Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

Bu konuyu okuyanlar

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
Ünlü sosyal ağ sitesi Facebook'un sorumsuz yönetim şeklinden ve yanlış kararlarından bıkıp hesabınızı kapatmak istiyorsanız. Bu yazı tam size göre.

300 milyonu aşan abone sayısıyla birlikte Facebook dünyanın en geniş sosyal ağı. Bu kadar kullanıcısı olan bir platform olarak sitede, abonelerini paraya dönüştürmenin hesabını yapıyor. Site bu uğurda ilk önce üyelerine danışmadan milyonlarca profilin güvenlik ayarlarını değiştirdi.
Sosyal ağın sakinleri profillerindeki yeni ayarları yapana kadar, kişisel bilgileri herkes tarafından görüntülendi. Bu ufak ayarlar nedeniyle profil resimleri ve kişisel bilgileri çalınan insanlar mağdur oldular.
facebook1273116003.jpg
*
Facebook'un kurumsallaşmak için yaşadığı diğer bir adım ise kullanıcılarına hiç bir ücret ödemeden onları piyasa araştırmasında kullanması oldu.
Kullanıcılarının beğendiği konuları ve firmaları reklam teklifi haline getiren sosyal ağın bu davranışları Amerikan Senatosu'nda bile tartışılmaya başlandı. Geçtiğimiz gün yaşanan ve Müslüman üyelerin siteye tavır almasına neden olan karikatür krizi ise bazı üyeler için bardağı taşıran son damla oldu.**
Eğer sizde Facebook profilinizi tamamen kapatmak istiyorsanız, bu konuda faydalanabileceğiniz bir araştırma konusu hazırladık. Bu yazıda adım adım profilinizi kapatmanızın yolunu bulacaksınız.

Diğer yöntemleri görmek için tıklayınız

:: Facebook profilinizi bu yöntemle iptal edecek misiniz?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Teşekkürler kapattım Twitter bana yeterde artar karınca misali safımız belli olsun...

UndyingDarkness

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Bilmeyen yüzlerce insan var. Herkes herşeyi biliyor diye düşünsek hiç bir haber yapamayız.

Tamam sevgili editörüm güzel editörüm sanki bu haberi bir kaç kez daha görmüştüm o yüzden öyle dedim. Hatta teki çok tepki almıştı. Yoksa herkesin herşeyi bilmediğinin farkındayım hatta bende öğrenmek için buradayım.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Diğeri makalede kendini ihbar ettirerek kapatmayı filan içeriyordu.Bu yöntem ile direk siliyorsun :D

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
Tamam sevgili editörüm güzel editörüm sanki bu haberi bir kaç kez daha görmüştüm o yüzden öyle dedim. Hatta teki çok tepki almıştı. Yoksa herkesin herşeyi bilmediğinin farkındayım hatta bende öğrenmek için buradayım.

Facebook'dan Ban'lanma rehberi, olayı mizahi şekilde anlatan ve Facebook'un saçma güvenlik açıklarını anlatan bir yazıydı :) Olayın mizahı kısmını yakalayamayan çok kişi oldu ne yazı ki. Bu yöntem ise Facebook'un size sunduğu hak.

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Bu yöntemle tamamen kapanıyor mu yoksa donduruluyor mu?

ByPsychooo

Doçent
Reaksiyon puanı
15
tamamen kapatılıyor. :) hiç bir şekilde geri dönemiyorsunuz.

UndyingDarkness

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Siz bilirsiniz fotoğraflarınız onların veritabanındaki milyonlarca resim olarak yerini alır.

Bende silmiştim bende yine üye oldum. Ama gerçekten saçma bir amaca hizmet ediyoruz.. Sonu ne olacak bu amelebookun merak ediyorum.

Enki_

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Sdn'de gördüğüm son günlerce muhteşem haber diyebilirim kendi açımdan.

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Facebook hesabımı şimdilik silmeyi düşünmüyorum...

eonder87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
silmeyle ugraşmam bile neden sileyim ki dursun bir zararı yok bana orda yazan bilgilerimi 1000 den fazla forumda da zaten var birde bana ulaşmak isteyenler facebooktan ulaşabiliyolarsa ulaşsınlar... cokta tın yani... bayanlar için kapatılabilir ama çogu bayan ya hiç açmaz yada açtıklarında yok şunu dürteyim yok şuna cvp vereyim demekten kapatmak bence...

K. Orçun OKAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne yaptıklarını, neye hizmet ettiklerini görmek için bir hesap açmıştım. Tamamen gereksiz, iletişimi başka biryere çeken bir site, boş insanların ve dedikoduyu seven kişilerin işleri olabileceği bir sitede hesap açtığıma pişmandım. Tek seçenekte sildim gitti..

Sosyal ağ sitesi değil Facebook. Yanlış lanse ettiriliyor. Twitter bana yeter de artar.

Ahmed Han

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hesabınızı kapatmak yerine bütün profilinizi görünmez yapın, kimseye mesaj gönderme yetkisi vermeyin, ve kullanmayı bırakın. Bu da bir çeşit dondurma yöntemi aslında.