Evime internet bağlatamıyorum ne yapmalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

leongrphx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle merhabalar yaklaşık 1 yıldır evime internet bağlatmaya çalışıyorum ama nafile. Bölgemizde Fiber altyapısı yok ve Sırasıyla
Vodafone Net
TTNET
TurkNet servis sağlayıcılarına başvuru yaptım ve ne hikmetse hepsi Turk Telekom alo kurulum gibi bir mesajla kurulum yapamadıklarını söylüyorlar ve tahaahütü iptal ediyoruz mecburen.Şimdi ben ne yapmalıyım evime nasıl internet bağlatırım veya alternatifleri var mıdır ?
Not: UyduNet altyapısı yok

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
Niye bağlamıyorlar altyapı veya port yok mu diyorlar açıklayıcı olalım lütfen.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
ankastre denen kabloların olduğu kutu yoksa telefon hattı yoksa 3g-4g dışında seçenek yok.
bir kaşık yok neo kablo yok...

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Fiber olması şart değil yavv. Adsl falan yokmuymuş?.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bulunduğunuz yerdeki Türk Telekom'a giderek yazılı dilekçe verin ekipleri gelip alt yapıyı kontrol edecekler ve yoksa gereken bağlantıyı yapacaklar ve bulunduğunuz apartmana da yoksa kablo çekiyorlar

aykut26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
bulunduğunuz yerde fiber alt yapı yoksa yapa bileceğiniz çokta bir şey yok. mecburen fiber gelene kadar adsl kullanacaksınız. dilekçe yazsanızda bir kişinin dilekçesini kale almıyorlar.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Bölgeniz de VDSL bağlantı da mı yok Turknet'e başvurursanız yakınlarda bayisi yoksa mecburen TTNET gelir bağlatır

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Arkadaşım vdsl adsl aynı şey zaten ey allahım
Bağlantısı yokmudan kastım desteği vermiyorlar mı size diye sordum çünkü ADSL de maksimum alacağın hız 16 mhps VDSL de 100mhps bilmem anlatabiliyormuyum

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Vodafone'nun alt yapısı varsa nasıl TTNET'inde olmuyor anlaşılır gibi değil alt yapı için başvuruda bulunması gerekir

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
bir kablo yok cable guy gelse başına bela olmaz...

leongrphx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alt yapı var , portta var aynı evimde internet kullanabiliyordum ve iptal ettirdim zamanında. Şu an tekrar bağlatmaya çalışıyorum portun oldğunu altyapınızın 16mbps desteklediğini söylüyorlar ve sözleşmeyi imzalıyoruz. Daha sonra iş turktelekom ekibine gelince sanırım ya evin konumundan yada keyiflerinden TEKNİK BİR ARIZA olduğunu söyleyip interneti iptal ettirmeye zorluyorlar.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
Öyle bi dünya yok ne teknik arızası varmış bilerek sorun cıkartıyorlar kendilerinden direk alın diye net.

leongrphx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her türlü servis sağlayıcısına razıyım ama bir türlü halledemedik şu lanet şeyi.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
Pelicell onu araştırın hocam bide.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Turk Telekom iptal ettirdin diye gönül yapmış naza çekiyor...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
en nazlısı Turk Telekom eskiden Tedaş'tı akşam 17'den sonra arızaya gitmezlerdi gitselerde kesme dışında bişey yapmazlardı...

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

aynı sorunu bana da yaşatmışlardı. Altyapı var, evimde internet var yine de teknik arıza var, bugün yarın diye geçiştirmişlerdi. Yani evimde önceden bir telefon ve internt olmasa biraz anlardım da neyse..

Çözüm olarak ben bulunduğum şehirdeki telekomun teknik servisine kadar gitmiştim ama hemen "sizi ararlar, burası randevuyla çalışıyor" diyerek geçiştirdiler. İş başa düşmüştü.. Madem öyle, herkesin bir abisi vardır değil mi ? O zaman Türk Telekom'a kimin sözü geçer ? Tabii ki abisi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı.. Aradım ve üstüne düştüm. Çok şükür ki iyi insanlara denk geldim ve adımı, soyadımı aldılar, TC Kimlik no ile müracaatımı sözlü olarak kabul ettiler. Ertesi gün internetim bağlanmış, öğleden sonra sörf yapıyordum.

Aslında konunun muhatabı orası değil ama işi oraya kadar götürdüm sırasını izleyerek. Yani direk orayı aramadım. Gittiğim her yerde muhatabımın adını ve soyadını aldım ve hiyerarşiyi takip ettim. En son abilerini aradım ve durmmu izah edip isimleriyle görüştüğüm kişileri de söyledim. Dedim ya ışık hızında bağlantı oldu..

Saygılarımla

leongrphx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

aynı sorunu bana da yaşatmışlardı. Altyapı var, evimde internet var yine de teknik arıza var, bugün yarın diye geçiştirmişlerdi. Yani evimde önceden bir telefon ve internt olmasa biraz anlardım da neyse..

Çözüm olarak ben bulunduğum şehirdeki telekomun teknik servisine kadar gitmiştim ama hemen "sizi ararlar, burası randevuyla çalışıyor" diyerek geçiştirdiler. İş başa düşmüştü.. Madem öyle, herkesin bir abisi vardır değil mi ? O zaman Türk Telekom'a kimin sözü geçer ? Tabii ki abisi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı.. Aradım ve üstüne düştüm. Çok şükür ki iyi insanlara denk geldim ve adımı, soyadımı aldılar, TC Kimlik no ile müracaatımı sözlü olarak kabul ettiler. Ertesi gün internetim bağlanmış, öğleden sonra sörf yapıyordum.

Aslında konunun muhatabı orası değil ama işi oraya kadar götürdüm sırasını izleyerek. Yani direk orayı aramadım. Gittiğim her yerde muhatabımın adını ve soyadını aldım ve hiyerarşiyi takip ettim. En son abilerini aradım ve durmmu izah edip isimleriyle görüştüğüm kişileri de söyledim. Dedim ya ışık hızında bağlantı oldu..

Saygılarımla

Hocam yeni gördüm öncelikle ilginiz için teşekkürler ben de sizin izlediğiniz yolu izlemeye çalışacağım inşallah hallederim