Evkur İade Hakkımı Kullanmak İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

ynswtf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Merhaba arkadaşlar 27 Şubat da evkur web sitesinden samsung galaxy s8+ sipariş ettim normalde telefon bana dün teslim edilmesi gerekiyordu. Ancak teslim edilmedi.

Bugün aradım ve şikayet talebinde bulundum. Ellerinde siyah kalmadığı için bekletiyorlarmış. İşlemi iptal etmek istiyorum. Almam gereken evraklar nelerdir. İnternet üzerinden aldığım için bir imza felan atmadım hiç bir yere ancak senet yapıldı diğe biliyorum.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Merhaba arkadaşlar 27 Şubat da evkur web sitesinden samsung galaxy s8+ sipariş ettim normalde telefon bana dün teslim edilmesi gerekiyordu. Ancak teslim edilmedi.

Bugün aradım ve şikayet talebinde bulundum. Ellerinde siyah kalmadığı için bekletiyorlarmış. İşlemi iptal etmek istiyorum. Almam gereken evraklar nelerdir. İnternet üzerinden aldığım için bir imza felan atmadım hiç bir yere ancak senet yapıldı diğe biliyorum.
Merhaba,

Kanun koyucu mesafeli satış sözleşmelerinde tüketicinin gerekçesiz iade hakkına 14 günlük bir süre sınırlaması koymuştur. Buna göre ürünün elinize ulaştığı andan itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanabilirsiniz. Bunun tek istisnası satıcının cayma hakkı konusunda yeterince bilgilendirme yapmamış olması durumudur. Yani satıcı ürünü satarken internet sitesinde veya televizyondaki reklamlarda ürünü 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebileceğinizi belirtmesi gerekir, bunu yapmadığı durumda 14 günlük süreyle de bağlı değilsiniz. Ancak yine de bu bildirimin ürünün tesliminin üzerinden 1 yıl geçmemiş olması üst sınır olarak kanunda belirtilmektedir.

Satın almış olduğunuz ürünü iade etmek istediğinizi beyan etmeniz akabinde satıcının ürünü almak için 10 günlük süresi bulunmaktadır. Ürünün iadesi konusunda da bütün masraflar yine satıcı tarafından karşılanmalıdır. Eğer ürünü kargo ile geri gönderecekseniz kargo ücretini karşı ödemeli olarak göndermeniz gerekir. Ürünü iade ettikten sonra eğer henüz ödemeyi yapmadıysanız artık herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmaz, ödemeyi peşin olarak yaptıysanız da satıcının size vermiş olduğunuz parayı iade etmesi gerekir.

Tüketici Hakem Heyetine online başvuru yapabilirsiniz : Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru İşlemi

ynswtf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Ortadaki sorun zaten Evkurun bana aldığım cihazı göndermemesi. Yani ürün henüz bana gelmedi ellerinde olmadığı için ve bende iptalini istedim. Ama biliyorsunuz Evkur vadeli ödeme seçeneği sunuyor. Bende bu şekilde almıştım her hangi bir ödeme yapmadım ama bahsi geçen Evkur olunca işte. Düşünüyor biraz insan. Evet 14 günlük hakkımın olduğunu belirtmişler ama yinede almam gereken bir evrak varmı ?

Çağrı Doğukan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Abi bende evkurdan telefon aldım.Memnunum.Sadece biraz kazık.1800 Tl lik telefonu 2600'e veriyorlar.Evkur gibi yerlerden sakın almayın.Başınızı ağrıtırlar.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Her türlü iade yapmaları gerekiyor. Sana ulaşmamış daha ürün eğer sırar ederseler THH'ye başvur.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Sipariş iptali yapamıyor musun? Arayıp ben siparişi iptal etmek istiyorum sebebi de belirttiğiniz süreye uymadınız. İnternetten neyin evrakını alacaksınız ki sipariş verdiniz gelmedi... Para ödemediysenizde sorun yok zaten! Bu kadar korkacak ne var onu anlamadım satmadıkları ürünü sattık mı diyecekler? Zaten telefon alınacak en son yer de orası... taksitli alacaksanız bir çok yer mevcut diye düşünüyorum.

Son düzenleme: