Experin Laptop kasa değişim bedeli ? (fiyat normal midir ? )

Bu konuyu okuyanlar

crazyboys90001

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Arkadaşlar laptobum birden kapanmıştı,tekrar açmaya çalışdığımda ekranda görüntü yoktu ama laptop çalışıyor gibi ışıkları falan yanıyordu.ben de laptobumu exper teknik servsine gönderdim.garanti süresi bittiği için bana tamir bedeli olarak 330 TL istediler.

bana gelen mailin önemli kısmı şöyle

Tespit Edilen Arıza

LCD KASA,LCDÇITA ,ÜST KASA VİDA YUVALARI KIRIK AYRICA İŞLETİM SİSTEMİ YÜKLENMESİ VE GENEL BAKIM KONTROLLERİNİN YAPILMASI GEREKLİ

LCD KASA:55$
LCD ÇITA:18$
ÜST KASA:55$
SİSTEM YÜKLENMESİ VE GENEL BAKIM ÜCRETİ:55$+KDV

Servis bedeli olan 50$+KDV müşteri memnuniyeti adına fiyata dâhil edilmemiştir

Allahtan müşteri memnuniyetini düşündükleri için 50$+KDV eklememişler.Yoksa yeni bir laptop falan alıyorum zannedecektim kendimi :confused1:

sizce bakımı kabul edeyim mi ?

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Yetkili servise vermeden önce diğer güvenilir notebook tamiri yapan firmalara verseydin fiyat yarı yarıya düşecekti emin olasın, ben şahsen öyle yapardım.
Yetkili servislerden gün geçtikçe huylanmaya başladım geçenlerde garanti süresi dolan kombim bozuldu, yetkili servisini çağırdım tam 350 lira fiyat verdi iki parça değişimi için, kabul etmedim sonra cadde üstünde x isimli firmayı aradım geldi vede sadece 70 lira masraf çıkarttı ve değişen malzemeler içinse 2 yıl garantisini verdi.

crazyboys90001

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
bildiğiniz güvenilir laptop tamiri yapan merkezler var mıdır ? eminim exper 328 tl nin en az 150 lirasını kâr amacla alacak

Ecevit BIKTIM

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
SİSTEM YÜKLENMESİ VE GENEL BAKIM ÜCRETİ:55$+KDV
Ben bunu anlamadım. İşletim sistemini neden yüklüyorlar?