Ev Kuracam Beyaz Eşya Tavsiyesi Lazım

Bu konuyu okuyanlar

Sfatihmehmed

Asistan
Reaksiyon puanı
321
Buzdolabı: No-frost veya Normal Buzdolabı İçin : Arçelik, Bosch

Çamaşır /Kurutma Makinesi: Arçelik

Bulaşık Makinesi: Bosch

Fırın: Arçelik

Mikrodalga/Mini Fırın: Arçelik

Hermetik Şohben/Kombi: Demirdöküm

Mutfak Aspiratörü: Arçelik

LCD Televizyon: LG, Samsung,Vestel

Torbasız (Cyclone Teknolojili) Elektrik Süpürgesi: Fakir Ranger (Devir Kontollü)

Sulu Elektrik Süpürgesi: King, Vestel Fırtına

Pratik El Süpürgesi: Arçelik Islak & Kuru Şarjlı El Süpürgesi

İnverter Klima: Mitsubishi Electric

Mutfak Robotu: Arçelik, Sinbo

Narenciye Sıkacağı (Press) : Bino

El Blenderi: Sinbo

(Katı) Doğrayıcı Blender: King

Yumurta Pişirme Makinesi: Sinbo

Buharlı Ütü: Bosch

Press Ütü: Arçelik

Ekmek Pişirme Makinesi: Sinbo

Düdüklü Tencere: Fissler

Ultrasonik Hava Nemlendirici: Sinbo

Hava Soğutucu (Air Cooler): blyss

Sıvaüstü Prizler, Anahtarlar, Uzatmalı Prizler: Vi-ko

Renkli/Renksiz Printer: HP

Laptop: Lenovo
Hocam konu açılalı 3 yıl olmuş asdf

Reaksiyon puanı
76
Evet, en başta bu başlığın 3 yıl olduğunu görerek yazdım zaten, koronaya rağmen yeni yuva kuracaklar için bazı markaları tavsiye ederek yazdım, farklı bir başlıkta bunları yazmadım. Kolay gelisn.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Arkadaş umarım evini kurmuştur , çünkü ekonomi o yıldan beri çok şahlandı , 3 ev parası da vermiş olabilir :D

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
işte genel olarak kanı öyle. bende sağlam bilirdim. hatta kurucusunun o güven ile ilgili sözleri filan meşhurdu. Ama bir diğer forum sitesindeki konularda bu işlerden anlayan, işin içinde olanların sözleri öyle olmayınca pek de bakmadım sonra. Ama son zamanlarda alınmış olup olumlu yorumlar yapanlar olursa tekrar modellere bakarım.
Bosch tavsiye ederim.

Zamanında ben çocukken Bosch klima almıştı babam. Ben de klima çalışırken içine parmağımı sokunca fanın birkaç plastiğini kırdım ve balansı bozuldu. Artık titreyerek çalışıyordu. Yani ses çıkarıyordu artık.

Aradan 7-8 sene geçti. Fanın değiştirilmesi için talepte bulundum. O parçayı tedarik edemiyoruz, dediler. Fatura varsa ve alalı 10 yılı geçmemişse bir çözüm buluruz dediler ama fatura ortada yok.

Neyse Bosch'u tekrar arayıp cihazın seri nosundan üretim yılına bakın geçmemişse o parçayı bulun bize, dedim. Bakıp 8 sene önce üretilmiş dediler. Adamlar parçayı bulamadı ama 8 sene önceki klimayı aldığımız fiyattan (1500₺) geri aldı. Biz de üstüne 1000₺ daha koyup daha büyüğünü ve inverter olanını aldık. Zaten eskisinin odayı soğutmaya gücü yetmiyordu. Bizim işimize geldi.

Ondan sonra Bosch'un ne kadar kurumsal olduğunu anladım. İstese fatura yok diye beni uğraştırırdı ama uğraştırmadan çözüm üretti. İşimize de geldi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
hala ithal tavsiye ediyorlar onlar yüzünden ekonomi bozuluyor yerli Arçelik,Beko,Vestel,Altus,Regal varken ithal önermek vizyonsuzluktur.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,717
Yerli ürün olarak Beko, Arçelik gibi şeylere bakabilirsiniz. :) Eğer ithal bakacaksanız Siemens, Bosch'lara bakabilirsiniz. Tamamen karar sizin.

hala ithal tavsiye ediyorlar onlar yüzünden ekonomi bozuluyor yerli Arçelik,Beko,Vestel,Altus,Regal varken ithal önermek vizyonsuzluktur.
Evet, yerli markaları almak daha iyi olur ekonomi açısından fakat konumuz ekonomi değil, beyaz eşya önerisi.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Bosch tavsiye ederim.

Zamanında ben çocukken Bosch klima almıştı babam. Ben de klima çalışırken içine parmağımı sokunca fanın birkaç plastiğini kırdım ve balansı bozuldu. Artık titreyerek çalışıyordu. Yani ses çıkarıyordu artık.

Aradan 7-8 sene geçti. Fanın değiştirilmesi için talepte bulundum. O parçayı tedarik edemiyoruz, dediler. Fatura varsa ve alalı 10 yılı geçmemişse bir çözüm buluruz dediler ama fatura ortada yok.

Neyse Bosch'u tekrar arayıp cihazın seri nosundan üretim yılına bakın geçmemişse o parçayı bulun bize, dedim. Bakıp 8 sene önce üretilmiş dediler. Adamlar parçayı bulamadı ama 8 sene önceki klimayı aldığımız fiyattan (1500₺) geri aldı. Biz de üstüne 1000₺ daha koyup daha büyüğünü ve inverter olanını aldık. Zaten eskisinin odayı soğutmaya gücü yetmiyordu. Bizim işimize geldi.

Ondan sonra Bosch'un ne kadar kurumsal olduğunu anladım. İstese fatura yok diye beni uğraştırırdı ama uğraştırmadan çözüm üretti. İşimize de geldi.
evlendim 3 sene oldu çocuğum 2 yaşında. sağolun.

KarabelaGustavo

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Merhaba arkadaşlar. 2 aya düğünüm var inşallah. Bu süre zarfında ev eşyaları aldık almaya devam ediyoruz. Beyaz eşya konusunda ise cahiliz, sadece tanıtımlarındakileri okuyup aaa, bak iyiymiş diyen biriyim. O yüzden sizlere de sorayım.

Şimdik; Bosch marka ürünlere bakarken buradan gördüğüm yorumlar sebebi ile electrolux'e baktım. Onun hakkında da baya video içerikli şikayetler olunca şu an baya kararsız kaldım.

Ben baktığım ürünleri buradan paylaşacam ve umarım yardımcı olanlar çıkacaktır.

Çamaşır makinesinden isteğim 9 kg ve üzeri olup 1200, mümkünse 1400 devir olup, sağlam yıkayan eden, üzmeyecek bişeyler olması. Bu arada yenge hanım siemensi beğendi. Tabi çevreninde , siemens iyidir güzeldir lafları etkili olmuştur.

Çamaşır Makineleri :

1. Electrolux EWF1497CDW2
EWF1497CDW2 | Çamaşır makineleri | Çamaşır ve kurutma makineleri

2. Siemens WM14W560TR
WM14W560TR

3. LG FH4U2VDNP0
LG FH4U2VDNP0 Çamaşır Makinesi | LG Electronics Türkiye

direct drive motor olduğundan lg şu an iyi görünüyor gözüme.

Arçelik, bosch vb markalarında ürünlerine baktım ama şu an bu ikisi arasında kaldım. Başka önerileriniz olursa da seve seve bakarım.

Ayrıca, bulaşık makinesi seçiminde de pek bişeye karar veremedim. 6-8 programlı bir makine düşünüyorum. O konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

Gelgelelim buzdolabına;

Buzdolapları:

Bu konuda biraz daha eksik kaldım ama gördüğüm birkaç modeli paylaşayım:

1. Siemens KD56NAW32N
KD56NAW32N

2. Arçelik 5796 NH
5796 NH

3. Bosch Serie | 6 KDN56PI32N Ürünler - Buzdolapları ve Derin Dondurucular - Buzdolapları - Üstten Donduruculu Buzdolapları - KDN56PI32N

4. Bosch Serie | 6 KDN59AW35N
Ürünler - Buzdolapları ve Derin Dondurucular - Buzdolapları - Üstten Donduruculu Buzdolapları - KDN59AW35N

Burada da yenge hanım arçelik iyi dedi. Baktığım ürünler bunlar ve hala bakıyorum bende.

Unutmadan, diğer her türlü ev eşyası tavsiyesine açığım. küçük büyük demeden yardım edelim ey cemaat.
Eski bosch yetkili satıcısı oğlu olarak kesinlikle tavsiye ederim.makine konusunda almanlar 2-3 gömlek önde