Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Facebook'taki fotoğraflarınız, mesajlarınız, arkadaş listeniz, bir gün silinirse ne olur? Tüm bu verilerin nasıl yedekleneceğini ilk kez ShiftDelete.Net'te okuyun.

Facebook hesabınızda bulunan çok sayıda fotoğrafın, arkadaş listenizin silinmesi, şu sıralar en son istediğiniz şeyler arasındadır diye tahmin ediyoruz.

Uzun süredir internet üzerinden kurduğunuz sosyal ilişkilerin izlerinin bir anda yok olması gerçekten de üzücü bir durum olurdu. Ne yazık ki bu durum her an herkesin başına gelebilir.

Çözüm: Bilgisayarınıza Yedeklemek

face1253317710.jpg

Yanlış anlaşılma olsa da bir şikayet nedeniyle Facebook'tan hesabınız silinebilir veya Facebook hesabınız çalınabilir ve hırsızlar tüm verilerinizi silebilir. Peki, bu durumda ne yapmak gerekiyor? Bilgisayarınızdaki verilerde olduğu gibi Facebook hesabınızı da yedeklemek, en iyi çözümlerden biri.

İlginç Bir Yazılım: SocialSafe

Facebook'taki fotoğraflarınızı ve listelerinizi yedeklemek için sitenin kendisi bir çözüm sunmuyor. O nedenle başka adreslerden destek almanız gerekiyor. Bunun için gidebileceğiniz en iyi yerlerden biri de SocialSafe.

Facebook hesabını yedekleme konusunda hemen hemen her şeyi size sunuyor. Yedekleme işlemleri otomatik olarak yapılıyor ve internet olmasa da bu içeriklere bilgisayarınızdan bakabiliyorsunuz.

Yazılımın nasıl kurulduğunu ve kullanıldığını
öğrenmek için buraya tıklayın.

ReasTa

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Gerçekten güzel ve yararlı bi program teşekkürler :)

sci3

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Facebook kullanmıyorum..

Ama ne iş yapıyorsun diyenlere bilgisayarcı olduğumu söyleyince, şunu hallet derler de halledemezsem başımın etini yerler diye bakıp öğreniyorum :mrgreen:

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Facebook kullanmıyorum..

Ama ne iş yapıyorsun diyenlere bilgisayarcı olduğumu söyleyince, şunu hallet derler de halledemezsem başımın etini yerler diye bakıp öğreniyorum :mrgreen:
Tek Çözümü Var De. Format Dersin Olur Biter Cafeciler Gibi... :D

Neanderthal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
40 yılda bir iyilik yapçaklar onu da paralı yapmışlar.

CoMeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sitenin linki .com değil .net. yanlış yazılmış. ayrıca ücretli olması hiçbir yararı olmayacak demek.

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çok para da değil ama yedek için de para vermem :D

cnr

Asistan
Reaksiyon puanı
5
facebook'u yenidne olusturmak kolayda onemli olan farmville oyununu eski hale getirmek :)

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
bu yedeklemenin daha insancıl (for human beings) yolları yok mudur?

sci3

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Tek Çözümü Var De. Format Dersin Olur Biter Cafeciler Gibi... :D
Evet kafecilerin bilgisyar anlayışının sadece oyun olduğunu düşünürsek sonuç oraya gidiyor :)
Hemen 5tl alıp format atarlar eskiden beri. :thumbdown:

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Evet kafecilerin bilgisyar anlayışının sadece oyun olduğunu düşünürsek sonuç oraya gidiyor :)
Hemen 5tl alıp format atarlar eskiden beri. :thumbdown:
5 TL??? İzmirde Var Ya 30 TL Veriliyor O Saçma Sapan İşe :D Güvenilmez Kişilerede Yaptırılırsa... Format Atıp Virüsü Enjekte Ediyorlar...:huh:

ali5800

Asistan
Reaksiyon puanı
1
benim silindi facebook tarafından buna bı care var mı bu yontemle bilen varsa bi ö.m atarsa sevinirim baya fotoraf dav ardı ıcınde =)

a.cankaya1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
zaten facebook bizim yerimize yedekleme yapıp başkalarına dağıtıyor:)

System32TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
okadar silinmesini istiyosan gir hesabına kapat olsun bitsin
Senin kadar bende de düşünme gücü var. Ama gerçek şu ki, silmiyor, donduruyor. Yüklediğin fotoğrafları silsen bile hala facebook malı kalıyor. Ben facebookla ilgili herşeyden çıkmak istiyorum. Anlatabildim mi?

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Senin kadar bende de düşünme gücü var. Ama gerçek şu ki, silmiyor, donduruyor. Yüklediğin fotoğrafları silsen bile hala facebook malı kalıyor. Ben facebookla ilgili herşeyden çıkmak istiyorum. Anlatabildim mi?

Hesabımıza giriş yaptıktan sonra sağ üstten Account (Hesap) menüsüne tıklıyoruz.

Menü açıldıktan sonra alt tarafa geldiğimizde Deactivate Account (Hesabı Etkisizleştir) var ona tıklıyoruz.

Sonraki adımda ise Confirm Facebook Account Deactive (Facebook Hesap Silme Onayı) ekranı geliyor. Buradan hesabımızı silme nedenimizi seçiyoruz.

Bu işlemlerden sonra Facebook size bir mail atıyor. Bu mailde eğer tekrar dönmek isterseniz link mevcut. Tabii siz kararlı bir şekilde Facebook ile bağlantınızı koparmak istiyorsanız, bu maili siliyorsunuz.

foto olayını bilmiyorum yani face book saklayıp sonra aleyhinize kullanırmı insafına kalmış ha nasıl neden kullansın o başka
ama bu yöntemle hesabını dondurmak yerine komple kapatabilirsin

düşünme yeteneğini sorgulamıyorum silmek istersen silersin okadar

http://209.85.229.132/search?q=cach...+silmek&cd=1&hl=tr&ct=clnk&gl=tr&client=opera birde burdan bak