Ev sahibim evden çıkarmak istiyor, ne yapmalıyım?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve KadR123 tarafından 21 Nisan 2017 başlatılmıştır.

1. KadR123

KadR123 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara

- Ev sahibim evden çıkarmak istiyor, ne yapmalıyım?

Evde 9 senedir oturuyoruz. Kontratımız veya sözleşmemiz yok. Fakat ev sahibi karım'dan boşanıp oturduğumuz eve yerleşmek istiyorum diyerek bizi evden 3 4 gün içinde çıkmamızı istiyor. Ayrıca sadece eşyalarını koyacakmış kendi oturmayacakmis, eşyalar için bizi çıkarmak istiyor. Kirayı her ay elden veriyoruz zaten düzenli olarak. Ne yapmalıyım, yardımcı olurmusunuz?

2. KadR123

KadR123 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara
    Kontratımızı bulduk fakat uzerinde herhangi bir oturum tarihi yazmiyor ama ev sahibinin imzasi var.

3. PrestigeMan

PrestigeMan Profesör

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    63
    Onu gayrimenkulcu birine danissan ama pek bisey cikmaz o isten

4. kmurat

kmurat Profesör

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    83
    Bir kaç gün içinde çıkaramaz. Makul bir süre tanımak zorunda. Eşyalarını atın boşalttığınız bir odaya ve makul bir süre içinde yeni bir ev bulmaya çalışın.

5. F1kan

F1kan Profesör

Beğenileri:
    582
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    alanya
    Bi manyak arkadasım vardı. Ev sahibi baya sıkıntı çıkartmıştı. Neyse evi boşalttı 1 2 güne tam çıkıcak oldu. Sen gir eve balyozla mutfak tezgahını evdeki mermerlerin çoğunu dağıtıp çık. Aradan kısa bir süre geçiyor adam yolda benımle karşılaşıyor hala sinirli sinirli :D Senin arkadaşın şöyle yaptı böyle yaptı zararımı karşılayın falan gibisinden. Ben tabi kolay kolay asla birine tepki vermem. Sakin ses tonuyla: Verilmiş sadakan varmış, o balyoz mermerlerden sonra sana da denk gelebilirdi dedim. Herif afalladı tabi. Kış ortasında cocugu sokağa atıyor resmen bide haklı çıkmaya çalışıyor böyle namusuzlar.
    --- Gönderi Güncellendi ---
    Ama şunuda belirteyim kiracılar için koruma yasası cıkmıstı bi ara araştır onları iyice

6. beyzabetül

beyzabetül Profesör

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    63
    taraflardan biri 15 gün önceden sözleşmeyi fesh için bildirmek zorunda.konutta kira sözleşmeleri en az 1 yıllıktır.ve bu her sene fesh etmedikçe otomatik olarak uzar.kontrat tarihi 5 yılı geçmişse zaman aşımına uğrar.yenilenmesi gerekir.ayrıca kirayi elden veriyorsunuz ama verdiğinize dair imza tutanak falan almazsanız ev sahibi bunu inkar edip sizden tahsilini kanunen isteyebilir.buna ispat etme zorunda kalabilirsiniz
    ev sahibiniz sizi çıkarmak istiyorsa 15 gün falan mühlet isteyin.ben çıkmıyorum falan diyerek kimsenin malına mülküne minnet etmeyın,kendinizi küçük düşürmeyin

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...