Eve internet bağlatacağım ama bilmiyorum!

Bu konuyu okuyanlar

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Selam, ben neredeyse 10 yıldır internet bağlatmadım hep komşulardan kullanmıştım. Şimdi eve kablosuz internet baplatmayı düşünüyorum fakat çok bilgim yok. Hız önenli benim için. Hangi internet swrvisinden yararlanmalıyım önerilerinizi istiyorum. Hangisi sağlıklı bilmiyorım hiç.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Teknik servis konusunda ttnet ve superonline iyi ama diğer internet sağlayıcılarda teknik anlamda insanlar çok sorunlar yaşıyor günlerce sorunları çözemiyor ttnet ve superonline'nın sitelerinden internet paketlerine bakarak uyfun olanı seçebilirsin..

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
vodafone fiber öneririm o çok hesaplı + router için baskı yapmıyor...

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Türkçesi yöneltici... fiberde yöneltici kullanılıyor... FTTH olanda özellikle...

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Türknet öneririm 35 mbps 65 tl 50-75-100 mbps 80 tl tahaatsüz 1000 dk telefon var birde dene derim 1 yıldır kullanıyorum memnunum memnun kalmassan cezasız iptal edebiliyorsun

<Burak>

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Uzun zamandır Superonline kullanıyoruz. İnternet + TV + Telefon 24 Mbps Fiber SINIRSIZ 69 küsür bir şey. Ama bu paketi aralık ayında yenilettik zam gelmiştir büyük ihtimalle. Dediği hızı net veriyor kabloluda tabii.

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Teknik servis konusunda ttnet ve superonline iyi ama diğer internet sağlayıcılarda teknik anlamda insanlar çok sorunlar yaşıyor günlerce sorunları çözemiyor ttnet ve superonline'nın sitelerinden internet paketlerine bakarak uyfun olanı seçebilirsin..
vodafone fiber öneririm o çok hesaplı + router için baskı yapmıyor...
Türkçesi yöneltici... fiberde yöneltici kullanılıyor... FTTH olanda özellikle...

Ben şimdi şu hız meselelerini bilmiyorum. 12, 16, 24 mbs gibi şeyler var... Mesela indirme hızının iyi olmasını ve BPubg gibi oyunları rahat oyanaybilceğim bir ortalama hız istiyorum. Hangisi idealdir? Parasasıda uygun olursa ona göre direk iletişime geçecem.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bu dönemde en az 16 mbit en ideal 25 mbit hız oyunlar için hızın önemi yok çünkü 8 mbit kullananlar bile rahat rahat oynuyor benim tavsiyem bütçenize göre 16 ve ya 24 mbit tercih etmeniz..

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
internet dediğin 50mbps ve üzeridir...

ProMaster

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Fiyatlar bu kadar sapıtmışken mı kendinize internet bağlatasınız geldi. Kötü zamanlama :)

<Burak>

Asistan
Reaksiyon puanı
25
24 Mbps ev kullanıcısı için yeterli. 24 Mbps = 3 mb/sn

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Herkesin belli bir bütçesi var çok bişey indiren biri değilse 50 mbit 100 mbit olmasının bir anlamı yok..
80TL fiyata 100mbps vardı vodafone'da... 24mbps = 3MB/s olmasın o... 3mbps ise 24mbps ile eşit olamaz...

Reaksiyon puanı
142
Superonline altyapısı varsa kesinlikle Superonline bağlat. Eğer yoksa mecbur TTNET bağlatmak zorundasın. Diğer servisler sıkıntı çıkarıyor sanırım, hiç denemedim. Eğer komşunun internetinden memnunsan, komşun hangisini kullanıyormuş öğren.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
80TL fiyata 100mbps vardı vodafone'da...
İnternet sağlayıcıların paketlerine bakarak uygun paketi alabilir bütçesine uyarsa bunuda alabilir ama ttnet olsun superonline olsun bu fiyatlara 50 mbit geç 25 mbit bile zor çünkü kotasız internetler çok pahalı kotalı alırsa anca bulabilir..

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
İnternet sağlayıcıların paketlerine bakarak uygun paketi alabilir bütçesine uyarsa bunuda alabilir ama ttnet olsun superonline olsun bu fiyatlara 50 mbit geç 25 mbit bile zor çünkü kotasız internetler çok pahalı kotalı alırsa anca bulabilir..
SOLNet + TT dışında bakın o ikisinde kesinlikle ucuz paket yok...

<Burak>

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Kotasız vodafone 100 mbps ilk sene 164,90 ikinci sene 174,90

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Bu dönemde en az 16 mbit en ideal 25 mbit hız oyunlar için hızın önemi yok çünkü 8 mbit kullananlar bile rahat rahat oynuyor benim tavsiyem bütçenize göre 16 ve ya 24 mbit tercih etmeniz..

2019 yılında önerdiğin hızlar çöp hızlar ne kadar yüksek o kadar iyidir.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
2019 yılında önerdiğin hızlar çöp hızlar ne kadar yüksek o kadar iyidir.
Herkesin bütçesi belli sana göre çöp olan başka insana göre farklıdır adamın bütçesi yoksa ne yapacak öpücüklemi ödeyecek parası olan 1000 mbit kullanır sanki internet sağlayacılar çok ucuzda millet gidip o yüzden düşük hız paketler tercih ediyor..

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Herkesin bütçesi belli sana göre çöp olan başka insana göre farklıdır adamın bütçesi yoksa ne yapacak öpücüklemi ödeyecek parası olan 1000 mbit kullanır sanki internet sağlayacılar çok ucuzda millet gidip o yüzden düşük hız paketler tercih ediyor..

Almayacak basit parası yoksa.

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
TTNET ve Superonline en iyileri ama şu son olan AKN olaylarından sonra biraz zam geldi. Şu sıralar beğendiğim bir internet servis sağlayıcısı olan Millenicom'u önerebilirim. Bir göz atın derim.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
TTNET ve Superonline en iyileri ama şu son olan AKN olaylarından sonra biraz zam geldi. Şu sıralar beğendiğim bir internet servis sağlayıcısı olan Millenicom'u önerebilirim. Bir göz atın derim.
AKK kalkmasada zam yapacaklardı... AKK olmamasından değil zam planlı yapılmış...

ReXulEc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Turkcell SüperOnline Bağlatabilirsin

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Türk Telekom öneren arkadaşlar ya fazla para veriyor ya da hiç Türk Telekom'a bağlanmadı. Eğer en fazla 70 TL vereceksen Türknet ama altyapın ne kadar destekliyor onu söyle. Yoksa benim gibi Türk Telekom bağlatan aklını 2 yıl boyunca döversin. Ayrıca Superonline Altyapın varsa onun Fiber'ini, Türknet'ten daha çok öneririm.

Reaksiyon puanı
40
İnternet almadan önce internetten altyapı sorgulama diyeceksin altyapına bakacaksın ne destekliyor ? her yere her internet gitmiyor.Burdaki bazı arkadaşlar bazı şeyleri tahmini konuşuyor.Üst katında 16 mbs internet vardır ama sana 8mbs gelir.Turknete başvurursun mesela 1 hafta beklersin herşey tamam olur.adamlar gelir sonra bakarlar mahalledeki kutuda boş port yok.Portta hayatta takmazlar onuda diyim.Yani senin önce altyapını sonra istediğin firmaya gidip adresine internet takabilirlermi onu ögrenmen lazım.Mahallede port olmayıp aylardır bekleyen insanlar var.
-----
altyapın eğer 20mbs ve üstüyse türknet geç derim.Öteki firmalarda yüksek hız almak için fazla para ödemen lazım.Türknette ttnetin altyapısıyla nekadar hız alıyorsan hem onu vericekler hemde fiyat sabit olacak.Sınırsız altyapının desteklediği hız + sabit bütün firmalardan daha düşük bir fiyat.
Türknette müşteri hizmetleri yok sorunumuz olunca bakmıyorlar diyen arkadaşlarıda kafana takma bence.İntertte sorun oluyorsa bu %90 alt yapıyla alakalı.Yani ttnet olsa yine sorun olacak.Bişey değişmeyecek zaten evine türknet bağlatacaksan görürsün gelen adamlar nerde çalısıyormus sorarsın.