Ets 2 Fps Sorunu!

Bu konuyu okuyanlar

MotoGold TV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar başlıktada yazdığım gibi bir sorunum var. Oyun orjinal 2017 yılında Steamdan alındı. o zamanlar Ets 2 yi yüksek ayarlarda 30 FPS ile oynuyordum (bana göre 30 FPS yeterli) Bu oyunu 2018 de oynamadım çünkü çok oynamıştım ve sıkılmıştım. Geçen arkadaşım çağırdı ets 2 ye. indirdim zaten dünden hazırdım özlemiştim.
İndirdim fakat oyun 15 fps verdi hemde en düşükte! ultrayada aldım 15 fps deli oldum. Sonra 1.35 betasını steamdan indirdim (henüz 1.35 çıkmamıştı beta idi)
dx 11 ayarlarını yaptım ve orta ayarlarda en az 30 fps aldım. Oldukça mutlu oldum. Ardından sonunda 1.35 çıktı multi desteğide çıktı açtım dx11 ile bide ne göreyim yine 15 fps çıldırdım dxdiag açtım baktım dx12 yazıyor (ekran kartımın dx11 olduğunu zannediyordum. :D) Ve yine ultra veya en düşük fark etmeden 15 fps! Ekran kartı driverindan formata hiç birşey değişmedi. Ayrıca dxdiag da intel hd 3000 yazıyor nvidia görünmüyor gta 5 te nvidia görmemişti belgelerden halettim. (gerçi nvidia ile intel hd 3000 yakın özellikliler.) Ne yapmalıyım?
Sistem Özellikler
İntel i3-2350m
Nvidia gt 520mx ve intel hd graphics 3000
6 gb ram (Orjinalden 4 ram)
1tb harddisk (harddisk biraz ölü gibi galiba yavaş çalışıyor)
Samsung np300e5a-s0mtr Laptop.

Edit: 1.35i beta oynarken win 7 idi ve virüs vardı win 10 olunca dx 12 oldu o mu yaptı anlamadım ama beta win 10 dada 30 fps verdi. Win 10 formatlayınca 1.35 çıkmıştı ve bu sorunla karşılaştım. Ayrıca Pc eskiden çok performanslı idi zamanla performans düştü ben Win update yüzünden diye düşünüyorum.