Eskişehir Ankara ulaşım yardım

Bu konuyu okuyanlar

xlvan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eskişehir'de öğrenciyim yakın zamanda memleketime gitmeyi düşünüyorum. Eskişehir Ankara arası hızlı trene bilet alacam ama burda sormak istediğim bişey var. Sincanda ve bi yerde daha tren garı varmış oralarda duruyomuş. Ben bu garlardan birinde inip aştiye gitmem gerek bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim dolmuş hatları nasıldır hangisine binecem nerde inecem ne kadar yürüyecem bunların cevabını arıyorum. şimdiden teşekkürler.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
bir ankaralı olarak çok kolay olduğunu söyleyeyim. sincandaki garda inerseniz oradan zaten astiye sürekli olarak dolmuş kalkar. içiniz rahat olsun kime sorarsanız yol gösterir zaten :)

beko1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende sincan da oturuyorum
sorun yasamassin merak etme

xlvan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim bi de dönüşte aştiden sincana hangi dolmuşa binip nerde inmem gerekiyor siz söyleyin de bende şoföre deyim beni burda indir diye hepsi tren garından geçiyor mu?

beko1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sen sincan merkez yazan dolmusa bin beni sincan tren garinda indirirmisinizde zaten son durak insanlar hep iner az yuru sağında

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Sincan'da inip dolmuşa binmek sana en az ekstra yarım saate malolur. Sincan-Aşti arası trafik açıksa 45dk, trafik olursa 90dk'ya kadar sürer. Dolmuşta oturma garantisi de yok ayrıca, ayakta da gidebilirsin. Onun yerine Ankara Garından Tandoğan Ankaray istasyonuna yürüyüp(asker çarşısından geçerek maksimum 500 metre) Ankaray'la Aşti'ye geçmen çok daha hızlı olur. Dönüşte de aynı yolu izleyebilirsin.

xlvan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi şöyle bişey var ben ineceğim yeri Sincan seçersem 17.22 Ankara seçersem 17.41 gösteriyor. Benim aştiden bineceğim otobüs en son 18.30 yani kaçırma şansım yok onun için hangisi mantıklı eğer Sincan kurtarırsa metroyla ya da yürümekle uğraşmak istemiyorum.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Şimdi şöyle bişey var ben ineceğim yeri Sincan seçersem 17.22 Ankara seçersem 17.41 gösteriyor. Benim aştiden bineceğim otobüs en son 18.30 yani kaçırma şansım yok onun için hangisi mantıklı eğer Sincan kurtarırsa metroyla ya da yürümekle uğraşmak istemiyorum.
O saatte Sincan'dan bineceğim dolmuşta ayakta kalma riskin çok yüksek. İstersen önüne harita açıp bak, Sincan'ı tercih etmen çok saçma geldi bana. Ayrıca sincanda inersen indiğin anda dolmuşa binemeyeceğini ve dolmuştan indikten sonra otobüse 7-8 dakikada anca binebileceğini düşününce otobüsü kaçırma riskin de var. (Sincan aşti arası minimum 45 dakika, buna dolmuşçunun yavaş gidebileceğini, trafik olabileceğini filan da kat. Diğer seçenekte tamamen raylı sistem kullanacağın için risk minimum düzeyde.
*sincanda oturuyorum

xlvan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kafam karıştı ama galiba tercihimi metrodan yana kullanacam. Gidiş tarihinin de 27 Ekim olduğunu düşünürsek kalabalık olabilir ama bu metro tarafını hiç bilmiyorum sıkıntı olmaz inşallah. Zaman sıkıntısı olmasa böyle uğraşmazdım.