Evim Şahane Mimarı Selim Yuhay’ın kendi evi

Konusu 'Magazin' forumundadır ve TBM tarafından 22 Kasım 2017 başlatılmıştır.


 1. TBM

  TBM Moderatör Yönetici Moderatör

  Katılım:
  28 Ekim 2008
  Mesajlar:
  6.155
  Beğenileri:
  175
  Ödül Puanları:
  63
  Meslek:
  Damardaki agu(toksin)

  - Evim Şahane Mimarı Selim Yuhay’ın kendi evi

  Evim Şahane Mimarı olarak bilinen TV programı ‘‘Evim Şahane’’ nin yaratıcısı olan Selim Yuhay, kendi alanında farklı mimari proje çözüm yaklaşımları ve kendine özgü çizgisiyle kısa zaman da dikkatleri üzerine çekiyor.Bu zamana kadar yenilediği evleri izleyerek kendimize örnek almıştık. Şimdi ise kendi dizayn ettiği evini sizlerle paylaşalım.
  [​IMG]

  Mimar Selim Bey, evinde genişliğe, ferahlığa ve ince detaylara yer veriyor.

  Ekranlardan da bildiğimiz gibi renk uyumlarına önem veren mimarımız kendi evinde de aynı özeni gösteriyor.

  Selim Bey, fazla düzenli evlerin ailevi sorunlara sebep olduğunu ve bu sebepten dolayı da bir evin yaşanılabilir olması için biraz dağınık olması gerektiğini vurguluyor.

  [​IMG]
  Mimarımıza göre, eve alınan tabloların sadece odadaki renk uyumunu sağlamak amacıyla alınmamasıdır.Selim Yuhay mimarlık alanında kendine has bir tarzı olmasından dolayı insanlar tarafından gerçekten çok seviliyor. Meslektaşlarının çoğu tasarım yaparken neredeyse aynı sitilleri kullanıyor olsa da değerli mimarımız diğerlerinden farklı olduğu için tercih ediliyor.
  [​IMG]
  Selim Bey bir röportajında ‘Eskiden şampanya rengi modaydı. Sonra kum rengi moda oldu. Sıra lilada, kırmızıda, morda. Cesaretli olun.’ Şeklinde konuşarak evinde de bu renkleri kullanarak cesaretini, tasarımcılığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

  Evim Şahane Mimar Selim Yuhay'ın birde kendi evine bakın...
   


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş