F.Bahçeli taraftarlardan korkunç saldırı!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
WTYyc.jpg

Maç öncesi yine istenmeyen görüntüler...

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki rekabet saha dışına da yansıyor.

İstenmeyen görüntülerden biri ise İstanbul, Bağdat Caddesi'nde yaşandı. Galatasaray Spor Kulübü'nün dün Fenerbahçeli taraftarlarca "Fenerbahçe'nin kalesi" olarak adlandırılan Bağdat Caddesi'ne GSStore açmasından sonra bir grup sarı-lacivertli taraftar bugün GS Store'un önüne gelerek Galatasaray aleyhinde tezahüratta bulundu.

zoTDu.jpg

Taraftarlar yaktıkları meşalaleri mağazanın camlarına fırlattı.
L83eg.jpg

VatanSpor

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
galatasarayın bu yaptığını pek doğru bulmadım. ama, bir işletmeye saldırılmasını hiç doğru bulmadım.
galatasarayın gelip benim evimin önünde dükkan açmasına verebileceğim en anlamlı tepki gidip almamaktır, o kadar.
bu türden fiili saldırılar beni futboldan soğutuyor.

ne ki bu işler hep böyle karşılıklı işte.
etki tepkiyi doğuruyor, her yerde, her zaman.
ve karşılıklı...

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Serbest pazar serbest piyasa, yasal sınırlar çerçevesinde ve parasını verdikten sonra isteyen istediği caddeye mağaza açar hatta kanarya sevenler derneğinin yanına bile açar, bu teröristleri sakın ama sakın genele yayıp diğer aklı başındaki Fenerbahçe taraftarıyla karıştırmamak lazım buraya dikkat.

XAFER37

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
her zamanki dengesizlikleri işte.

galatasarayın bu yaptığını pek doğru bulmadım. ama, bir işletmeye saldırılmasını hiç doğru bulmadım.
galatasarayın gelip benim evimin önünde dükkan açmasına verebileceğim en anlamlı tepki gidip almamaktır, o kadar.
bu türden fiili saldırılar beni futboldan soğutuyor.

ne ki bu işler hep böyle karşılıklı işte.
etki tepkiyi doğuruyor, her yerde, her zaman.
ve karşılıklı...

neyi dogru bulmadıgını sorabilirmiyim T.C. de isteyen istedigi yere dükkan açar karşılıklı olan nedir dükan açmaya taş sallamakmı
polemige girmek istemiyorum ama yazdıgın akıl alır gibi değil.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yani Seyyah hakkaten ben de anlamadım neden doğru bulmadığını. :)
Bağdat Caddesi Anadolu Yakası'nın en işlek caddelerinden biri, ne kalesi ne şatosuymuş? :) Senin kalendir, orada kutlama yaparsın falan fişmekan. Kimsenin malı değil ya? Ticari işletme, istediği yere açar. Bağdat Caddesi dediğimiz yer, yabancısı varsa söylemiş olalım, çok ciddi uzunlukta bir yer. Sırf Fenerbahçe (semt) değil ki. Herhangi bir büyük kulübün o cadde üzerinde işletmesi olmamasını istemek son derece anlamsız olur.

Stadın önü, kurbağalı dere köprüsü, yoğurtçu parkı falan dersiniz anlarım, oralar ufak yerle. Bağdat Caddesi dediğimiz eşşek kadar yer.

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
öncelikle yapılan olay saçma bence bunun hiç bir açıklaması yok saldırmanın.. ikincisi bu işin iki boyutu olması

-herkes biliyorki fenerbahçe demel bağdat caddesi demek yani maç gününü orda geçirir insanların çoğu sevinçler orda yaşanır mantıken orda gsstore mağazası zaten zor barınırdı ki barınamadı görüdüğümüz gibi illaki taşkınlık yapan oluyor.
-ikinci boyutu ise bir provoke olması için açılmış bir mağaza olabileceği (ki gsli yöneticilerin böyle birşey yapacağını düşünmek istemesemde açılışla derbinin çakışması biraz düşündürücü)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
neyi dogru bulmadıgını sorabilirmiyim T.C. de isteyen istedigi yere dükkan açar karşılıklı olan nedir dükan açmaya taş sallamakmı
polemige girmek istemiyorum ama yazdıgın akıl alır gibi değil.

Yani Seyyah hakkaten ben de anlamadım neden doğru bulmadığını. :)

kanuni olarak tabii ki açarsınız, bunda mesele yok. hatta hiç mesele yok... da, bi de toplumda yazılı olmayan kurallar -biz buna ananeler diyelim- vardır. türkiyede galatasaray store'un açılacağı o kadar yerler var ki, haddinden fazla... da, bu kadar gergin bir zamanda ve ortamda gelip adamın kapısının önüne dükkan açmak biraz centilmenlik ruhunu yaralıyor arkadaşlar. yoksa elbette sen bunu açtıktan sonra gelip taş atmak, vurup kırmak kimsenin hakkı da değil, haddi de değil. ben bunu onayladığımı söylemedim.

karşılıklı derken, gelip fenerbahçe kulübü galatasaray kulübünün yanıbaşına böyle bir dükkan açıverse orada da bi kaç tane fanatik çıkıp taşlayabilir, bunları ne siz, ne de biz onaylarız, ama bu da bir vakıa işte. fanatizm denen canavar ruh bu ülkenin inkar edilemeyecek bir gerçeği haline geldi artık. tasvip etmesek de, ne sizi, ne bizi bağlasa da nihayetinde bir vakıa işte. bu adamları kulağından tutup yurt dışına sürgüne gönderemiyoruz.

onların çıkardığı bu hırgür kavgalar sora hepimizi geriyor, istenmeyen sonuçlar çıkabiliyor ortaya.

ezcümle, kulüpler bu konuda biraz da bu tip fanatizmi göz önünde bulundurmak suretiyle azıcık bir fedakârlıkta bulunmalı değil midir yani?!

godofnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ee sen gelip bizim mekana dukkan acarsa tabi kirip dokerler.. Fenerbahcede onlarin yernde acsaydi galatasáyda aynisini yapardi.birde bi arkadas terorist demis .. Sen bunu soyleme hakkini nerden buluyosunki futbolda hep oluyor bunlar galatasaray hicmi yapmadi sanki... Fenerbahce onlarin yerine dukkan acacak kadar sálak degil

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
onun yeri, bunun yeri.. sizin mantığınızla store açsaydı adamlar şimdi 1 şubeleri tek olurdu.

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
onun yeri, bunun yeri.. sizin mantığınızla store açsaydı adamlar şimdi 1 şubeleri tek olurdu.

yanlış zamanda açıldı bence tamamen bir proveke . tamamen fenerbahçe taraftarlarını kışkırtmak için bu tarihte açılmıştır.

XAFER37

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bu fener taraftarıda ne çabuk kışkırıyo canım maşallah, o cadde istanbulun en gözde caddelerinden biri fenerin yanı başı falan degil fenere göre yanlış zaman galatasaraya göre dogru zaman bu ne taraftan baktıgına göre değişir. vesselam her zamanki halleri diyeyim yoksa bu iş uzar.

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kendini holigan adı veripte sağa sola saldıranlar,kendi takımlarının adlarına leke sürmekten başka bir şey yapmıyorlar.Bi de bu durumu savunanlar var.Geçen sene fener şampiyonluğu kaybettikten sonra polislere saldırıp,benzin istasyonuna saldıranlar hakkında ellerine sağlık çok iyi diyenler var.Çarşı gurubunun yaptığı taşkınlıklarla övünenler var.Geçen sene galatasarayın şampiyonluğunu kutlarlarken adam fenerli diye sevgilisine laf atıp kavga çıkaranlar var.Trabzonsporda da böyleleri var.Şahsen ben bir Trabzonsporlu olarak taraftarımın böyle davranmasından utanırım,bununla gurur duymam.
Bu holigan denenler takımlarının adını kirletmekten başka bir işe yaramıyor.Benim düşüncem ülkemizde futbol'un bir spor olduğu çoğu kişi tarafından unutulmuştur.

Bu arada isteyen dükkanını istediği yerde istediği tarihte açar.Tabi ki hukuka aykırı olmadığı sürece.Buna hiç kimse laf söylememeli.

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
ee sen gelip bizim mekana dukkan acarsa tabi kirip dokerler.. Fenerbahcede onlarin yernde acsaydi galatasáyda aynisini yapardi.birde bi arkadas terorist demis .. Sen bunu soyleme hakkini nerden buluyosunki futbolda hep oluyor bunlar galatasaray hicmi yapmadi sanki... Fenerbahce onlarin yerine dukkan acacak kadar sálak degil

Bunlar taraftarlık değil TERÖRİZM. İsteyen istediği yerde dükkan açar.
Neymiş, GSStore'muş.
Olabilir.
Onlar bu ülkenin vatandaşı değil mi?
Kırıp, dökmek hakkını kimden alıyorsun?
İyi o zaman ben de gideyim atıyorum bir Rizelinin ekmek fırınını kırıp, dökeyim.
Sence ben ne olurum?
Taraftarlık bir yana, şiddet bir yana.
Bu ikisini ayırabilecek kafa yapısına sahip olalım lütfen.
Hiç bir kulüp taraftarı yekdiğerinin yasal hakkına saldıramaz.
Saldırırsa o taraftar değil, TERÖRİSTTİR.
İşte bizi yan yana maç izlemekten ala koyan da bu tarz zihniyetler değil mi?

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Galatasarylıyım ama bu nedir ya.Fenerbahçe size maaş mı ödüyor da böyle yapıyorsunuz.Aynısı Galatasaray için de geçerli.Birde ellerine birşey geçmiyor,polisin biber gazına,tazzikli suyuna mağruz kalıyorlar.Böyle taraftarlar devam ederse Türkiye'den futbol kalkmalıdır...

zeroaxa

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bunlar taraftarlık değil TERÖRİZM. İsteyen istediği yerde dükkan açar.
Neymiş, GSStore'muş.
Olabilir.
Onlar bu ülkenin vatandaşı değil mi?
Kırıp, dökmek hakkını kimden alıyorsun?
İyi o zaman ben de gideyim atıyorum bir Rizelinin ekmek fırınını kırıp, dökeyim.
Sence ben ne olurum?
Taraftarlık bir yana, şiddet bir yana.
Bu ikisini ayırabilecek kafa yapısına sahip olalım lütfen.
Hiç bir kulüp taraftarı yekdiğerinin yasal hakkına saldıramaz.
Saldırırsa o taraftar değil, TERÖRİSTTİR.
İşte bizi yan yana maç izlemekten ala koyan da bu tarz zihniyetler değil mi?

aynen katılmakla birlikte ilave etmek istediğim mesele şu

ortadaki konu holiganizm bunun fenerbahçe taraftarı galatasaray taraftarı diye ayırmak ta bu kadar olmasada holigan duyguları barındırıyor

5 dakikalık bir araştırmayla Türkiyedeki her takımın taraftarının(bireysel olarak) yediği haltları bulmak gayet mümkün

konu başlığı holigan saldırısı,fanatizm dehşeti yada derbi öncesi olayları olsa konuya kesinlikle girmezdim ama konunun bilinçli açılmış olduğunu düşündüğüm için girme gereği duydum ama beni şaşırtan konuyu açan kardeşim oldu

kısacası futbol sebebiyle birisinin malına ,canına kastı bırakın oraya atılan meşaleye verilen paraya bile yazık ve bu tür zarar verici maksatlarla fiiliyatta bulunan herkesin benim gözümde bunlardan farkı yok

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
aynen katılmakla birlikte ilave etmek istediğim mesele şu

ortadaki konu holiganizm bunun fenerbahçe taraftarı galatasaray taraftarı diye ayırmak ta bu kadar olmasada holigan duyguları barındırıyor

5 dakikalık bir araştırmayla Türkiyedeki her takımın taraftarının(bireysel olarak) yediği haltları bulmak gayet mümkün

konu başlığı holigan saldırısı,fanatizm dehşeti yada derbi öncesi olayları olsa konuya kesinlikle girmezdim ama konunun bilinçli açılmış olduğunu düşündüğüm için girme gereği duydum ama beni şaşırtan konuyu açan kardeşim oldu

kısacası futbol sebebiyle birisinin malına ,canına kastı bırakın oraya atılan meşaleye verilen paraya bile yazık ve bu tür zarar verici maksatlarla fiiliyatta bulunan herkesin benim gözümde bunlardan farkı yok
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim hocam elbette bu vahim olayı Gs yada Fb taraftarı olarak ayırmıyoruz aynısını Gs taraftarı yapmış olsaydı yine şiddetle kınardık,kınardım.

Bana cevap hakkı doğan bir kısmıda müsadenle cevap vereyim.
Konunun bilinçli açıldığına dair; sende taktir edersinki forumun her bir köşesinde benim konum vardır gündemde olan bir olayı doğal olarak sizlere aktardım bunun aksini düşünmek bence yanlış olur.

zeroaxa

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
yok kardeşim yanlış anladın :)

konunun bilinçli açıldığını düşünmem konu başlığından oldu ama konuya girip konuyu senin açtığını görünce kasıt düşünmedim ama bakış açısını dahada genişletmemiz gerektiğini ve bu yüzden konuya ve tabiki başlığa kulüp adı yazmanın dikkati farklı yöne çektiğini anlatmak istedim.Geçen haftaları hatırlayalım haber başlıkları FB kafiselesine saldırı,FB ototbüsü taşlandı vb
anlatmaya çalıştığım FB taraftarı diye konu başlığı olması yanlış yerlere çekilecek bi konu yanlış gördüğüm bu ve kasıtlı olduğunu düşünmüyorum

Kahrolsun fanatizm ;)

tarıkbuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Aynı olay izmirde olmuştu feneriuma galatarasaray taraftarları saldırmıştı yani sadece bu olayla terörist maganda demeyin her taraftar grubunda var elbet böyleleri.

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
kesinlikle ama kesinlikle böyle bir olayı onaylamam ayrıca fanatik bir Fenerbahçe'li olarak kınıyorum fakat nasıl bir şey ki bu olay korkunç diye lanse edilirken takım otobüsüne saldırılması hemde tekrar tekrar bildiğim kadarı ile oyuncularımız terörist kökenli değil yüz kızartıcı suçları yok, hangi insan ne amaçla yapar bunu neden korkunçlukla teröristlikle bilmem nelerle adlandırmaz yandaş medya??

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
fenerbahçe taraftarlarından beklenen bir şey tuhaf değil

ebuyusuf

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu işin taraftarlığı falan yok adam gibi takım tutmasını bilmeyenler cıngar çıkarıyor.Hangi takım ''taraftarı'' olursa olsun bu tür taşkınlık yapanlar taraftar olamaz, olsa da terörizme taraftar olur...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...