Face nin gerçek yüzü

Bu konuyu okuyanlar

ömer muhtar

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Facebook gerçekten de zaralı mı? Zararlı ise başka paylaşım siteleri önerebilirseniz sevinirim? TEŞEKKÜRLER:cool:

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
ömer yaş kaç ? 16 doğrumu

6.burhan

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Zararlı derken!
Vakit dışında bir zararı olduğunu zannetmiyorum.

oxytacin

Asistan
Reaksiyon puanı
6
zararlı daha iyisini istiyosan çık dışarı kendin sosyalleş

Cincin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"asosyal" olmak istersen sosyal paylaşım sitelerini rahatlıkla kullana bilirsin

Vendetta_

Müdavim
Reaksiyon puanı
75
Zaman harcamaktan yana zararlı evet
Eğer zaman sıkıntın varsa çok takılmazsın olur biter
Ben burda geçirdiğim kadar zaman face de geçirmiyosam
o zaman burasına faceden daha zararlı diyebilirim :)

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
SDN'nin toplam faydası, toplam maliyetinden fazla benim için. O yüzden çok zaman harcasam bile, kazandıklarım daha fazla. Vakit kaybı olarak görmüyorum.

Ancak Face, sohbet ve geyikten ibaret hatta çoğu zaman cinsellik bile giriyor işin içine. Bilgilendirici videolar haricinde faydasız...

Reco07

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Facebook zararlı çünkü;
-fcede bulunan ve gözü para kazanma hırsı bürümüş kişilere yardım ediyosunuz saçma sapan sayfalara hayran oluyosunuz.
örnek; seni kimler takip ediyor. örnek: farmville.
-facede ne yapsam diye ona buna yorum yapıp saçma sapan boş muhabbetler oluyor.
-kız arkadaşlara erkeklerin "slm tanışabilirmiyiz- sizi tanıyor olamam. vs vs." rahatsız etmeleri
-bazı kişilerin sahte profil açıp sanki o kişiymiş gibi konuşmaları. vb.

facebk yararlı çünkü;
-facebookun asıl amaçlarından bir tanesi ulaşamadığın yada unuuttuğun bir arkadaşını bulabiliyor olman.
atıyorum. ilk okulda bir arkadaşın. izmire taşınmış ve seninde izmire gitmen gerekiyor o arkadaşın sana yardımcı olabilir. aynı şekilde ilk okul arkadaşlarınla bi piknik düzenleyebilirsin ;)
ayrıca face üzerinden tanıtımını yapabilirsin. nasıl mı bir sayfa oluşturur ve işinle ilgili bilgiler koyarsın. ve bildiri mesajlarına. bizim bakkalda bu gün 2 ekmek alana bir çakmak bedava :)

saçmalamadığın sürece herşey yararlıdır değerini bilmek gerekir ;)

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Yararlı yada zararlı hale getirmek kişinin elinde...

ramboberk

Müdavim
Reaksiyon puanı
74
bence face boş iş
ben yararlı bi yerini görmedim
paylaşılan p..rno videolar haricinde
ne kadar pislik varsa hep face de toplanmış
belki yararlı olmak için face i kurdular
ama şimdi maalesef hiç kimseye faydası yok
ismail yk bile sevgilisini facebook tan bulduğunu söylüyor
yani şu an face şu şekilde biliniyor

face=manita

ugurhanuslu

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Facebook bana göre Zamunda gibi. Ama bence Zamunda zararlı değil. Çünkü yeterince adult içerik var. Ama dinine düşkün birisi Zamunda'da adult içerik var diye diğer nimetlerinden yararlanmaz. Tabi ben de dinimdeyim ama... Yani Facebook takişiden kişiye değişir...

SmiLey

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Zamunda konusunda reklamları engellersin daha sonrası sana kalmış bir şey. O bölüm var diye girmek zorunda değilsin zaten:)

ugurhanuslu

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
benim için bir sorun yok :) adblockplus var zaten her zaman. yani benziyorlar. sen de zamunda daki catalogue xxx bölümüne girmiyorsan facebook taki öyle uygulama-gruplara girmessin olur biter :)

martagolzen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
facebook işime yarmaz çıkışımı yaptım komik site

talsuv61

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bu vesileyle zamundayı da öğrenmiş oldum,Ama pek bir şey anlamadım zaten torent konusunda da bilgisizim. :(

vayt

Asistan
Reaksiyon puanı
5
eski arkadaşlarımı oradan tekrar bulmuş biri olarak benim gibi 30 yaş civarı kişiler için faydalı, fakat daha orta okul seviyesinde olan "çocuklar" için zararını bilmem ama faydası olduğunu da düşünmüyorum....

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Dikkat ısırır hırrrr :D

Ahmed Han

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İyi mi kötü mü olduğu tamamen senin nası kullandıına baalı.
Sadece kendi arkadaşlarının arasında kullanırsan, iyi sayfalara üye olursan, kötü niyetli yaklaşanlara cevap vermezsen, zamanını oyunlarla ziyan etmezsen zarar görmezsin.

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
İyi mi kötü mü olduğu tamamen senin nası kullandıına baalı.
Sadece kendi arkadaşlarının arasında kullanırsan, iyi sayfalara üye olursan, kötü niyetli yaklaşanlara cevap vermezsen, zamanını oyunlarla ziyan etmezsen zarar görmezsin.

katılıyorum aynen kullanmasını bilene hiç de kötü değil

abbad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gereksiz zaman öldürülen bi site şimdiye kadar kime ne yararı olmuş zarardan başka

post34

Doçent
Reaksiyon puanı
37
Facebook gerçekten de zaralı mı? Zararlı ise başka paylaşım siteleri önerebilirseniz sevinirim? TEŞEKKÜRLER:cool:

google g-mail de buzz var, şuan video paylaşımı yapılmıyor ancak resim yazı vs. paylaşmak mümkün

---------- saat 16:48 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:39 eklenmişti ----------

Konusu açılmışken facebook da yararlı birşeylere rastlayan oldu mu... siyasi fikirleri empoze etmeye çalışan gruplar, din ayrımcılığı yayan gruplar, dahası halk tarafından sevilen kişileri karalama kampanyaları, mizahi ve kültürel değeri olmayan sözde komedi sayfaları ve giderek yaygınlaşan garip tipler..unutmadan bir de ekle beni sohbet edelim, bu yorumu 10 kişiye göndermezsen..benzeri saçmalıklar

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Facebook zararlı sitedir, çünkü örnek vermek gerekirse, Sen günün 12 saatini bilgisayarda geçiren biri olduğunu düşünelim. Bilgisayarda yapacak birşeyin yoksa, Facede takılırsın. Facede yaptığın işlerin hepsi genelde ya "Anasayfa" menüsüne tıklamak yada Anasayfanın sol alt tarafındaki "Older posts" yani eski içerikleri görüntüleme yerine basacaksın. 12 saatin kısacası hiç uğruna gitmiş olacak. Onun yerine internetten başka sitelerden e-kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir, video izleyip, makale okuyup birşeyler öğrenebilirdin bu 12 saat içerisinde.

Facebook yararlı bir sitedir, eski dostlarını bulursun, hemde kmlerce uzakta olduğun dostlarını, yeni arkadaşlar ekleyip (düzgün kişilerse) ve onların arkadaşlıklarını kabul edip, yeni çevre edinebilir, bir yerlerde buluşup sosyalliğini arttırabilirsin. Facebookta video paylaşarak, durum iletisi girerek içindeki duyguları ve düşünceleri paylaşabilirsin arkadaşlarına (tabii istersen tüm dünyaya, gizlilik kısmını herkes görsün diye işaretlersen). Facebooktaki doğru ve gerçek olan etkinliklere katılabilir onlarla iletişime geçebilirsin ve eğlenebilirsin bu sayede.

Kendi görüşüm şu, ben bilgisayar programcısım, günümün ortalama 14-15 saati bilgisayar başında geçer benim. 6-7 ay boyunca çok takılırdım Facebookta, sonra anladımki çok vakit kaybediyorum. Sırf Facebook'a girmek için cepten kontor harcıyordum, o derece. Facebookta harcadığım vakiti, başka yerde harcasam, çok şey öğrenebilir, daha çok kendimi geliştirebilirim diye uyandım. Çünkü önceden de böyleydim ben yani internette hep birşeyler öğreniyordum, kitap okuyordum, makale okuyordum, videolarla birşeyler öğreniyordum vesaire, halende öyleyimdir.

Facebook'a sadece günde 2 saatliğine giriyorum, o da arkadaşlarım neler yaptılar, hangi etkinliğe katılıyor, video seyredip gülmek veya birşeyler öğrenmek, durum iletisi paylaşıp duygu ve düşüncelerimi paylaşmak, e-posta adresi olmayan arkadaşlarıma Facebook üzerinden mesaj atmak, onlarla buluşmak vs.

2 saat facebook profilimle uğraşıyorum geri kalan ortalama 12 saatimi program yazarak, web sitesi yaparak, kısacası para kazanarak ve kitaplar okuyarak geçiriyorum. Uzatmamak gerekirse, facebook doğru kullanılırsa yararlı, yanlış kullanılırsa zararlıdır.

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Facebook zararlı sitedir, çünkü örnek vermek gerekirse, Sen günün 12 saatini bilgisayarda geçiren biri olduğunu düşünelim. Bilgisayarda yapacak birşeyin yoksa, Facede takılırsın. Facede yaptığın işlerin hepsi genelde ya "Anasayfa" menüsüne tıklamak yada Anasayfanın sol alt tarafındaki "Older posts" yani eski içerikleri görüntüleme yerine basacaksın. 12 saatin kısacası hiç uğruna gitmiş olacak. Onun yerine internetten başka sitelerden e-kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir, video izleyip, makale okuyup birşeyler öğrenebilirdin bu 12 saat içerisinde.

Facebook yararlı bir sitedir, eski dostlarını bulursun, hemde kmlerce uzakta olduğun dostlarını, yeni arkadaşlar ekleyip (düzgün kişilerse) ve onların arkadaşlıklarını kabul edip, yeni çevre edinebilir, bir yerlerde buluşup sosyalliğini arttırabilirsin. Facebookta video paylaşarak, durum iletisi girerek içindeki duyguları ve düşünceleri paylaşabilirsin arkadaşlarına (tabii istersen tüm dünyaya, gizlilik kısmını herkes görsün diye işaretlersen). Facebooktaki doğru ve gerçek olan etkinliklere katılabilir onlarla iletişime geçebilirsin ve eğlenebilirsin bu sayede.

Kendi görüşüm şu, ben bilgisayar programcısım, günümün ortalama 14-15 saati bilgisayar başında geçer benim. 6-7 ay boyunca çok takılırdım Facebookta, sonra anladımki çok vakit kaybediyorum. Sırf Facebook'a girmek için cepten kontor harcıyordum, o derece. Facebookta harcadığım vakiti, başka yerde harcasam, çok şey öğrenebilir, daha çok kendimi geliştirebilirim diye uyandım. Çünkü önceden de böyleydim ben yani internette hep birşeyler öğreniyordum, kitap okuyordum, makale okuyordum, videolarla birşeyler öğreniyordum vesaire, halende öyleyimdir.

Facebook'a sadece günde 2 saatliğine giriyorum, o da arkadaşlarım neler yaptılar, hangi etkinliğe katılıyor, video seyredip gülmek veya birşeyler öğrenmek, durum iletisi paylaşıp duygu ve düşüncelerimi paylaşmak, e-posta adresi olmayan arkadaşlarıma Facebook üzerinden mesaj atmak, onlarla buluşmak vs.

2 saat facebook profilimle uğraşıyorum geri kalan ortalama 12 saatimi program yazarak, web sitesi yaparak, kısacası para kazanarak ve kitaplar okuyarak geçiriyorum. Uzatmamak gerekirse, facebook doğru kullanılırsa yararlı, yanlış kullanılırsa zararlıdır.

İşte en başından beri 2 saat Facebook profilinle uğraşsaydın şimdi bunları yazmazdın.
Bi saldırdılar Facebook'a herkes günün yarısını burada geçirir oldu
doygunluk bıkkınlık geldi,sonra Facebook kötü oldu,ben 1-2 ay önce üye oldum günde 1 saat açar bakarım,akrabalarımla arkadaşlarımla kontak halindeyim sürekli güzel güzel kullanıyorum.
Yanlış kullanılan herşey zararlıdır arkadaşlar.
Bu arada e-posta adresi olmayanın Face hesabıda olmaz:)

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Benim msn adresimde ekli olmayan eposta adreslerini kastetmiştim :)

turgutreisfb

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
artık eskisi gibi takılmıyorum faceye o yüzden biraz daha rahatım üye olduğum güncel grupların paylaştıklarına bi bakıyorum çıkıyorum arkadaşların paylaştıklarına bakcam olsam hep foto ilişki durumu değişikliği abuk subuk uygulama gönderilerisi tadı kaçtı artık

bayneden

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birde öyle yorumlar geliyorki facebook ta.. Bazen şaşıyorum yazanlara..