Eurovisionda 1inci olan şarkı çalıntı

Bu konuyu okuyanlar

aklayarar

Asistan
Reaksiyon puanı
16
52. Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinci olan Sırbistan adına yarışan Maria Serifoviç’in seslendirdiği “Molitva” şarkısının çalıntı olduğu iddia ediliyor.<br /><br />PRISTINE - Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenen 52’nci Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinciliği kazanan Sırbistan “Molitva” (Dua) isimli şarkısı, Arnavut “Ndarja” (Ayrılık) şarkısına çok benzediği, özelikle de nakarat melodisinin aynı olduğu idda ediliyor. Söz konusu şarkı, 2006 yıllında Arnavutluk’ta düzenlenen TOP FEST Şarkı Yarışması’nda şarkıcı Soni Malaj tarafından söylenmişti.<br /><br />
266065.jpg
<br /><br />Arnavut sanatçı Soni Malaj, NTV’ye yaptığı açıklamada, “Sırbistan’ın şarkısını duyunca şaşırdım. Bir anda sandım ki benim şarkım başlıyor. Şu anda kararı müzik uzmanlarına, son kararı ise Eurovision jürisine bırakıyorum” dedi.<br /><br />Bir yandan da mutlu olduğunu belirten Malaj, “Mutluyum, çünkü Arnavut şarkısı beğenildi. Komşu bir ülke tarafından benim şarkımın çalındığı konusunda tartışmalar başladı” dedi.<br /><br />http://www.youtube.com/watch?v=mn0WAvFh9GQ<br /><br />Bu arada, “Ndarja” şarkının Makedon bestecisi ise kararı uzmanların vermesi gerektiğini belirtti.<br /><br />52. Eurovision Şarkı Yarışması’nın ardından, sonucun politik olduğu ve Doğu Bloku ülkelerinin verdiği puanlarla Sırbistan’ın birinci olduğu yönünde tartışmalar başlamıştı.

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
sonucu değiştiricek mi acaba ???

anticor

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Birbirine çok benziyor :eek: peki sonuç ne olacak? ??? :-\

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14

Akıllarına yeni mi geldi. ???

Reaksiyon puanı
0
Çalıntı olması bir yana, ben bunlar ilk çıktıklarına acımıştım "ıyyy bununla mı katılmışlar" diye. Birincilikleri soğuk duş etkisi yarattı... :D
Hem kötü bir şarkı hem de çalıntı. Yuh diyorum... =)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
2004te de Sırbistan-Karadağın Lane Moje şarkısı , Alihan Samedov'un Sen Gelmez Oldun şarkısından çalıntı diyorlardı ne oldu ?
Size söyleyeyim hiçbir şey
kanımca bir copy-paste var şarkıda

robokep

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şarkıyı beğenmiştim ama euorovisionada çalıntı şarkıyla katıldılarsa yuh artık.

Reaksiyon puanı
0
çok benziyolarda çalıntı olmuş olmamış güzel olmuş olmamış çirkin olmuş olmamış
ne farkeder??????????????????????????????????????????????????
hepsi politik şeyler orda gerçekten şarkıya baktıklarını sanmıyosunuz deme
bizim sertapla kazanmamızda öyleydi

isot

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Güçlü Aydoğdu dedi ki:
Çalıntı olması bir yana, ben bunlar ilk çıktıklarına acımıştım "ıyyy bununla mı katılmışlar" diye. Birincilikleri soğuk duş etkisi yarattı... :D
Hem kötü bir şarkı hem de çalıntı. Yuh diyorum... =)
Aynı duyguyu birçok kişi yaşadı inan..