Everest Rampage Sıvı soğutma deneyimim

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

utkuversus

The Power Of Dreams
Yönetici
Mod. Adayı
Merhaba sevgili dostlar. 2 gün önce Vatan Bilgisayara MSI B250 GamingM3 adlı anakartı almak için gittim. Orada sıvı soğutmaları görünce bir tane alayım dedim. Yetkili bana Rampage Galaxy-120 sıvı soğutmayı gösterdi. Bu konuyu açmamın nedenini söyleyeyim hemen. İnternette hiç bu soğutucularla ilgili yorum yapılmamış. Almak isteyen arkadaşlara yararı olabileceğini düşündüm. Bir deneyelim bakalım dedim. Bizim bildiğimiz Everest markası kötü dandik olur değil mi? Hayır. Rampage ailesinden 5 adet ürün kullanmaktayım ve gerçekten çok memnunum. Sıvı soğutucuya gelecek olursak gayet iyi çalışıyor. Montajı rahat ve kolay. İçinden macun çıkmıyor. Bir tane aldım. Kurdum sistemi açtım GTA 5'i. İşlemcim I5 6500. Stok fan 70'leri görüyordu macundandı sanırım. Bu ise 30 dereceyi geçmiyor. Sesi çok çok çok az derecede zaten fan sesleri arasında kayboluyor. Kısacası soğutucunun performansı mükemmel. Düşünmeden alabilirsiniz. Şuraya bir fotosunu da koyayım:da koyayım:
photo_2018-01-12_23-56-29.jpg

peki performansta nekadar fark oldu? yani değerler hem işlemci testlerinde hem gpu testlerinde nasıl gelişti?

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Yönetici
Moderatör
Merhabalar,
@utkuversus teşekkür ederiz. Yalnız oyun içi değerleri MSI afterburner ile, işlemci tam yükteki sıcaklık değerlerini ve fan değerlerini AIDA64 ''Sistem Stabilite Testi'' yaparak resim paylaşabilir misiniz? Zira paylaşırsanız çok daha iyi olur. Diğer arkadaşların görüşleri değişebilir... :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca belirtmek isterim;
konu inceleme açısından, resimlerle desteklenirse onayımdan ve benim düzenlememden geçtikten sonra ''Üyelere faydalı olması için, sabitlenebilir''...

Son düzenleme:

utkuversus

The Power Of Dreams
Yönetici
Mod. Adayı
Gta 5 Offlineda 30 dereceyi geçmiyor yükte. Şu an mobildeyim yarın foto atarım. Online moda girdiğimde maksimum 49 derece gördüm. Stok fan ile 60larda dolaşıyordu. 11 derecelik bir azalış bana gayet iyi geldi açıkaçsı. Sıvı soğutmanın performansı kaliteli ve geniş bir kasa sirkülasyonunda gayet başarılı benim gözümde. Ayrıca Fan Rpmside baya düşük biostan özellikle düşürdüm. Artırıp değerleri sizinle paylaşabilirim isterseniz. Denememi istediğiniz oyun varsa gücüm yettiğince denerim. Rampage fanı dışında daha üst düzey bir fan takılırsa zaten efsane olur.

Ses konusunda şunu deyim. Elbet her sıvı pompa belli bir ses çıkartır. Bununda bir sesi var ama stok fanın sesinden veyahut hava soğutmadan çok daha rahat olduğu kesin. Sesi ayırt etmek zor geldi bana açıkçası. Çok ufak bir tınlama dışında hiçbir şey yok. Glınk diye ses olmaması ayrıca mutlu etti beni.

Son düzenleme:

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Yönetici
Moderatör
Gta 5 Offlineda 30 dereceyi geçmiyor yükte. Şu an mobildeyim yarın foto atarım. Online moda girdiğimde maksimum 49 derece gördüm. Stok fan ile 60larda dolaşıyordu. 11 derecelik bir azalış bana gayet iyi geldi açıkaçsı. Sıvı soğutmanın performansı kaliteli ve geniş bir kasa sirkülasyonunda gayet başarılı benim gözümde. Ayrıca Fan Rpmside baya düşük biostan özellikle düşürdüm. Artırıp değerleri sizinle paylaşabilirim isterseniz. Denememi istediğiniz oyun varsa gücüm yettiğince denerim. Rampage fanı dışında daha üst düzey bir fan takılırsa zaten efsane olur.

Ses konusunda şunu deyim. Elbet her sıvı pompa belli bir ses çıkartır. Bununda bir sesi var ama stok fanın sesinden veyahut hava soğutmadan çok daha rahat olduğu kesin. Sesi ayırt etmek zor geldi bana açıkçası. Çok ufak bir tınlama dışında hiçbir şey yok. Glınk diye ses olmaması ayrıca mutlu etti beni.
Fan olarak dileyen, Corsair SP120 takabilir...

stat counter