Ev Kuracam Beyaz Eşya Tavsiyesi Lazım

Konusu 'Beyaz Eşya' forumundadır ve Ahbârî tarafından 8 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. ConfickerBelasi

ConfickerBelasi Guru

Beğenileri:
    2.518
    Ödül Puanları:
    113
    onlar şişirme balon şikayetler iftira yabancılara ek vergi geldi ya onun karın ağrısını yaşayan şerefsizlerin iftiraları onlar ithalata sınır gelmeli...

2. Lazzz

Lazzz Rektör

Beğenileri:
    2.002
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    ☛ ☾★ ☚
    Pembe dünyadan çık ve gerçeklerle yüzleş bence. Vestel ile ilgili şikayetlerin 100 tanesinden en az 75 tanesi haklı şikayetler.

3. ConfickerBelasi

ConfickerBelasi Guru

Beğenileri:
    2.518
    Ödül Puanları:
    113
    sadece iftiralarla dolu o site servisi çok iyi pek çok markanın üretimini Vestel yapıyor tknolojinin Türkçesi.

4. Lazzz

Lazzz Rektör

Beğenileri:
    2.002
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    ☛ ☾★ ☚
    Vestelin servisi iyi mi ? En son ve ateş buzdolabı aldık bozuk olan ürüne servis sağlam raporu yazmıştı. Başka yakın bir akrabamız evindeki Vestel buzdolabına da pervane bozuk diyip 120 TL ye işlem yapıp sonra buzdolabı 1 ay sonra bozulmuştu. Yani Vestelin servisi çöp. Arızaları adam akıllı ve doğru olarak teşhis etmekten acizler. 10 yıldır evimize vestel sokmuyoruz mutluyuz. Çevremdekilere de vestel almayın diye uyarıyorum. Malları kalitesiz. Geçen gün çok yakın bir dostum tv baktı Vestelden 22 inç, mağazada ekrana bir dokundu panel içeri göçtü mağazadaki vestel satıcısı da buna olabilir doğal birşey demiş. Panelin içeri gömüldüğü hangi kaliteli malda görünmüş birşey.

5. ConfickerBelasi

ConfickerBelasi Guru

Beğenileri:
    2.518
    Ödül Puanları:
    113
    Arçelik alın o zaman bizim her şey Arçelik no problem ...

6. Ahbârî

Ahbârî Dekan

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    83
    bazen diyorum adam bizi trolleyip ti'ye alıyor.

Bloother bunu beğendi.
  7. ConfickerBelasi

ConfickerBelasi Guru

Beğenileri:
    2.518
    Ödül Puanları:
    113
  8. kokusuzmal

kokusuzmal Üyecik

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    NYC
    arçelik, bosch, siemens genel olarak iyidir başka markalar riskli...
    --- Gönderi Güncellendi ---

aha samsung kalitesi...

9. --ProofStriker

--ProofStriker Profesör

Beğenileri:
    382
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    Çanakkale
    Çamaşır makinesi electrolux iyidir. Siemens in Bosch versiyonu bizde var yükü dengelemesi iyi değil. Ağır tıka basa dolu şeyler yıkarken sıkmaya geçtiği zaman hafiften yanlara çarpıyor.
    1400 devirde acayip titriyor biraz daha titrese Amerika'ya uçacak.
    Buzdolabında Grundig e Altus markalara bakın Arçelik in yan markası daha ucuzdur.
    Ürünler berbat Bosch Siemens Profilo nun son model bulaşık makineleri temiz yıkamama şikayetleri var. Çamaşır makinesi plastik kıl kadar ince amörtisörlü darbe sesi yapıyor maalesef. Buzdolabında İse çatır Çutur buz kırma sesi ile mehşur berbat ürünler almışsınız ama inşallah yine de memnun kalırsınız.
    Ürünler berbat Bosch Siemens Profilo nun son model bulaşık makineleri temiz yıkamama şikayetleri var. Çamaşır makinesi plastik kıl kadar ince amörtisörlü darbe sesi yapıyor maalesef. Buzdolabında İse çatır Çutur buz kırma sesi ile
    bulaşık makinesi Arçelik'in düşündüğünüz modeli çok iyi. Çamaşır makinesi electrolux buzdolabında ise Altus Grundig tavsiye ederim daha ucuz.

10. ConfickerBelasi

ConfickerBelasi Guru

Beğenileri:
    2.518
    Ödül Puanları:
    113
    ekonomiyi düşünüyorsanız bütün eşyaları Arçelik almanız çok daha mantıklı olur.

11. root61

root61 Asistan

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Türkiye
    Geçenler de 4 yaşında ki Bosch buzdolabı arızalandı. Yetkili Servis çağırdım garanti bitmiş " abi 310 liraya sensör grubunu değiştik mi tamam" . Direk kabul ettim ama bak olacaksa yapın. Annem şeker hastası babam rahatsız bir an evveli rahatsız yaptırdım ertesi gün dolap bir gram soğutmadı. Bir daha geldiler iftar vaktine motoru değişecek bak kesin olacaksa yapın dedim. Adam motoru taktı LO hatası veriyor motor devreye girmiyor gaz da basamıyor zar zor gazı bastı abi oldu tamam dedi pısst diye bir ses geldi dedim bu normal değil yine LO hatası verdi geç vakitlere kadar vaktimi yediler "abi bu atölyeye gidecek" 5 gündür buzdolabı yok ve yetkili servis doğru dürüst teşhis koyamadı ben anladım bu dolap iflah olmaz olsa da vaktim kısıtlı.

Gittim arçeliğe 2630 CEI 3500₺ ye 7 yıl garantili şekilde satın aldım. Annem eski tip istemişti 5845-5850 arasındaydı ama o kasa yılllardır olan bir modeldi son anda almaktan vazgeçtim.

Bazen koç grubudur alınmaz edinmez falan diye düşünürüm (kurumlarında bir başörtülü göremezsiniz ama cenazeleri osmanlı motifleriyle kalkar)
    ama sonuçta yahudi bile olsa (doğru veya değil) ticaret yasak değil tercih meselesidir. Milli hassasiyet açısından da istihdam

Öte yandan akrabam sharp al sharp çok iyi ama üretim yerleri japonya olmuyor her zaman. Bir de 3 yıl garanti. Hitachi baktım 10 yıl garantili 5-6000 verecektim, servis olmadığı gibi o garanti süresi içerisin de müşteri ile dalga geçiyorlar dostumun başına da geldi. Parça temin edemiyorlar.

Arçelikle her ne kadar servis konusunda arada sıkıntılar yaşasam da müşteri hizmetleri ile görüşmelerim olumlu geçmiştir. Artık Bosch-siemens,ariston ,hitachi bana güven vermiyor açıkçası.

Bosch tan 3 adet klima almıştık 5 yıl kadar önce yeni seri , dış ünitelerinde rezonans sorunu olmuş servis sorunu çözememişti. Markacılık ,marka fanatizminin kar getirmediği apaçık ortada Alman malı diye alınıyor Türkiye de üretiliyor dolaplar (bosch).

12. burcu fidan

burcu fidan Üyecik

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci-Finans Danışmanı
    Yer:
    Eskişehir
    profilo ve samsung çok dayanıklı beko,arçelik vs markalarında servisi bol siz bilirsiniz.

13. Butimar__

Butimar__ Üyecik

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Türkiye
    Arçelik al

14. Aedon

Aedon Profesör

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    İstanbul
    Bosch ve Siemens öneririm servis ağı Samsung, LG gibi markalardan çok daha geniş. Hooverda güzeldir ama onun da servis ağı kötü.

15. ConfickerBelasi

ConfickerBelasi Guru

Beğenileri:
    2.518
    Ödül Puanları:
    113
    Arçelik ve Beko varken o çöp bosh,siemens,lg mlg alınmaz.

16. Ahbârî

Ahbârî Dekan

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    83
    çoktan aldım eşyaları.

17. Aedon

Aedon Profesör

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    İstanbul
    15 senelik Arçelik tüplü TV var, hala sağlam :D 20 bile olabilir

18. F1kan

F1kan Profesör

Beğenileri:
    1.248
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    alanya
    7 yıllık arçelik çamaşır makinemiz bügün bozuldu,
    11 yıllık bosh buzdolabı taş gibi duruyor,
    6 7 yıllık Lg 2 televizyon var kaç inc bilmiyorum ama baya büyük onlarda MaşAllah sapa sağlam çalışmakta,
    8 9yıllık vestel çamaşır makinemiz hala sorunsuz bir şekilde devam ediyor.
    Sanırım babam zamanında '' Ulan ben ortaya karışık diziyim eşyayı hangisi daha sorunsuz çıkarsa onla devam edeyim diye düşünmüş'' ....

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş