Facebook Güvenli Değil

Bu konuyu okuyanlar

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
Anti virüs firması Eset bugün Cebit’de düzenlediği basın toplantısında, Facebook’un güvensiz olduğunu açıkladı. Bilinçsiz kullanıcılar yüzünden sosyal platform ağı üzerinden her gün binlerce virüs yayılıyor.

Eset (Nod 32) bugün CeBIT 2009'da düzenlediği basın toplantısında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Firma adına konuşan EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) bölgesi Satış ve Pazarlama Direktörü Miroslav Pikus, sanal dünyanın giderek güvensiz haline geldiğinin altını çizdi.
Facebook_hacked_by_Koobface_Mk2_virus_xlarge1255009504.jpg
Popüler sosyal platform sitesi Facebook'un da bilinçsiz kullanıcılar yüzünden virüs ve Spyware yazılımlarına çok açık olduğunu söyledi. Pikus başta Facebook olmak üzere, bir çok site sayesinde her gün 10 bin yeni virüsün internette yayıldığını açıkladı. Ayrıca Pikus, kullanıcıların bu tarz saldırılara karşı mutlaka bir anti virüs yazlımı kullanmasını gerektiğini söyledi. 
:: Facebook sizce ne kadar güvenli?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Facebook hem psikolojik olarak hem de böyle konularda güvensiz. Amacının çok çok dışında kullanılıyor. Sohbet sitesinden farkı yok.

QaFeİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Olabilir Çünmkü Çok Fazla Gereksiz Paylaşımlar Var Önceden Videodan İbaretti Şimdi Grup Çılgınlığı Başladı Herşeye Grup Aıyolar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Güvensiz olsa da gerekli tedbirleri aldım, bilinçli bir şekilde kullanıyorum ve de mutluyum bu durumdan. :)

DogukanDogu

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
amaçları ne antivirus satmak, peki bu virüsleri, spy ları, trojanları onların yaymadığı ne malum? Virus => Antivirus denkleminden yola çıkınız. :D

Bunlara verilecek en büyük ceza korsan antivirüs kullanmaktır.... :D :D

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
Ne Alakası Var Be Ben Sımdiye Kadar Bi Yanlışa yada Virüse Raslamadım Nerden cıkardılar:)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Zamanında Myspace de virüs yayıyodu lakin şimdi sorun yok, Face'de de olduğunu sanmıyorum. Gerçi amacına uygun kullandığımdan dolayı da olabilir :D

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Bana göre güvenli sorun yok nod 32 kullanıyorum şimdiye kadar faceden hiç virüs çıkmadı...

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
Kimse yalan bir olay için basın toplantısı yapmaz. Eğer yaparsa şirketinin adı ve güvenirliği zedelenir. Eğer sadece başlığı değilde haberi okuduysanız orada altı çizili şekilde BİLİNÇSİZ KULLANICILAR diyiyor. Siz burada virüs var ya da yok diyebildiğinize göre bilinçli kullanıcısınız. Ancak herhangibir Anti Virüs şirketi kadar, Facebook'un içini dışını bildiğnizi sanmıyorum. Tek bir kullanıcı, tüm Face'i analiz edecek kadar o siteyi dolaşamaz. Dolaşıyorsa, gereğinden fazla boş vakti var demektir. Zira bu 13-14 saatlik bir dolaşmaya tekabül ediyor.

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Kimse yalan bir olay için basın toplantısı yapmaz. Eğer yaparsa şirketinin adı ve güvenirliği zedelenir. Eğer sadece başlığı değilde haberi okuduysanız orada altı çizili şekilde BİLİNÇSİZ KULLANICILAR diyiyor. Siz burada virüs var ya da yok diyebildiğinize göre bilinçli kullanıcısınız. Ancak herhangibir Anti Virüs şirketi kadar, Facebook'un içini dışını bildiğnizi sanmıyorum. Tek bir kullanıcı, tüm Face'i analiz edecek kadar o siteyi dolaşamaz. Dolaşıyorsa, gereğinden fazla boş vakti var demektir. Zira bu 13-14 saatlik bir dolaşmaya tekabül ediyor.

Günde ortalama 2-3 saatimi ayırıyorum. Virüs nasıl olur? Biri bir link verir düşersiniz. SAdece bu :)

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
Bilgisayardan hiç anlamayan, sadece Facebook moda diye anti virüs olmayan bir bilgisayardan giren biri düşünün. Yüzlerce uygulama var facede. İlaki bir linke tıklamaya gerek yok. O uygulamaların bazıları spyware ya da trojenler içerebiliyor. Bazı insanlar bilinçsizce sırf sanal haydari alacağım diye kredi kartı bilgilerini bile bu uygulamalara verebiliyorlar. Bu olay örneklendirmek gerekirse uzar gider...

damapika

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayardan hiç anlamayan, sadece Facebook moda diye anti virüs olmayan bir bilgisayardan giren biri düşünün. Yüzlerce uygulama var facede. İlaki bir linke tıklamaya gerek yok. O uygulamaların bazıları spyware ya da trojenler içerebiliyor. Bazı insanlar bilinçsizce sırf sanal haydari alacağım diye kredi kartı bilgilerini bile bu uygulamalara verebiliyorlar. Bu olay örneklendirmek gerekirse uzar gider...

şy tel numaranızı girin dediklden sonra tel numarasını girenler gibi :)) hani öyle rkelamlar vardı ya soruyu bildin telinin numarasını gir falan

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161

E bırakalım HAYDAR HAYDAR diyenler ders alsın. Bilinçlendirme kampanyaları yaptım zamanında herkesin ilk dediği "bişicil olmaz" cümlesi beni yedi bitirmişti. Ha ne oldu bir bakıma sonra haklı çıktım ama nafile....