Ev için yazıcı tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,319
Merhaba Arkadaşlar;

Evde kullanmak için yazıcı bakmak istiyorum, şuan hiç bakmadım diyebilirim. 5 yaşında çocuğum var bazen ona bir şeyler çıkarmak için kullanacağım açıkçası.

Lazer yazıcı istemiyorum insanın boğazını kuruta biliyor sıcak uyguladığı için + elleri kurutuyor. Onun içindir ki kartuşlu olursa tadından yenmez.

* Renkli
* Ucuz F/P
* Kaliteli
* Kartuş kolay değiştirilebilir
* Kartuşu istediğim her yerde bulabileceğim. (ucuzu olması)

gibi gibi..

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Kartuştan uzak dur, hem maliyetli hem yavaş. Tonerli yazıcı tavsiye ederim, maliyeti çok daha düşük.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Önerine açığım.. :)
Kartuşu yazıcı kullandım 1 kartuş işe 60 safta anca çıkartabiliyordum, ondan sonra kartuşlu yazıcılardan uzak durdum. Üniversitelerin orada sayfasını 15 kuruşa çıkartıyorlardı hep ordan çıkartmaya başladım daha ucuza geliyor i.

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Merhaba Arkadaşlar;

Evde kullanmak için yazıcı bakmak istiyorum, şuan hiç bakmadım diyebilirim. 5 yaşında çocuğum var bazen ona bir şeyler çıkarmak için kullanacağım açıkçası.

Lazer yazıcı istemiyorum insanın boğazını kuruta biliyor sıcak uyguladığı için + elleri kurutuyor. Onun içindir ki kartuşlu olursa tadından yenmez.

* Renkli
* Ucuz F/P
* Kaliteli

gibi gibi..
Yazıcı konusuna çok hakim değilim ancak 3 yıl önce yazıcı alan biri olarak birkaç öneride bulunmak isterim.

Öncelikle ev tipi kullanımda artık toner ve kartuş devri bitti. Artık tanklı yazıcılar var. Mürekkebi sen kendin dolduruyorsun.

Ben Epson L365 kullanıyorum. Bu yazıcı ile 125tl ye 8.000 sayfa renkli + 12.000 sayfa siyah beyaz çıktı alınabiliyor. Zaten 3 yıldır daha kendi içinde gelen tankdaki kartuş bitmedi.

Bu yazıcıdaki tek sıkıntı tanklı yazıcıları ilk örnekleri olduğu için bir haftadan fazla yazıcı kullanılmadığında başlık temizleme yapılması gerekiyor. Tankları içeride olan yazıcılarda kartuşun taşındığı boru daha kısa olduğu için kartuş temizleme durumu daha az gerektiği için alacağınız yazıcının tankını içeriye gömük olmasına dikkat etmeniz size ciddi vakit kazandıracaktır.

Bunun dışında ev ortamında en büyük kolaylıklardan birisi ise yazıcıdan Wi-Fi bulunması. Ben olsam bu özelliğinde atlamazdım.

Reaksiyon puanı
16,118
A101 yada Bim de Canon var multi fonksiyon ona bak bizimkiler almis 140 filan galiba gecmis E414 modeli.

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Samsung satayım abi sana :D Daha temiz, 4 aylık.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Benim önereceğim cihaz bu bu cihaz en azından kartuş bittiğinde neredeyse kartuşu yazıcıdan pahalıya geliyor bu linki incelemenizi tavsiye ederim kartuşu dolabilen kartuş yanında mürekkebinide gönderiyorlar..

TRTURKEYTR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,375
Merhaba Arkadaşlar;

* Renkli
* Ucuz F/P
* Kaliteli

gibi gibi..
Biraz pahalı ama bu yazıcıyı öneririm.Kartuşlu yazıcının kartuşuna vereceğiniz para ile ileride bu yazıcının maliyetini çıkarırsınız.

Son mesajlar