Eski telefonun imei. Sini yeni telefona kayıt ettirmk

Bu konuyu okuyanlar

İsmail derin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eski telefonun imei. Sini yeni telefona kayıt ettirmk Mantıklımı

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Mantıklı cezası da zaten kayit ettirmektwn kat kat daha ucuz. Gönül rahatlığıyla yapıştır imeiyi ama ikisini ayni anda kullanma.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Hiç bulaşma. Her gün yüzlerce telefon bu şekilde çöp oluyor. Kolay tespit ediliyor.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Hiç bulaşma. Her gün yüzlerce telefon bu şekilde çöp oluyor. Kolay tespit ediliyor.

Nasıl çöp oluyor?

BTK eğer bundan önceki tüm ithal telefonları Marka - Model ile IMEI eşleştirme DB'sini düzenleyip devreye aldıysa anca yakalayabilir.

Ama burası TR.

Doçent
Reaksiyon puanı
403
20 bin lirayı nerede gördün dostum? İllegal imei için şu an uygulanan ceza miktarı 250 lira. Kayıt parasının 1500 lira olduğunu düşününce cezayı ödemeye gönüllü gidilir.
Hocam ben de sizin bildiğiniz biliyordum ama internette gördüm ben de o mevlaları büyük ihrinal klonladığı imei başka birinin telefonu falandır bi de satmaya kalkarken yakalanmış.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Hocam ben de sizin bildiğiniz biliyordum ama internette gördüm ben de o mevlaları büyük ihrinal klonladığı imei başka birinin telefonu falandır bi de satmaya kalkarken yakalanmış.
Haberi görmeden bir şey diyemem dostum. Bildiğim kadarıyla imeisi değişen cihazların ikinci el piyasası ölecek gibi. İnsanlar vergi vererek telefon alsınlar diye her şeyi yapıyorlar

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Geçtiğimiz hafta tanıdığım birinin telefonu bloke oldu bu gerekçe ile. Evde kullanmadığı bir telefonun imei sini atmıştı telefona.

İsmail derin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki telefona hat takmadan kullanabilirmi peki

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Mantıklı cezası da zaten kayit ettirmektwn kat kat daha ucuz. Gönül rahatlığıyla yapıştır imeiyi ama ikisini ayni anda kullanma.
2 sini kullanamaz ilk cihaz kapanır imeil diğerine transfer olur

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Senin o gördüğünü bende gördüm (zannedersem) o şahıs satıcı olduğu için kaçakçılıktan yakalanan bir kişi olduğu için o kadar ceza almış olamazmı?
Ayrıca burası türkiye diyen arkadaşlar devlet zaten kayıtlı cihaza program yükletiyor imei'yi cihaza kayıtlı hale getirip bir anda sağlam bir ceza yağdırabilirde sistem nedir bilmiyoruzda bu aralar zaten telefon piyasasına ciddi yaptırımlar uygulamaya başladılar. Malum inşaat durgun, araç piyasası ve diğer pek çok sektör durgun.

Doçent
Reaksiyon puanı
403
Senin o gördüğünü bende gördüm (zannedersem) o şahıs satıcı olduğu için kaçakçılıktan yakalanan bir kişi olduğu için o kadar ceza almış olamazmı?
Ayrıca burası türkiye diyen arkadaşlar devlet zaten kayıtlı cihaza program yükletiyor imei'yi cihaza kayıtlı hale getirip bir anda sağlam bir ceza yağdırabilirde sistem nedir bilmiyoruzda bu aralar zaten telefon piyasasına ciddi yaptırımlar uygulamaya başladılar. Malum inşaat durgun, araç piyasası ve diğer pek çok sektör durgun.
Olabilir, ben zaten cezası 20k demediö, 20k ceza alan var dedim. Yoksa zamanında o mtk işlemcili cihazlara az mı imei atmadım :)