F.Bahçeli taraftarlardan korkunç saldırı!

Konusu 'Futbol' forumundadır ve -Beneficence- tarafından 16 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. -Beneficence-

-Beneficence- Dekan

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    38

- F.Bahçeli taraftarlardan korkunç saldırı!

Maç öncesi yine istenmeyen görüntüler...

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki rekabet saha dışına da yansıyor.

İstenmeyen görüntülerden biri ise İstanbul, Bağdat Caddesi'nde yaşandı. Galatasaray Spor Kulübü'nün dün Fenerbahçeli taraftarlarca "Fenerbahçe'nin kalesi" olarak adlandırılan Bağdat Caddesi'ne GSStore açmasından sonra bir grup sarı-lacivertli taraftar bugün GS Store'un önüne gelerek Galatasaray aleyhinde tezahüratta bulundu.

Taraftarlar yaktıkları meşalaleri mağazanın camlarına fırlattı.

VatanSpor

2. YellowRed

YellowRed Rektör

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    teröristler....

3. -Beneficence-

-Beneficence- Dekan

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Tarih yine tekerrür eder.

4. SERH@T22

[email protected] Profesör

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    38
  5. |SeYYaH|

|SeYYaH| Rektör

Beğenileri:
    1.099
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    İstanbuL
    galatasarayın bu yaptığını pek doğru bulmadım. ama, bir işletmeye saldırılmasını hiç doğru bulmadım.
    galatasarayın gelip benim evimin önünde dükkan açmasına verebileceğim en anlamlı tepki gidip almamaktır, o kadar.
    bu türden fiili saldırılar beni futboldan soğutuyor.

ne ki bu işler hep böyle karşılıklı işte.
    etki tepkiyi doğuruyor, her yerde, her zaman.
    ve karşılıklı...

6. PetyrBaelish

PetyrBaelish Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bursa katliamı gibi bir şey lazım bunlara...

7. olympuskiller

olympuskiller Profesör

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    Serbest pazar serbest piyasa, yasal sınırlar çerçevesinde ve parasını verdikten sonra isteyen istediği caddeye mağaza açar hatta kanarya sevenler derneğinin yanına bile açar, bu teröristleri sakın ama sakın genele yayıp diğer aklı başındaki Fenerbahçe taraftarıyla karıştırmamak lazım buraya dikkat.

8. XXXX37

XXXX37 Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    her zamanki dengesizlikleri işte.

neyi dogru bulmadıgını sorabilirmiyim T.C. de isteyen istedigi yere dükkan açar karşılıklı olan nedir dükan açmaya taş sallamakmı
    polemige girmek istemiyorum ama yazdıgın akıl alır gibi değil.

9. thekillingroad

thekillingroad Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Yani Seyyah hakkaten ben de anlamadım neden doğru bulmadığını. :)
    Bağdat Caddesi Anadolu Yakası'nın en işlek caddelerinden biri, ne kalesi ne şatosuymuş? :) Senin kalendir, orada kutlama yaparsın falan fişmekan. Kimsenin malı değil ya? Ticari işletme, istediği yere açar. Bağdat Caddesi dediğimiz yer, yabancısı varsa söylemiş olalım, çok ciddi uzunlukta bir yer. Sırf Fenerbahçe (semt) değil ki. Herhangi bir büyük kulübün o cadde üzerinde işletmesi olmamasını istemek son derece anlamsız olur.

Stadın önü, kurbağalı dere köprüsü, yoğurtçu parkı falan dersiniz anlarım, oralar ufak yerle. Bağdat Caddesi dediğimiz eşşek kadar yer.

10. Genero

Genero Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle yapılan olay saçma bence bunun hiç bir açıklaması yok saldırmanın.. ikincisi bu işin iki boyutu olması

-herkes biliyorki fenerbahçe demel bağdat caddesi demek yani maç gününü orda geçirir insanların çoğu sevinçler orda yaşanır mantıken orda gsstore mağazası zaten zor barınırdı ki barınamadı görüdüğümüz gibi illaki taşkınlık yapan oluyor.
    -ikinci boyutu ise bir provoke olması için açılmış bir mağaza olabileceği (ki gsli yöneticilerin böyle birşey yapacağını düşünmek istemesemde açılışla derbinin çakışması biraz düşündürücü)

11. |SeYYaH|

|SeYYaH| Rektör

Beğenileri:
    1.099
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    İstanbuL
    kanuni olarak tabii ki açarsınız, bunda mesele yok. hatta hiç mesele yok... da, bi de toplumda yazılı olmayan kurallar -biz buna ananeler diyelim- vardır. türkiyede galatasaray store'un açılacağı o kadar yerler var ki, haddinden fazla... da, bu kadar gergin bir zamanda ve ortamda gelip adamın kapısının önüne dükkan açmak biraz centilmenlik ruhunu yaralıyor arkadaşlar. yoksa elbette sen bunu açtıktan sonra gelip taş atmak, vurup kırmak kimsenin hakkı da değil, haddi de değil. ben bunu onayladığımı söylemedim.

karşılıklı derken, gelip fenerbahçe kulübü galatasaray kulübünün yanıbaşına böyle bir dükkan açıverse orada da bi kaç tane fanatik çıkıp taşlayabilir, bunları ne siz, ne de biz onaylarız, ama bu da bir vakıa işte. fanatizm denen canavar ruh bu ülkenin inkar edilemeyecek bir gerçeği haline geldi artık. tasvip etmesek de, ne sizi, ne bizi bağlasa da nihayetinde bir vakıa işte. bu adamları kulağından tutup yurt dışına sürgüne gönderemiyoruz.

onların çıkardığı bu hırgür kavgalar sora hepimizi geriyor, istenmeyen sonuçlar çıkabiliyor ortaya.

ezcümle, kulüpler bu konuda biraz da bu tip fanatizmi göz önünde bulundurmak suretiyle azıcık bir fedakârlıkta bulunmalı değil midir yani?!

12. godofnight

godofnight Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ee sen gelip bizim mekana dukkan acarsa tabi kirip dokerler.. Fenerbahcede onlarin yernde acsaydi galatasáyda aynisini yapardi.birde bi arkadas terorist demis .. Sen bunu soyleme hakkini nerden buluyosunki futbolda hep oluyor bunlar galatasaray hicmi yapmadi sanki... Fenerbahce onlarin yerine dukkan acacak kadar sálak degil

13. VincentVega

VincentVega Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    çok korkunç saldırmışlar korktum

14. oslun

oslun Dekan

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    48
    onun yeri, bunun yeri.. sizin mantığınızla store açsaydı adamlar şimdi 1 şubeleri tek olurdu.

15. Genero

Genero Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    yanlış zamanda açıldı bence tamamen bir proveke . tamamen fenerbahçe taraftarlarını kışkırtmak için bu tarihte açılmıştır.

16. XXXX37

XXXX37 Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    bu fener taraftarıda ne çabuk kışkırıyo canım maşallah, o cadde istanbulun en gözde caddelerinden biri fenerin yanı başı falan degil fenere göre yanlış zaman galatasaraya göre dogru zaman bu ne taraftan baktıgına göre değişir. vesselam her zamanki halleri diyeyim yoksa bu iş uzar.

17. hayalli

hayalli Asistan

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Kendini holigan adı veripte sağa sola saldıranlar,kendi takımlarının adlarına leke sürmekten başka bir şey yapmıyorlar.Bi de bu durumu savunanlar var.Geçen sene fener şampiyonluğu kaybettikten sonra polislere saldırıp,benzin istasyonuna saldıranlar hakkında ellerine sağlık çok iyi diyenler var.Çarşı gurubunun yaptığı taşkınlıklarla övünenler var.Geçen sene galatasarayın şampiyonluğunu kutlarlarken adam fenerli diye sevgilisine laf atıp kavga çıkaranlar var.Trabzonsporda da böyleleri var.Şahsen ben bir Trabzonsporlu olarak taraftarımın böyle davranmasından utanırım,bununla gurur duymam.
    Bu holigan denenler takımlarının adını kirletmekten başka bir işe yaramıyor.Benim düşüncem ülkemizde futbol'un bir spor olduğu çoğu kişi tarafından unutulmuştur.

Bu arada isteyen dükkanını istediği yerde istediği tarihte açar.Tabi ki hukuka aykırı olmadığı sürece.Buna hiç kimse laf söylememeli.

18. Fantoma

Fantoma Profesör

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Bunlar taraftarlık değil TERÖRİZM. İsteyen istediği yerde dükkan açar.
    Neymiş, GSStore'muş.
    Olabilir.
    Onlar bu ülkenin vatandaşı değil mi?
    Kırıp, dökmek hakkını kimden alıyorsun?
    İyi o zaman ben de gideyim atıyorum bir Rizelinin ekmek fırınını kırıp, dökeyim.
    Sence ben ne olurum?
    Taraftarlık bir yana, şiddet bir yana.
    Bu ikisini ayırabilecek kafa yapısına sahip olalım lütfen.
    Hiç bir kulüp taraftarı yekdiğerinin yasal hakkına saldıramaz.
    Saldırırsa o taraftar değil, TERÖRİSTTİR.
    İşte bizi yan yana maç izlemekten ala koyan da bu tarz zihniyetler değil mi?

19. Şehzade~

Şehzade~ Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Beklenir:hammer:

20. Kenpachi

Kenpachi Profesör

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    Galatasarylıyım ama bu nedir ya.Fenerbahçe size maaş mı ödüyor da böyle yapıyorsunuz.Aynısı Galatasaray için de geçerli.Birde ellerine birşey geçmiyor,polisin biber gazına,tazzikli suyuna mağruz kalıyorlar.Böyle taraftarlar devam ederse Türkiye'den futbol kalkmalıdır...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş