Evimde davetsiz misafir sorunum var (fare)

Bu konuyu okuyanlar

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Bir haftadır kiler olarak kullandığımız balkondaki her şeyi yiyor(balkon kapalı), özellikle tahılları çok beğenmiş anlaşılan :mad: bugün kendisi ile de tanştım, kendisi bir fareymiş :( internette baktığım bir tuzak önerisine göre sürekli tahıllara saldırdığı bölgeye yapıştırıcıyla karışık tahıl koydum karton üzerine ve şu an beklemedeyim çıktığı deliğe de derz dolduracağım akşam, fakat bu hayvan hiç durmuyor :mad: önerilerinizi bekliyorum.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,317
Eczanelerde "Fare Pastası" adı altında satılan ürünler mevcut, onlardan kullanabilirsiniz.

sifirbakiye

Profesör
Reaksiyon puanı
437
Yapışkan kağıtlar var öldürmeden evden atabilirsin, istediğin seçeneği değerlendir.

EsBer

Doçent
Reaksiyon puanı
272
Benimde bildiğim pastalar var onları yuvasına götürüyor orda toplu katliam:p

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
En dehşet yöntemi söliyim bir kaba un ile alçıyı karıştırıp koy yanına bir kab su koy fare önce alçıyı yiyip üstüne suyu çeker sonuç belli :D tabi zalimce bir yöntem .

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Bu cidden işe yarar mı
En dehşet yöntemi söliyim bir kaba un ile alçıyı karıştırıp koy yanına bir kab su koy fare önce alçıyı yiyip üstüne suyu çeker sonuç belli :D tabi zalimce bir yöntem .
ciddi misiniz hocam yav ? bana unu yemez gibi geliyor unu yese susuyu içmez herhalde :D

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Farelerde az zalım deil evi delik deşik ediyorlar ben çiftlikte yaşıyorum eve bir dadansın sökemezsin temelini oyar şerefsiz :D

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
En temizi yapışkan. Balkonun ortasına bir gazete serip üzerine dök ve bekle. 1-2 güne yapışır.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Eğer haddini aşmışsa fare balkona TNT koyabilirsin

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Up : beyler sanırım tuzağa yakalandı çünkü bir saattir balkondan sesler geliyor şu an susmuş görünüyor sabah kontrol edeceğim, eğer yakalanmışsa tuzağı ve fareyi ss alıp atacağım belki aynı sorunu yaşıyan birinie çözüm olur. ;)

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Yine iyi misafirpervermişsiniz :). Yok Allah' tan benim fare sorun çıkartmıyor. Yerinde usulca duruyor :D.
Magic-Mouse-2-01.jpg

(Resim temsili)

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Biz 12 tane peynirli tuzak kurduk. Bi gecede kiler , tuvalet ve mutfaktan 8 leşimiz vardı. Yada kartonların üstüne yapistirici var fareler icin o sürün evin belirli yerine koyun. Bide zalım yöntemler var kireçli su, inlereyerek öldürten iğneli kapan .

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Biz 12 tane peynirli tuzak kurduk. Bi gecede kiler , tuvalet ve mutfaktan 8 leşimiz vardı. Yada kartonların üstüne yapistirici var fareler icin o sürün evin belirli yerine koyun. Bide zalım yöntemler var kireçli su, inlereyerek öldürten iğneli kapan .
Yapıştırıcı kullandım ve sanırım yapıştı bakmaya korkuyom bakıcam birazdan.

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Hadi inşallah hocam
Evet, sonunda yakalanmış ss aldım ama ben ss atınca forum çöküyor nedense 10 kere denedim çöktü. neyse bari anlatayım nasıl olduğunu :

İlk önce elime lastik eldiveni geçirip balkonu karış karış ettim önce deliğini buldum içine bir güzel derz doldurdum ;) sonra yediği şeylere baktım en çok neyi yemişse ondan bir avuç aldım ve bir kartonun üzerine serptim sonra bakkaldan aldığım fare yapıştıran abuk subuk süper yapıştırıcıyı sürdüm kartonu da geçiş yoluna koydum yakalanması bir gün sürmedi siyah ve orta boylu bir fareydi onu uçuş testine yolladım ve işlem tamam :D bir daha dönmemesi dileğiyle...

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Evet, sonunda yakalanmış ss aldım ama ben ss atınca forum çöküyor nedense 10 kere denedim çöktü. neyse bari anlatayım nasıl olduğunu :

İlk önce elime lastik eldiveni geçirip balkonu karış karış ettim önce deliğini buldum içine bir güzel derz doldurdum ;) sonra yediği şeylere baktım en çok neyi yemişse ondan bir avuç aldım ve bir kartonun üzerine serptim sonra bakkaldan aldığım fare yapıştıran abuk subuk süper yapıştırıcıyı sürdüm kartonu da geçiş yoluna koydum yakalanması bir gün sürmedi siyah ve orta boylu bir fareydi onu uçuş testine yolladım ve işlem tamam :D bir daha dönmemesi dileğiyle...
Hızlı resimden yükleyin de görelim :D
Geçmis olsun :)

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
bu sürdüğüm fare yapıştırıcısı markasını açtım kazım olur birine :) kartonun üzerine yediği tahıla beraber sürdüm :)
qEBzy3.jpg
burası yemekleri çaldığı dolap, tuzağı şu bezle tutulmuş rafa kurdum ;)
gXoQqZ.jpg
Hayvanı
bu fotoda girip çıktığı delik var boruya tutunarak inip çıkıyordu ;
VEYjvB.jpg

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
bu sürdüğüm fare yapıştırıcısı markasını açtım kazım olur birine :) kartonun üzerine yediği tahıla beraber sürdüm :)
qEBzy3.jpg
burası yemekleri çaldığı dolap, tuzağı şu bezle tutulmuş rafa kurdum ;)
gXoQqZ.jpg
Hayvanı
bu fotoda girip çıktığı delik var boruya tutunarak inip çıkıyordu ;
VEYjvB.jpg
Farenin resmi var mı merak ettim açıkçası :).