Face ID maskeyle kandırıldı!

Bu konuyu okuyanlar

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
Face-id-maskeyle-kandirildi-1.jpg

Apple'ın iPhone X ile birlikte tanıttığı yeni güvenlik çözümünün aşılmasının çok zor olduğu belirtilmişti. Fakat güvenlik uzmanları Face ID'yi kandırmayı başardılar.

https://shiftdelete.net/?p=93949

Son düzenleme:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357
Kim bilir o maskeye ne kadar yatırım yaptılar :S

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357
Yalnız Face İD teki yüz tarama verilerimizin 3. parti uygulamalara da ulaşabilmesi dahada gülünç bir durum

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
faceID aldatmacadan başka bir şey değil yüz tanımayı biraz daha gelişmiş yaptı diye kandırılmaz diye pazarladılar sonuçta insanları teşvik ettiler birde teknik imkanları olan aşabilir diye savunma yapmışlar... teknik imkanlar kimde olur belli olmaz...

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Aslında aşılmayacak bir güvenlik önlemi Yok gibi tabi bunun zor olması önemli bana göre son kullanıcılar çok zor aşar bu önlemi mükemmel bir şekilde kullanıcının yüz maskesini yapıp kandırmaları çok saçma bizzat adamı çağır telefonu aç daha kolay olur :) abi senin telefonunu açacaz şu yüz maskeni çıkartalım demek lazım ;)

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Aslında aşılmayacak bir güvenlik önlemi Yok gibi tabi bunun zor olması önemli bana göre son kullanıcılar çok zor aşar bu önlemi mükemmel bir şekilde kullanıcının yüz maskesini yapıp kandırmaları çok saçma bizzat adamı çağır telefonu aç daha kolay olur :) abi senin telefonunu açacaz şu yüz maskeni çıkartalım demek lazım ;)
adamın yüz maskesini çıkartmak için adama haber vermek gereksiz... yüzü tanımlama sistemi aynı zamanda kopyasını yapmanıza yetecek veride sağlıyor... kullanmasını bilene... :p:D:cool:

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Tamam da kardeşim o yüzün detayı için mecbur incelemek lazım ya da kaliteli bir şekilde resimlemek o da telefonu çalınan biri için imkansız olduğuna göre sadece teoride
kalır tabi bu kişi çok önlü bir yıldız iş adamı değilse :D
adamın yüz maskesini çıkartmak için adama haber vermek gereksiz... yüzü tanımlama sistemi aynı zamanda kopyasını yapmanıza yetecek veride sağlıyor... kullanmasını bilene... :p:D:cool:

M

Murat Burç

SDN Okuru
İftira olduğunu düşünüyorum. Yüce Apple geçilemez.
--- Gönderi Güncellendi ---
@eronis sen ne dersin? :D :D

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Tamam da kardeşim o yüzün detayı için mecbur incelemek lazım ya da kaliteli bir şekilde resimlemek o da telefonu çalınan biri için imkansız olduğuna göre sadece teoride
kalır tabi bu kişi çok önlü bir yıldız iş adamı değilse :D
pratikte mümkün dünya genelinde kameralar artıyor o detayı unutuyorsunuz...

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230

2D resim kullanilmus yalniz. bu şeye benziyor infared kamera ile birinin yuksek cozunurluklu fotografini cekip çıktısını alip uzerine kontakt lens koyup iris tarayiciyi kandirmaya..

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357
Aaaa 2D maskemi tabi ben ilk yazdığım zaman bir umutlanmıştım iyi diye tabi haber linki bozuk olunca ama hıhaHAhAhahah :D

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Dikkatimi çeken nokta şu oldu.
Face ID bu kez anne ile çocuğu ayırt edemiyor! - ShiftDelete.Net
Böyle haberler yapınca editör arkadaşlarımız sadece IOS'u övüyor, Android'i yerden yere vuruyor, video'lar hep IOS odaklı, SDN ofisi Apple fanboyları ile dolu diyen arkadaşların hiçbirisi ortada gözükmüyor ne hikmetse :D
çünkü yorumumu facebook ile yayınladım... + onaylamıyorlarsa... yazarlar direkt dandiosçu yalan mı? Hakkı Alkan zıplayışından belli ettide...

Reaksiyon puanı
16,118
imhotep iphone 8 kazansan hoplaya zıplaya arada takla ata ata gider alırdın...

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
biim için önemli değil gibi ama bu telefonları kullanan çok zengin insanlar var banka hesapplarını gırıyorlar kayıt edıyorlar bu yüzden hiçbir şekilde kandırılmaması lazım maske dahil