ETS 2'de Hile Yaparsam Ne Olur?

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba arkadaşlar. Steam'de ETS 2 aldım. Hile yapmayı düşünüyorum. Şu an için multiplayer oynamadım ama multiplayer oynamayı da istiyorum tabi. :)

Cheat Engine ile hile yapsam örneğin (para ve tp hilesi) ban yeme riskim olur mu?

@utkuversus @Görkem Say @SwateR

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Merhaba arkadaşlar. Steam'de ETS 2 aldım. Hile yapmayı düşünüyorum. Şu an için multiplayer oynamadım ama multiplayer oynamayı da istiyorum tabi. :)

Cheat Engine ile hile yapsam örneğin (para ve tp hilesi) ban yeme riskim olur mu?

SinglePlayer modunda yaparsan bir şey olmaz.
Zaten onları yapmana gerek yok. Hazır save dosyaları var ETS2 için. Onlardan birini indir kur baya oynamış birisinin hesabı falan oluyor genelde. Onda para tır garaj her şey olur.Ayrıca Multiplayer oynamak için Steam üzerinden sahip olman gerek.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Zaten onları yapmana gerek yok. Hazır save dosyaları var ETS2 için. Onlardan birini indir kur baya oynamış birisinin hesabı falan oluyor genelde.
Bende ETS 2'nin DLC'leri bulunmadığından hata veriyor. Ancak DLC'siz bir save dosyası bulmam gerek. :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca Multiplayer oynamak için Steam üzerinden sahip olman gerek.
Evet. Dün aldım oyunu. Ama DLC'leri almadım. :)

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Bende ETS 2'nin DLC'leri bulunmadığından hata veriyor. Ancak DLC'siz bir save dosyası bulmam gerek. :)

Evet. Dün aldım oyunu. Ama DLC'leri almadım. :)
şimdi DLC sıkıntı. Eğer harbiden oynarım bu oyunu diyosan benim gibi bir sapıklık yapıp tüm DLC'leri al bir şey olmaz. :D
SAVE DOSYASI

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,186
Single de sorun çıkmaz multi de zaten yapılmıyor diye biliyorum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Cheat Engine programını biraz araştırırsan bir daha kullanmayı bile düşünmezsin. Tabi bilgisayarına malware doldurmak istiyorsan orası ayrı :D Bilgisayar dünyasında bir yerden kazanç varsa mutlaka başka bir yerden kayıp vardır bunu unutma :p

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Multiplayer modunu hiç oynamadım hocam. O yüzden birşey diyemeyeceğim. Ama haksız bir kazanç olduğundan ban yeme riski vardır elbet :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Cheat Engine programını biraz araştırırsan bir daha kullanmayı bile düşünmezsin. Tabi bilgisayarına malware doldurmak istiyorsan orası ayrı :D
Cheat Engine'ı biliyorum. :D Bu arada şunu da söyleyeyim. Antivirüslerin her virüs uyarısı verdiği dosya ve programların zararlı olacağı anlamına gelmiyor.

Trainerları biliyor musunuz? Klavyedeki tuşlarına kısayol atanmış bir şekilde oyunlarda hile yapabileceğimiz programlardır. Trainerların bir kısmında da Cheat Engine'ı kullanarak yapıyorlar trainerları.

Bilgisayar dünyasında bir yerden kazanç varsa mutlaka başka bir yerden kayıp vardır bunu unutma :p
Doğru söze ne diyebilirim? :D

Son düzenleme:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,265
Hile kullanma kardeşim, hile kullandığınız zaman oyundan tat alamazsınız. ;)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Multiplayer oynayacağım diyorsanız, tabiki serverlerde hile kullanımı yasak olduğu sınırsız ban alırsınız.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Cheat Engine'ı biliyorum. :D Bu arada şunu da söyleyeyim. Antivirüslerin her virüs uyarısı verdiği dosya ve programların zararlı olacağı anlamına gelmiyor.

Trainerları biliyor musunuz? Klavyedeki tuşlarına kısayol atanmış bir şekilde oyunlarda hile yapabileceğimiz programlardır. Trainerların bir kısmında da Cheat Engine'ı kullanarak yapıyorlar trainerları.

Doğru söze ne diyebilirim? :D
Olay anti-virüs ile alakalı değil hatta virüs programları uyarı bile vermiyor Cheat Engine aracılığıyla bilgisayara sızan zararlı yazılımlar için. Olay burada başlıyor zaten Cheat Engine adı altında bu zararlı yazılımlar bilgisayarı günden güne sömürüyor ve kullanıcı bunun farkında dahi olmuyor :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Multiplayer oynayacağım diyorsanız, tabiki serverlerde hile kullanımı yasak olduğu sınırsız ban alırsınız.
İnternette biraz araştırdım. Bazıları demiş ki single playerda hile yap. Daha sonra o hesabı multiplayerda kullan. :D
Açıkçası biraz yürek ister. :D

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Ets 2'yi çoğu kişi hileli oynuyor single player yapıp oyunu kaydedince multiplayerda da geçiyor ban çevremde ets oynuyan arkadaşlarımda hile yapmışlar ban yiyenide görmedim ama sen yapma..

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ets 2'yi çoğu kişi hileli oynuyor single player yapıp oyunu kaydedince multiplayerda da geçiyor..
Bir önceki mesajımda ben de tam bunu demiştim. :D Deneyebilirim de ilk önce DLC'siz bir save dosyası bulayım.
Ya da en iyisi save editor programı araştırayım. Varsa direkt save dosyasını düzenler öyle kullanırım.

Hile kullanma kardeşim, hile kullandığınız zaman oyundan tat alamazsınız. ;)
Multiplayer'da hileler benim hoşuma gitmiyor. Çünkü birçok kişi emek veriyor.
Ama single player'da hile yaparsak bir şey olmaz diye düşünüyorum. :)

Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bir önceki mesajımda ben de tam bunu demiştim. :D Deneyebilirim de ilk önce DLC'siz bir save dosyası bulayım.
Ya da en iyisi save editor programı araştırayım. Varsa direkt save dosyasını düzenler öyle kullanırım.
Save editör iyi olurda cheat engineyle para hilesi yapıyorlar ama abartanlar var ban yiyen yok görmedim arkadaşlarımın hepsi ets oynayanlar para hilesiyle oynuyor..

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

Multiplayer'da hileler benim hoşuma gitmiyor. Çünkü birçok kişi emek veriyor.
Ama single player'da hile yaparsak bir şey olmaz diye düşünüyorum. :)
Single Player'da hiçbir şey olmaz.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Single Player'da hiçbir şey olmaz.
Ets'de amaç yüke zarar vermeden götürmek hile yapınca oyunun amacından sapıyorsun zaten param var kaza yapsam ne olur yük zarar görse ne olura gidiyor iş sonra bir amacı kalmıyor..

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
TruckersMp'ye kayıt olacaktim. "Oyuna sahip değilsiniz ya da en az iki saat oynamanız gerekiyor" diyor.
Halbuki Steam'de oynama süresi 4 saat olarak gözüküyor.
1529672920123.png

@Görkem Say

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Aşağıdaki videoyu izleyerek sorunu çözdüm. Steam profilim herkese açık değilmiş. :)

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
ETS'de hile yapmanın diğer oyunculara herhangi bir olumsuz etkisi olmadığı için engel yeme olayı çok saçma olur. Herhalde öyle bir aptallık yapmıyorlardır.
Hile yapmak oyun zevkini kaçırıyor, doğru, ama hedefe ulaşmak çok büyük zaman kaybı da oluyor. Hele ki ETS gibi üç-beş bin lira için yüzlerce km sıkıcı yolculuk çekilen oyunda.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Cheat Engine programını biraz araştırırsan bir daha kullanmayı bile düşünmezsin. Tabi bilgisayarına malware doldurmak istiyorsan orası ayrı :D Bilgisayar dünyasında bir yerden kazanç varsa mutlaka başka bir yerden kayıp vardır bunu unutma :p
cheat-engine/cheat-engine program açık kaynak kodludur, sizin dediğiniz doğru tabi cheat engine yazınca github yerine başka siteler çıkıyor ve bu siteler virüs koyuyor programa. Aslında virüs koydukları için virüslü çıkar ama verdiğim linkten indirilirse hiç bir sorun çıkmaz.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,765
Eğer hız, falan filan yapar isen perma yersin. Save editing kurallarına uyduğu sürece mahsuru yok. Buyur:
Mesaj otomatik birleştirildi:

TruckersMp'ye kayıt olacaktim. "Oyuna sahip değilsiniz ya da en az iki saat oynamanız gerekiyor" diyor.
Halbuki Steam'de oynama süresi 4 saat olarak gözüküyor.
Ekli dosyayı görüntüle 43374

@Görkem Say
Oynanma süresi herkese açık olması lazım.

TinerciAlper

Asistan
Reaksiyon puanı
35

singlede cheat engine ile yap sonra aynı profille multiye ggir bende yaptım hiç birşey olmadı ban yemezsin

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
online da normalin çok üstünde hız yapmadığın sürce h,çbişey olmaz

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,765
Perma ban yersin tespit edilirse. Kullanma derim.