok fazla yöntem yok facebook outlook twiter büyük açıklı sistemler deyildir.Ama malesef en büyük açıklar insanlardır.Eğer biri sizin facenizi çalıyorsa bunu senden habersiz yapamaz.Çünki bu dünyada hacklen sosyal medya hesaplarının 99.9u bu şekilde hackkenmiştir.

A)z shadow

Bu kendini bişey sanan çocukların yöntemleridir.

Bu sitenin çalışmamantığı site sana bi link verir.Ve sen arkadaşına şuan baksana diye gönderirsin sonra arkadaşın bu linke tıklayınca (facebook giriş sayfasının aynısı ama farklı bir siteye gönderilirsiniz) bu facebook çalmanın en kolay yoludur. Ama artık herkes öğrendiği için genelde kendini hackır diye tanıtan ergenlerden başkası kullanmaz

B)S.E.T.(social Engineering Toolkit)

Buda z shadow mantığıyla çalışır ama çok daha profesyıneldir. 30dan fazla seçeneği vardır. bununda mantığı benzer ama arada sizi şoke edebilir bu eklenti kali linux ile içinde dahili olmakla beraber ubuntu mint gibi daha basit linuxlarada kurulabilir...

C)keylogger rat trojen

Bunlar ile şifreler yine çok kolayca çalınabiliniyor geçen gün 7.sınıf kuzenim benim bi arkadaşımın şifresiyle gelmişti.Çok normal çünki çok kolay anti virus olmadan bunu hiçkimse farkedemez ama en kötü virus programı bile yakalar.Tabi fud edilmediyse eğer fud edildiyse belki 4 gün dayanır...

D)bazı küçük uygulamaları resim vb şeye gömerek tıkladığında tüm dosyaları flasha aktaran bazı uygulamalar...

Kısaca nelere dikkat etmeniz gerektipini sorarasanız.Heralde 3 5 kişi sizin facenizi çalmak için outlooku hecklemez heckleyemez... Ama ne yapaabilir size attığı bir maıl ile tüm şifrelerinizi ele geçirir.Burda aslında birazda iş sizde bitiyor.

Eğer kolay kanan biriyseniz Kevin D. Mitnick in Aldatma Sanatı adlı kitapını mutlaka okuyun arkadaşın:) kendisi 5 yıl hapis yatmış fbi nin en çok arananlar listesine girmiş şuan iste töbe etmiş durumda insanlara yardım ediyor:)

Arkadaşlar işte bu kadar artık nelere dikkat etmemiz gerektiğini biliyorsunuz.Eğer ben size şunlara dikkat edin bunlara dikkat edin deseydim (çoğunuzun duyduğu şey) takmıycaktınız bile...

Yakında daha bomba konularla devam ediceğim zaten sanırım şimdiden sdn nin en büyük güvrnlik arşivini oluşturmuş bulunuyorum.Bidahaki konu çoğunuzun imkansiz olarak bildiği wpa2 şifrelerin sizi nasıl kandırılarak kırıldığı olucak.Emeğe saygı... Bir teşekkuru unutmayın...

Sanal Alemde %90 Gizlenme Ve Güvenlik

Elliot Nasıl Yakalan mıyor(Mr.Robot)

Windowsa Proxy Kurma

Android'de Gizlilik ve Tor [DEV KONU]

Telefonunuz İOSTAN daha GÜVENLİ OLSUN[DEV KONU][ROOT]

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Umarım birgün birirnin işine yararda bi teşekkür eder

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
A)z shadow

Bu kendini bişey sanan çocukların yöntemleridir.

Bu sitenin çalışmamantığı site sana bi link verir.Ve sen arkadaşına şuan baksana diye gönderirsin sonra arkadaşın bu linke tıklayınca (facebook giriş sayfasının aynısı ama farklı bir siteye gönderilirsiniz) bu facebook çalmanın en kolay yoludur. Ama artık herkes öğrendiği için genelde kendini hackır diye tanıtan ergenlerden başkası kullanmaz
Bütün gizemi bozdunuz. :D Bu yöntemi bilmeden önce benim faceyi çalmıştı arkadaş. Linki gönderdiğinde ilk kendi facemle giriş yaptım, sözde hata verdi. Sonra fake faceyle giriş yaptım yine hata verdi bende çıktım siteden. Tabii sonra kokusu çıktı :rolleyes:

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Bütün gizemi bozdunuz. :D Bu yöntemi bilmeden önce benim faceyi çalmıştı arkadaş. Linki gönderdiğinde ilk kendi facemle giriş yaptım, sözde hata verdi. Sonra fake faceyle giriş yaptım yine hata verdi bende çıktım siteden. Tabii sonra kokusu çıktı :rolleyes:
Bazi arkadaslar karsi cikiyor butur konularla insanlara kotu seyler ogretiyorsunuz diye ama deyil. Burada amac masum insanlara bisey ogretmek

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Bazi arkadaslar karsi cikiyor butur konularla insanlara kotu seyler ogretiyorsunuz diye ama deyil. Burada amac masum insanlara bisey ogretmek
Bir yönden haklı söylemişler. Kendilerini savunmalarını için güzel ama bir çoğu face çalmaya çalışacaktır. Mesela ben hepsini teker teker araştırıp bazı arkadaşlarımın üzerinde uygulayacam. Açı gerçek ...

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Mesela ben hepsini teker teker araştırıp bazı arkadaşlarımın üzerinde uygulayacam. Açı gerçek ...
Sonra da gözünüzü karakolda açarsınız belki. :D
Şaka bir yana dursun böyle bir şey yapmanızı önermem. Biraz empati kurun. :)

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Sonra da gözünüzü karakolda açarsınız belki. :D
Şaka bir yana dursun böyle bir şey yapmanızı önermem. Biraz empati kurun. :)
Merak etmeyin hocam yaptıklarımın hepsi y*vş*k. Bazen samimi olduğum arkadaşlarıma yapıp 1-2 saat sinir edip geri veriyorum (mesajlarına bakmıyorum). Komik oluyor :D

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Eğer kolay kanan biriyseniz Kevin D. Mitnick in Aldatma Sanatı adlı kitapını mutlaka okuyun arkadaşın:) kendisi 5 yıl hapis yatmış fbi nin en çok arananlar listesine girmiş şuan iste töbe etmiş durumda insanlara yardım ediyor:)
Siz Aldatma Sanatı adlı kitabı okudunuz mu?