Facebook Messenger kt!

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Türkiye'de ve dünyada en çok kullanılan sosyal ağ sitesi Facebook, anında mesajlaşma seçeneğini de ekledi. Üstelik Türkçe dil seçeneği de var. Adım adım izleyin.

Daha önce ilk kez ShiftDelete.Net tarafından gündeme getirilen Facebook'un anında mesajlaşma seçeneği, dün herkese açıldı. Arkadaş listenizde o sırada çevrimiçi olanlarla anında mesajlaşarak zaman kazanabiliyorsunuz. Uygulama, Gmail'in web üzerinden sunduğu Google Talk tabanlı sohbet seçeneği ile çok benzeşiyor. Facebook'u Türkçe kullananlar, bu hizmeti de Türkçe olarak görüyorlar.

Görüntülerle Facebook Messenger

01.gif

Facebook, sayfasına girenlere , yeni uygulaması hakkında bilgiler veriyor. Bu uygulama mesajının hemen altında sanki duurm çubuğu gibi duran mesajlaşma seçenekleri bulunuyor.

Sanki MSN Listesi Gibi

O anda online olan arkadşalarınızı sanki MSN listenizdeymiş gibi sıralı olarak görebiliyorsunuz. Ne durumda olduklarını (sohbete uygun veya meşgul) da buradan görebiliyorsunuz.

02.gif

Tek tıklamada hemen açılan mesajlaşma penceresi, sayfa yenilenmesini gerektirmediği için oldukça hızlı. Tıpkı Gmail üzerinden kullanılan Google Talk gibi :)

03.gif

Ayarlar da Var

Bu minik pencere içerisinde bir de "Ayarlar" bölümü var. Henüz içinde çok fazla seçenek yok. Ama daha sonra epeyce gelişeceğe benziyor.

04.gif

Son Derece Basit ve Sade

Mesajlaşma penceresi oldukça sade. Sohbetinize odaklanmanızı engelleyecek gereksiz nesneler ve reklamlar yok. Bu pencereyi, dilediğiniz zaman minimize edebiliyorsunuz.

05.gif

Pencereyi Ayırabiliyorsunuz

Mesajlaşma penceresini dilerseniz ayrı bir tarayıcı penceresi olarak da açabiliyorsunuz. Bunun için "Sohbeti sayfadan ayır" bağlantısına tıklamanız gerekecek.

06.gif

:: Facebook'un anında mesajlaşma seçeneğini nasıl buldunuz? Bu başlıkta paylaşın.

Bilgi için: www.facebook.com
SDN – http://shiftdelete.net

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
facebook yavaşça hayatımızı ele geçirmeye başladı önce messenger sonra müziklerim sonra canlı radyo yayını bakalım daha neler çıkacak bu arada ben sdn ye üye olecektim gruba feyzbookta kilitli grupmuş :S site sahibleri falan mı üye olabiliyor acaba gruba ??

not: 2. resimde flashget pano kapatılmamış Troy :D

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Arkadaşlar açılan bu konu anasayfaya bağlantılı olduğu için sonlandırılamamktadır. Bilgilerinize.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
bu gün ben de takılıyorum feyzbookta birden ekranda bir şey belirdi arkadaş slm falan filan bişeler yazmış :D ben ne oluyor lennn dedim baktım sohbet mohbet diyor ben de diyorum Allah Allah ben böyle bir aplication indirdi miydim ki :D sonra çaktım epey sohbet ettik :D bazen yazılanları çift gönderiyor bazen geç gönderiyor ama hoş bir şey takdir ettim :D smiley özelliği de var :D

meba1905

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Adamlar işi biliyor,helal olsun.Millet artık facebook tan çıkmaz.

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
meba1905 dedi ki:

ohh be dünya varmış herkes feysbuk a gitsin de rahat rahat dolaşayım şu internette :D :D :p

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bu sabah uyanınca baktım chat gelmiş ama online yoktu deneyemedim :)

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
trauma dedi ki:
meba1905 dedi ki:

ohh be dünya varmış herkes feysbuk a gitsin de rahat rahat dolaşayım şu internette :D :D :p

+26984658781897.123541 yani katılıyorum