f/p Kıyaslaması: XZ1 vs XZP vs P20 Lite vs U11 vs Sizin Öneriniz ?

Sizce uzun süreli kullanım için hangisi alınır?

• Kullanılan toplam oy
    23

Bu konuyu okuyanlar

Alican_Sirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Sizce hangi telefon uzun süreli kullanım için daha sağlam, kullanışlı ve verimli olur?

xz1.png

Sony XZ1 mi ? (2220 TL Sony TR Resmi Garantili 835 SD işlemcili)

p20.png

Huawei P20 Lite mı? (2400 TL Huawei TR Resmi Garantili. Not: İşlemcisi Kirin 659 Octa Core )
u11.png

HTC U11 mi 6gb/128gb'lık versiyon (2530 TL İthalatcı Garantili 835 işlemcili)

xzp.png

XZ Premium mu ? (2580 TL Sony Tr Resmi Garantili 835 SD işlemcili)

2000-2500 arası sağlam, uzun süre kullanılabilir en iyi telefon hangisi başka öneriniz varsa paylaşabilirsiniz.
Bu telefonlarla ilgili kişisel fikrim:
P20 Lite için ; tasarımı çok hoşuma gitti. çift kamera ve jack girişinin olması v.s. +. Lakin işlemcisi eski.
XZ1 ; boyut olarak biraz daha ergonomik (XZP'ye göre) ve tabiki en önemlisi fiyatı çok uygun. Negatif düşüncelerim ise; batarya kapasitesinin düşük olması. Çift kamera olmayışı v.s.
U11 için ise şunu söyleyebilirim; beni cezbeden en önemli özelliği müzik kalitesi, müzik dinlemeyi çok seviyorum. Bu özelliği beni cezbediyor. Artı olarak 6gb ram 128 gb hafıza olması da ayrı bir avantaj. Yanlız eksi yönleri ise; jack girişinin olmaması beni biraz ürkütüyor, hem şarj girişi hemde kulaklık girişinin aynı olması zamanla bu ortak girişin daha çabuk bozulacağı, aşınmadan ötürü belkide şarj alamama gibi sorunlar yaşatacak gibi geldi bana. Emin değilim.

XZ Premium'a gelirsek; duruşuyla karizmatik bir havası var. Ağır abi modunda ismi bile ayrı bir havalı. Fakat; aşırı kaba ve ergonomik değil. Biraz daha kibar biraz daha kullanışlı boyutlarda olabilirmiş. Bataryası diğer saydığım telefonlara göre daha yüksek değerde. Bu da ayrı bir +.

Şimdi bu durumda sizce hangisi daha iyi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bakın çok şey yazmayacağım. Kısa ve öz olsun istiyorum. P20 Lite'nin işlemcisi eski değil çöp. Kısa ve net çöp.

Bu listedeki U11, XZP ve XZ1 video performansı olarak Mate 10 Pro'yu dümdüz ediyorken olmayan OIS'ı ile XZP gündüz Mate 10 Pro'Dan daha iyi video çekiyorken kalkıp da çöp evet fiyatına göre tam bir çöp olan P20 Lite ile bu amiralleri kıyaslamak büyük bir hata.

Alican_Sirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bakın çok şey yazmayacağım. Kısa ve öz olsun istiyorum. P20 Lite'nin işlemcisi eski değil çöp. Kısa ve net çöp.

Bu listedeki U11, XZP ve XZ1 video performansı olarak Mate 10 Pro'yu dümdüz ediyorken olmayan OIS'ı ile XZP gündüz Mate 10 Pro'Dan daha iyi video çekiyorken kalkıp da çöp evet fiyatına göre tam bir çöp olan P20 Lite ile bu amiralleri kıyaslamak büyük bir hata.
Açıklamada yazdım tek avantajı tasarımı. Yani onun haricinde işlemci olarak evet katılıyorum sizi.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada Sizin tavsiyeniz nedir?

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Açıklamada yazdım tek avantajı tasarımı. Yani onun haricinde işlemci olarak evet katılıyorum sizi.

Bu arada Sizin tavsiyeniz nedir?
Ben U11 ile 5T arasında kalmıştım. 5T tasarımı biraz daha hoş geldi onu aldım bunların arasından ya XZP ya da U11 U11 güzel ama günelleme sorun çıkarabiliyormuş servise gönderip ücretisz yaptırmak gerekiyormuş bazen

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Buradaki en iyi fiyat/performans ürünü Xz1'dir. P20 lite 1500 üstü satilmamali. Gerçekten çok gereksiz fiyata satılıyor.
Xz1'in bataryasının az olması kafanı karıştırmasın. Xz1 belki oradaki cihazların hepsinden iyi batarya performansına sahip. Ekranı 1080p ve Sony pil tüketimi konusunda gerçekten mükemmel.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Huawei bela diye soktu lite cihazları ülkemize yazık.

Alican_Sirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben U11 ile 5T arasında kalmıştım. 5T tasarımı biraz daha hoş geldi onu aldım bunların arasından ya XZP ya da U11 U11 güzel ama günelleme sorun çıkarabiliyormuş servise gönderip ücretisz yaptırmak gerekiyormuş bazen
XZP , XZ1'den 350 tl fazla. Bu fiyat farkına değecek ne gibi artısı var sizce? Öte yandan diğer sorum ise; 5T ile U11 arasında kalsanız yine 5T alır mıydınız ? Bir diğer sorum ise; U11'deki şarj ve kulaklık girişinin aynı olması zamanla aynı girişin daha çabuk bozulmasına aşınıp şarj almama gibi sorunlara yol açar mı ? U11'den çekinmemin sebebi buydu. Diğer soru ise; Müzik kalitesi olarak XZ Premiumdan hissedilir derecede artısı var mı? Birçok kişi müzik konusunda u11'i övüyor.

Kesinlikle katılıyorum . Millet bu telefonlarla kaziklaniyor . Huawei bari işlemciyi yukseltse. Daha 4k çekemiyor hocam , bu telefonlar amirallerin adıyla satılan , giriş seviyesi cihazlar. Ve herkesin gözüne giriyor nedense.
Sizin öneriniz nedir peki?

Son düzenleme:

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
XZP , XZ1'den 350 tl fazla. Bu fiyat farkına değecek ne gibi artısı var sizce? Öte yandan diğer sorum ise; 5T ile U11 arasında kalsanız yine 5T alır mıydınız ? Bir diğer sorum ise; U11'deki şarj ve kulaklık girişinin aynı olması zamanla aynı girişin daha çabuk bozulmasına aşınıp şarj almama gibi sorunlara yol açar mı ? U11'den çekinmemin sebebi buydu. Diğer soru ise; Müzik kalitesi olarak XZ Premiumdan hissedilir derecede artısı var mı? Birçok kişi müzik konusunda u11'i övüyor.

Sizin öneriniz nedir peki?
Ben Xz1 tavsiye ediyorum.
Müzik kalitesi olarak U11 lider deniliyor. Kulaklıkları gerçekten kaliteli.
Ama Sony'de bu konuda başarılı. Yani sesi seni memnun edecek seviyede iyi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sırayla cevap veriyorum.
Batarya, Ekran, tasarım(evet tasarım XZP yanında XZ1 çok basit duruyor)
Büyük ihtimal 5T
Açmaz.
Kutu kulaklığı ile büyük ihtimal evet.

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Bence Xz1 tasarımı daha iyi.
Çünkü Xz Premium , Xz1'den kalın ve ağır. Elde tutarken Xz1 daha kibar ve tek elle kullanırken ya da cepte taşırken kolaylık sağlıyor.

Alican_Sirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Sırayla cevap veriyorum.
Batarya, Ekran, tasarım(evet tasarım XZP yanında XZ1 çok basit duruyor)
Büyük ihtimal 5T
Açmaz.
Kutu kulaklığı ile büyük ihtimal evet.
Kutu kulaklığı ile U11 bir adım önde. Peki harici bir kaliteli kulaklık satın alsam. Bu durumda ses kalitesi olarak U11 yine önde olurmuydu ? Yani anlamak istediğim maharet telefonun müziği kulaklığa kaliteli vermesinde mi yoksa XZP ve U11 bir birine yakın değerde kulaklığa müziği kodluyorda , bunu kaliteye dönüştüren kulaklık mı? Eğer öyleyse iyi bir kulaklık ile bu problem çözülür. Diyebilir miyiz.

Bence Xz1 tasarımı daha iyi.
Çünkü Xz Premium , Xz1'den kalın ve ağır. Elde tutarken Xz1 daha kibar ve tek elle kullanırken ya da cepte taşırken kolaylık sağlıyor.
Evet XZ1 daha ergonomik ama, XZP daha şık bence. Daha ağır bir havası var.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Kutu kulaklığı ile U11 bir adım önde. Peki harici bir kaliteli kulaklık satın alsam. Bu durumda ses kalitesi olarak U11 yine önde olurmuydu ? Yani anlamak istediğim maharet telefonun müziği kulaklığa kaliteli vermesinde mi yoksa XZP ve U11 bir birine yakın değerde kulaklığa müziği kodluyorda , bunu kaliteye dönüştüren kulaklık mı? Eğer öyleyse iyi bir kulaklık ile bu problem çözülür. Diyebilir miyiz.
İyi kulaklık ile çözülür mü? meselesi tartışılır da sen 350 TL'nin hesabını yapıyorsun ekstra kulaklık meselesi maliyet getirmeyecek mi? Muhtemelemen ses çıkışı olarak U11 bir tık öndedir. Düzgün kulaklıkla XZP'den de düzgün performans alırsın diye düşünüyorum sonuçta Sony amiral gemisi fakat maliyet önemli

Alican_Sirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
İyi kulaklık ile çözülür mü? meselesi tartışılır da sen 350 TL'nin hesabını yapıyorsun ekstra kulaklık meselesi maliyet getirmeyecek mi? Muhtemelemen ses çıkışı olarak U11 bir tık öndedir. Düzgün kulaklıkla XZP'den de düzgün performans alırsın diye düşünüyorum sonuçta Sony amiral gemisi fakat maliyet önemli
350 tl fark XZ1 ile. U11 ile aralarında fiyat farkı yok nerdeyse. Not: Kulaklığı jack girişi var diye ileride alabilirim diye düşündüm.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
U11 öneririm şahsen ben. Gerek RAM ve ROM kapasitesi olsun gerekse ses kalitesi olsun bence daha iyi.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
U11 öneririm şahsen ben. Gerek RAM ve ROM kapasitesi olsun gerekse ses kalitesi olsun bence daha iyi.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
HTC U11 öneriyorum. Ses kalitesi, kamera performansı ve hızı oldukça ideal.

Alican_Sirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
HTC U11 öneriyorum. Ses kalitesi, kamera performansı ve hızı oldukça ideal.
Rektör Mark, U11'i Mate10 ile kıyaslarsak peki ? (Düz Mate10 dipnot: ikisininde fiyatı şuan aynı)

Düz MATE10 ile kıyaslarsak sizin fikriniz ne olur? Yine U11 mi?

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Rektör Mark, U11'i Mate10 ile kıyaslarsak peki ? (Düz Mate10 dipnot: ikisininde fiyatı şuan aynı)

Donanım bakımından Snapdragon 835 bir tık daha iyi elbette. Mate 10 Kamera konusunda gündüz çekimlerinde çok avantajı var ama düşük ve gece çekimlerinde yok. Ses deneyimi daha kötü.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Ben her türlü U11 diyorum.

Alican_Sirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Donanım bakımından Snapdragon 835 bir tık daha iyi elbette. Mate 10 Kamera konusunda gündüz çekimlerinde çok avantajı var ama düşük ve gece çekimlerinde yok. Ses deneyimi daha kötü.
Bu durumda U11 daha iyi diyebiliriz sanırım.

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
İthalatçı garantili olduğu için uygun fiyata satılıyor U11. Böylece yukarıdakilerden en iyisi. Yoksa Tr garantili f/p lideri XZ1/Premium'dur .

Ama ben yine de uzun süreli kullanım dediğin için Xz Premium diyorum.

Son düzenleme:

Alican_Sirin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
İthalatçı garantili olduğu için uygun fiyata satılıyor U11. Böylece yukarıdakilerden en iyisi. Yoksa Tr garantili f/p lideri XZ1/Premium'dur .

Ama ben yine de uzun süreli kullanım dediğin için Xz Premium diyorum.
Mate 10 hakkında ne düşünüyorsunuz ?

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Mate 10 hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Düşünmüyorum. Tasarımı çok hoşuna gidiyorsa al. Video konusunda diğer markalarla yarışamaz . Ve ben ön kamerasını hiç beğenmedim diyebilirim.
Sony ya da HTC almak varken bana mantıklı gelmiyor. Özellikle 2550 tl Tr garantili XZ Premium varken hiç.

Vanillasky36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ses kalitesi açısından xperia XZ1 ve XZ Premium'un htc u11 den geri kalır yanı yok, ii kulaklıkta biter, zira XZ1 ve XZP de hi-res ses desteği var. Ben XZP kullanıyorum çok memnunum kamerası da sesinde çok başarılı.. P20 lite gerçekten çöp bu cihazlarla kıyaslanamaz..

İçinizden Biri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
U11.ben uzun süredir araştırıom mi6 alcaktım ama bu telefon caydırdı beni tasarımı kişidedn kişiye değişir ama uzun kullnanım için donanım için kanera için u 11 derim