Evde muska gibi bir şey buldum

Bu konuyu okuyanlar

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Arkadaşlar bugün nihayet elektrikli sobadan kurtulup sobaya geçiş yaptık, soba bacasının giriş yeri tamamen duvar kağıdıyla kaplıydı ve en üstünde çarpı işareti vardı. Kağıdı tamamen söktük en üstünde plastik poşete sıkıca kaplanmış bu şeyil bulduk. Sizce bir büyü mü? Ev sahibinin kız kardeşi üst katta oturuyor ve kardeşine yani bizim ev sahibine kıl oluyor onun sahip olduğu yerlerde kiracı istemiyor. Şimdi az önce gelip "Bacanın üstünde bir şey buldunuz mu? Diğer kiracı bir şyler sokuşturmuştur belki." Dedi biz de bilmezden gelip "Yok dumanı sağlam çekiyor içine kağıt atıp test ettik." Dedik. Ayrıca önceki kiracı da bu kadınla tartışıp bu evden taşınmış ve eve ilk göçtüğümüz sıralar düzenleme yaparken annem de bir kaç defa böyle şeyler bulmuş, neneme verip bir hocaya okut neymiş demiş nenem de bu karıya vermiş hocaya götür diye ve daha götürecek konuyu açmıyor bile.
received_1696575457061096.jpeg

Reaksiyon puanı
617
Eger yok etmek gibi bi niyetiniz olursa suda eriterek yok edin. Yakmayın.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Bu kadar kafana taktıysan mahallende illaki bir camii vardır. Git hocaya göster en azından üzerinde yazılı olan şeyi tercüme eder sana

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Dediğiniz gibi en iyisi bir hocaya göstermek, bu süre içerisinde belki anlayan olur tartışmaya açık.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca arkasinda 7 kere katla evin yüksek yerine as yazıyor

Son düzenleme:

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hayırlı bir şey olmadığı kesin gibi. Ev sahibini bilgilendirip bilgilendirmemek size kalmış ama bence soran kadına bilgi vermeyin, eve girip çıkmamasına dikkat edin.

@Belissima 'nın dediği gibi, bir suya bırakın çözülsün, sonra da suyu lavaboya dökün. Ben olsam okuturdum, çok merak ettim. Karar sizin. :)

Reaksiyon puanı
617
Hayırlı bir şey olmadığı kesin gibi. Ev sahibini bilgilendirip bilgilendirmemek size kalmış ama bence soran kadına bilgi vermeyin, eve girip çıkmamasına dikkat edin.

@Belissima 'nın dediği gibi, bir suya bırakın çözülsün, sonra da suyu lavaboya dökün. Ben olsam okuturdum, çok merak ettim. Karar sizin. :)
Bi arkadaşımın babası okuyabiliyor ona gönderdim ama böyle okunmuyo dedi. Bende merak ettim.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
En çok güldüğüm şey bunlarla harbiden inanıyomusunuz la :D

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
Bu kağıdın gerçek olup olmamasından daha önemli olan şey;
Bir insanin, baskalarina zarar verebilmeyi dusunebilecek kadar kötü niyetli olabilmesi. Bu çok canice bişey. Allah korusun böyle kötü niyetlilerden.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
En çok güldüğüm şey bunlarla harbiden inanıyomusunuz la :D

(2/BAKARA-102: Tuttular, Süleyman’ın hükümranlığı hakkında şeytanların uydurdukları sözlere tâbi oldular. Halbuki Süleyman küfre gitmemişti. Fakat asıl o şeytanlar küfre gittiler. Halka sihiri ve Babil’de Hârut ve Mârut adlı iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Oysa o ikisi: "Biz sırf imtihan için gönderildik, sakın kâfir olma!" demedikçe hiç kimseye sihir öğretmezlerdi. İşte bunlardan koca ile karısının arasını açacak şeyler öğreniyorlardı. Fakat Allah’ın izni olmadıkça onlar bununla hiç kimseye zarar veremezlerdi. Onlar kendilerine zarar getirip fayda vermeyen şeyler öğreniyorlardı. Büyüye müşteri olan kimsenin âhiretten nasibi olmadığını pek iyi biliyorlardı. Karşılığında kendi varlıklarını sattıkları şey ne kötü! Keşke bunu anlasalardı!)

Kadın elinde bir tabak yemekle geliyor konu üstüne konu açıp 2 saat çıkmıyor, lanet karı :tearsofjoy:
Bi arkadaşımın babası okuyabiliyor ona gönderdim ama böyle okunmuyo dedi. Bende merak ettim.
Net bir fotoğrafını çeksem okuyabilir mi?

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Amarigaya bunlardan bir iki tane atalım da hizaya gelsinler :D

Reaksiyon puanı
617
Büyü de fal da hurafe...
Cok yanlış bişey olsada yapanlar ve yaptıranlar var.

Sihir, bedenlere ve gönüllere tesir eden, insanı hasta yapan, hatta öldüren, karı ile kocanın arasını açan bazı düzenlerdir. Bunun Türkçe karşılığı "büyü" dür.
Büyü vardır, yani tesir edebilir. Ancak haramdır. İslam büyü ve büyücülüğü yasaklamıştır. Büyü öğrenenler hakkında Kur'an-ı Kerim şöyle buyurur:
"Kendilerine zarar verecek, faydalı olmayacak şeyler öğreniyorlardı" (Bakara Suresi 102)
Allah Resulü, aralarında şirkin de bulunduğu yedi büyük günah arasında büyü yapmayı da saymıştır.
Büyünün islami hükmü şöyle verilmiştir: Eğer yapılan büyüde imanın şartlarından birini inkar etmek varsa o büyü küfrü gerektirir. Yoksa gerektirmez. Mesela birisi, büyücülerin herşeyi yapabileceğine inanırsa, Allah'a şirk koştuğundan kafir olur. Eğer ölüm veya hasta yapma veya karı-koca arasını açma yaparsa fasık olur. Bazı müçtehidlere göre her ikisi de öldürülür.
Kur'an-ı Kerim ve peygamberimizin hadislerinden bazı şeyler okuyarak yapılmış büyüleri bozmak caizdir. Allah Resulüne yapılan büyü Felak ve Nas sureleri okunarak bozulmuştur.
Bazı büyüler göz boyamaktan ibarettir, hokkabazlıktır. Bunların gerçek bir yanı yoktur. Bazı büyüler ise insanı gerçekten etkiler. Bu ikinci tip büyü ile meşgul olan büyücülerin yaptıkları zındıklıktır. Bunun için mutlaka dünyada cezalandırılmaları gerekir.
Kur'an-ı Kerim, bize büyücülerin şerinden Allah'a sığınmamızı öğretmiş ve bu konuda şöyle buyurmuştur:
"Düğümlere üfleyen büyücülerin şerrinden Allah'a sığınırım de" (Felak Suresi 4)
Büyü ve büyücülükle ilgili Kur'an-ı Kerim'de diğer âyet'i kerimeler şunlardır:
"Sağ elindekini at da, onların yaptıklarını yutsun. Yaptıkları, sadece bir büyücü hilesidir. Büyücü ise, nereye varsa (ne yapsa) iflah olmaz." (Taha suresi :69)
Peygamber Efendimiz Buyuruyor:
"Büyü yapan kişi küfre girmiştir."
"Muhabet için efsun yapma, ipliğe okuma, büyü yapmak şirktir."
"Büyücüye, müneccime, gaibden haber veren kimseye inanan kişi Kur'an-ı inkar etmiştir."

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Herhangi bir ilahiyat fakültesine de götürebilirsiniz hocam çok merak ediyorsanız

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
(2/BAKARA-102: Tuttular, Süleyman’ın hükümranlığı hakkında şeytanların uydurdukları sözlere tâbi oldular. Halbuki Süleyman küfre gitmemişti. Fakat asıl o şeytanlar küfre gittiler. Halka sihiri ve Babil’de Hârut ve Mârut adlı iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Oysa o ikisi: "Biz sırf imtihan için gönderildik, sakın kâfir olma!" demedikçe hiç kimseye sihir öğretmezlerdi. İşte bunlardan koca ile karısının arasını açacak şeyler öğreniyorlardı. Fakat Allah’ın izni olmadıkça onlar bununla hiç kimseye zarar veremezlerdi. Onlar kendilerine zarar getirip fayda vermeyen şeyler öğreniyorlardı. Büyüye müşteri olan kimsenin âhiretten nasibi olmadığını pek iyi biliyorlardı. Karşılığında kendi varlıklarını sattıkları şey ne kötü! Keşke bunu anlasalardı!)

Kadın elinde bir tabak yemekle geliyor konu üstüne konu açıp 2 saat çıkmıyor, lanet karı :tearsofjoy:

Moralim düzeldi sağol :D :D

Reaksiyon puanı
617

Bilmiyorum olabilir

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Arkadaşlar işe düz açıdan bakacak olursak beni etkilediğini sanmıyorum, yani bu devirde doğru düzgün büyü yapabilecek insan olacağını da sanmıyorum sonuçta iş paraya dökülmüş durumda bazı zındık kerizler de düşüyor işte. Kurcalamamın nedeni bu karının ne yapmaya çalıştığını neyin peşinde olduğunu öğrenmek.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bilmiyorum olabilir
vjz0BO.jpg

G9nql7.jpg

Son düzenleme:

nayino

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle
De ki:
"Sığınırım o sabahın Rabbine,Yarattığı şeylerin şerrinden,Karanlığı çöküp bastırdığında bir gecenin şerrinden,o düğümlere üfleyen üfürükçülerin şerrinden ve kıskançlık gösterdiğinde bir kıskancın şerrinden!

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
büyücülük Türkiye kanunlarında da suç hapis cezası az galiba...

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
benide küçükken hocaya götütülerdi.muska yazıp bir kavonozun içine su koyup içinde kağıdı parçalayıp her sabah aç karına içerdim.bazen fatydası olurdu.bir keresınde başka hocaya okutmaya götürdüler üzeridmekı nuskayı açıp baktılar içersinde anlamsız ifadeler vardı.yani kandırılmıştık :D
yine bir defasında sözde hocanın biri elinde iple okuyup bağlıyordu,saçımı kesıp tütsüfalan yapıyordu.tabi daha çocuktum.itraz edemedım

Reaksiyon puanı
68
Eğer kötü niyetli biri ise nasıl bir açizliktir nasıl bir cehalettir nasıl bir çekememezliktir eğer o insana karşı bir kin öfken varsa git söyle arkadaş açık açık bu nasıl bir fitnedir. Rabbim böyle kötü düşünen kalpleri kararmış inslardan uzak eylesin bizleri

M

Murat Burç

SDN Okuru
Büyü de fal da hurafe...
Büyünün olduğunu dinden çıkma sebebi olduğunu ama olmadığını inkar etmenin de dinden çıkma sebebi olduğunu duydum. İlahiyat fakültesi öğrencisi ve hafız birine sorduğumda evet doğru demişti sanırım araştırmak lazım yine de bu kadar kesin konuşma

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
büyücülerin yatacak yeri yok hemde kanunlarca da suç hemde günah ama hala büyücülerin peşinden gidenler var çok yazık...

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Dediğiniz gibi çoğu sadece para için yapıyor ama gerçekten yapanlarda vardır o yüzden bunların şerrinden Allah'a sığınmak lazım bunu yaptıran kadınıda Allah ıslah etsin bence kağıtta yazanı öğrendikten sonra kadının gözünü korkutmak da fayda var