Facebook "Tanınan bir bilgisayardan giriş yap" Uyarısı Çözümü - SDN Özel

Konusu 'Eğitim Videoları' forumundadır ve octavarium tarafından 28 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. octavarium

octavarium Doçent

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0

- Facebook "Tanınan bir bilgisayardan giriş yap" Uyarısı Çözümü - SDN Özel

Merhabalar SDN, Bu videomda Facebook giris onaylari ile ilgili karsilasilan bir sorunun cozumunu izleyeceksiniz.Sorunun cozumu bana ait olup sadece shiftdeletenet'te yayinlanmaktadir.

Alinan Hata:

Hatanin Olusma Nedeni:
    Ilgili hatanin olusma nedeni giris onaylari secenegi aktif iken telefon numaranizi hesabinizdan silmenizdir.Videoda da goreceginiz uzere kod gelmeme gibi bir durum soz konusu degildir.

Hatanin Cozumu:

2. Nuri.alco.

Nuri.alco. Profesör

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
  3. serkanbb06

serkanbb06 Profesör Onursal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    telefonuma ilk kod geldi ama ikinci girişteki kod gelmiyor :s bekleyelim bakalım

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:08 ----------

bu arada anlatım için cok tesekkürler büyük emek harcadın

4. octavarium

octavarium Doçent

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Mutlaka gelecektir Serkan Bey.Daha aciklayici olmasi acisindan videolu anlattim artik benim yapabilecegim baska birsey yok.Rica ederim :)

5. serkanbb06

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    Artık daha sonra tekrar deneyiniz hatası veriyor facebook bir sorun olduğu ortada :)
    buradan kodunuzu isteyin denilen yere tıklayınca

There was a problem. Please try again. hatası veriyor daha sonra deniycez bizde yapacak bir sey yok ama octavarium cok büyük yardımın oldu :)

6. ceseth

ceseth Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kod istedim kod gelmedi yardımcı olurmusunuz.

7. serkanbb06

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    Yapacak bir şey yok kod gelmiyor malesef..Mesaj falan atmakta işe yaramıyor..Ben burda anlatılanı yaptım yine ikinci kez bir umut olarak yarın öglen olursa olur olmazsada yeni hesap acarım belki..

İlk önce çok dikkatli olmanızı ve her adımı emin olarak teker teker yapmanızı öneriyorum.
    1.Öncelikle facebookta hesap açılmamış bir mail adresi gerekiyor yani yedekte varsa yada hiç aramadan hotmail kaydoldan yeni bir adresi 2 dakikada alın.

2.Giriş yapamadığınız facebook hesabınızın mail adresinizin yani giriş yaptığınız mail adresinin 'güvenlik sorusu cevabını öğrenin'! burası çok önemli ben yıllar önce aldığım için unutmuştum
    ve son adımda karşımıza çıkıyor bu adım. öğrenmek için google'da aratın (hotmail güvenlik sorusunu unuttum)bulursunuz zaten.ama bunu bulmadan uygulamaya geçmeyin ilerde yapamazsanız
    en başa dönüyoruz.

3. bu 2 madde hazırsa facebooka girin herzamanki giriş yaptığınız adresi yazın (yeni aldığınız değil) ve şifrenizide sallayın ! evet kafadanızdan birşey uydurun gdgısdg gibi nedenini sormayın
    sallayın işte karşınıza

Facebook'a Giriş
    Lütfen şifreni tekrar gir
    Girdiğin şifre yanlış. Lütfen tekrar dene (caps lock tuşunun kapalı olduğundan emin ol).
    Şifreni mi unuttun? Yeni bir tane iste.
    Giriş yap:
    xxxxx kişi
    xxxx@hotmail.com
    xxxx değil misin?
    Şifre:
    Oturumumu sürekli açık tut
    veya Facebook'a Kaydol
    Şifreni mi unuttun?
    diye bir ekran gelicek burada şifreni mi unuttun'a basıyoruz ve karşımıza sifreni sıfırla diye sayfa geliyor.arama butonuna tıklıyoruz ve çıkan aşamada bu kişiyi tanıyoruma tıklıyorz...sonra burada xxxx@hotmail.com yazan yerdeki işareti kaldırıp ''bunlara artık erişimin yok mu ?'' ya basıyorsunuz

4. sizden yeni mail adresi isteyecek 1. maddedeki yeni aldığınız mailli buraya yazıyoruz.

5. daha sonra açmış olduğunuz yeni adrese mail gelecek oradaki yönlendirmeleri takip edin ve tekrar facebooka döneceksiniz

6. sizden 3 tane arkadaş seçmenizi isteyecek burası önemli !!! o anda mailine bakabilecek facebook arkadaş listenizde olan 3 kişi seçiceksiniz teker teker yani a kişisini seçiceksinizi listede (karşınıza arkadaş
    listeniz geliyor) gönder diyip 2. arkadası seçiceksiniz 3. kişiden sonra arkadaşlarınızın gelen kutusuna bakmasını isteyin hepsinin internet başında olması çok önemli !! daha sonra onlar gelen kodları size
    yollasınlar fakat aldığnız kodun kimden olduğunu not edin bursıda önemli çünkü kodları girerken sırasıyla istiyor

7.kodları girdikten sonra size bir mail dha gelecek ve o bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza facebook sayfasında 24 saatlik bir sayaç gelicek yani 24 saatin sonunda hesabınıza giriş yapıcaksınız

işte burdan sonrasını nasıl yaptığıma tam emin değilim bir arkadaş yapamadığını söyledi ama ben dün açmıştım bir hesabı bu yöntemle onun için bi 7-8 saat sonra en önemli kısmı geri kalanını anlatıcam çünkü o zaman açılcak hesabım zaten sizi bunları yaptıktan 24 saat sonra açılcak hesabınız yani aceleye gerek yok ben7-8 saat sonra açıklamayı yapıcam sizde yarın öğleyin hesabınıza ulaşırsınız

8. __kadıköyRAP__

__kadıköyRAP__ Guru

Beğenileri:
    507
    Ödül Puanları:
    113
    Dalga mı geçiyor bu facebook kod gir ad ver kod gir ad ver bu ne l*n zükerberg

9. serkanbb06

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    kod almak içinde otp mi ne yazıp bir numaraya yollamak gerekiyor :D ama gelgelelim o numaraya Türkiyeden mesaj atılamıyor :D
    nasıl bir kısır döngü içerisindeyiz bilemezsiniz :D

10. Neutral

Neutral Profesör

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar telefon onayı durumu yeni mi çıktı ? Tarayıcı da tüm çerezleri sildiğim de sadece Bilgisayara yeni Ad veriyorum sonrasında hesabımdayım.!

11. serkanbb06

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    bilmiyorum yeni mi eski mi ama hesap ayarlarından yapıyorsun ve bulaşma :)

12. Neutral

Neutral Profesör

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    Dur çaresi bulunana kadar dediğini yapacağım ;) Çünkü bi yardım konusu açtığımda yine kendim bulup konuya yazıyorum bilirsin beni :D Bak şimdi konuyu açarım hoop ertesi gün dünyaya yardımcı olmuşum herkes buradan kopyala yapıştır yapmış :D :D :D

13. serkanbb06

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    :D ben bu alıntı yaptığım yazılara çok dikkat ediyorum varsa kaynak yazıyorum yoksa aldığım yeri belirtiyorumda bu konuda çözüm yok arkadaş :D
    kodu gönder diyorsun bir kod geliyor bazen giriyorsun kodu sonra buradan giriş yapılmış gibi bir sey cıkıyor haberin var mı diyor var diyorsun geçiyorsun bilgisayarın adını giriyorsun tanınan bilgisayarlara ekliyorsun ileri diyorsun hop yeniden kod istiyor sonra o kodu bekliyorsun ( dünden beri gelmedi ) gelen kodu girmek istediğinde de giriş yapmanı istiyor facebook sonra yine giriş yapıyorsun o kodla aynı işlemler hop yine kod istiyor :D girdin mi bir kısır döngüye şimdi :D

14. Neutral

Neutral Profesör

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    :D Dur ben de 5 kişinin facebook şifresi var bazıları kullanılmaya kullanılmaya tozlanmış onlarda bi deneyeyim. Sonucu aktarayım ha arkadaşın telinden kodu da öğrenmem çok kolay söyle derim söyler zaten ara sıra cepten giriyor ;) Serkan kardeş her şey senin için :D

15. ceseth

ceseth Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasın verdiği yontemi uyguladım bakalım yarın aksam tekrar bakıcam ne diyecek.

Kimliğini başarıyla doğruladın. Güvenliğin için, hesabına 24 saat sonra erişebileceksin.
    Yeni e-posta adresin ve şifrenle giriş yapmak için lütfen 23 saat, 55 dakika, 20 saniye sonra geri gel.

16. serkanbb06

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    Varya adamın dibisin :D benim denemediğim yöntem kalmadı işte son uzunca bir alıntı olan yazıyı denedim su an hesap kilitli yarın 3e kadar yarın 3ten sonra bir sey bulursan deniycem hemen :)

---------- Post added at 00:43 ---------- Previous post was at 00:43 ----------

keşke ilk önce konunun en basındaki yöntemi uygulasaydın

17. dj.caesar

dj.caesar Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Maalesef arkadaş hala aynı sorun devam ediyor videoda ki her şeyi yaptım ama ilk kod istemesinde mesaj gelmedi... :/ resend code ye tıklayınca da giriş yapılmadı uyarısı geliyor giriş yapıp tekrar resend code yaptığımda aynı şey.. hep aynı! 4 gün oldu! Bi çözüm bulsun artık şu facebook!

18. serkanbb06

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    Elbet bir çözüm çıkacak..

19. seckyn

seckyn Profesör

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    bu kadar kod girene kadar yeni hesap açarım ben ya :mrgreen:

20. serkanbb06

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    Keşke arkadaş listemde önemli insanlara yeni hesapta ulaşabileceğimi bilsem bende açarım yeni hesap hiç durmam ki birde 2 senelik bir hesap sonuçta günlüğünüz gibi düşünün :D

Sayfayı Paylaş