Ezeli Rekabet ve Muallakta Kalan Kafalar / Monster ~ MSİ ~ Dell

Hangisi fiyat performans açısından rakiplerini alt eder?

• Monster

• MSI

• Dell

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Merhaba,

Neredeyse 4 gündür aktif olarak araştırıyorum, girmediğim forum okumadığım makale kalmadı. ( İngilizce makalelerde buna dahil olmak üzere. ) Son zamanlarda işim gereği fazla mobil olmam gerekiyor ve bunun daha ne kadar süreceğini bilmiyorum. Hobi olarak bilgisayar oyunlarından muazzam derecede keyif aldığım için seyahatlerimde ve iş için bulunduğum yerlerde kullanabilmek üzere bir Oyuncu Laptop'ı almaya karar verdim. Piyasanın öncüleri zaten konu başlığında belirttiğim gibi Monster ~ MSI ve Dell. Peki bu arkadaşları bir birinden nasıl ayıracağız? Nasıl hangisinin bize daha uygun olacağını bulacağız? Ben diyorum ki bir sohbet havasında bunu tartışalım ortak bir karara varalım sonra ben gidip o karara vardığımız ürünü alıp forumda sizlerle birlikte inceleyeyim.

281bf31a064c348d877b8f69d2ca03e9-hi.jpg nlp1-600x600.jpeg
msi-na-gaming-laptop-original-imaeztu7nz9e6mz9.jpeg

Şimdi kısaca biraz kendimden bahsedeyim ki ne istediğimi bilin. Öncelikle İşletim sistemlerini sınamak adına R-Kit yazıyorum ve firmalar bunun için bana para ödüyorlar. Ek iş olarak IKEA' tarafında tercüman olarak hizmet veriyorum. Aktif bir Linux kullanıcısıyım ve bunu söylemekten kıvanç duyuyorum. Lakin gel gelelim ki iş için kullandığım şahane bir bilgisayarım var zaten. Dolayısıyla sadece mobil olabilecek, batarya ömrünü uzun olan, donanım açısından oyunları ultrada yada yüksekte destekleyecek. Bana donanımsal açıdan sıkıntı çıkarmayacak (Yazılımsal açıdan çıkartsa da kendim hallederim.) Mevcut bütçem olan 7500TL'yi aşmayacak. Türkiye de bana servis konusunda sorun yaşatmayacak. Isınmasıyla beni kanser etmeyecek bir cihaz olmalı. Birde aynı özelliklere tabii olmak şartıyla bütçeyi 5000 / 6000TL ye düşürdüğümüzde neler önerileceğini merak ediyorum.

Ayrıca laptoplar da kullanılan 1050 ve 1050Ti ların güncel oyunlardaki performanslarını bizzat deneyip tecrübe sahibi olan arkadaşlar bu konuda beni aydınlatırlarsa çok sevinirim.

Not: Bu konu bütçe yüksek olduğu için tek seferde düzgün bir cihaz almak ve sonrasında keşke şunu alsaydım, aaa bak buda varmış dememek için açılmıştır.

İlginize teşekkür ederim,
Saygılarımla.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
O bütçede kesinlikle monster al derim.

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Dikkate alacağım elbette, teşekkür ederim :)

Alparslan3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monster genelde uyguna veriyor ama bazı şeylerden kısarak veriyor örneğin ram düşürüyor harddisk düşürüyor ondan uyguna gelıyor aynı parçaları takınca msı ile aynı fiyata cıkıyor bende bilgisayar almayı düşünen ve yana yakına bilgisayar bakan biri olarak kararsız kalıyorum.

Jwnex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Asusa da bakmalısınız bence. Aşırı yük binmede,oyunda vs güzel performans veren aynı zamanda bütçenize uygun çeşitli ürünler mevcut.