Eski Pc Upgrade.

Bu konuyu okuyanlar

cuvan545

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde Optiplex GX280 kasa var. Icinde Pentium 4 540 islemci bulunmakta. Bu kasayı yükseltmek sizler için mantıksız gelebilir ama ben yine de bilgi almak istiyorum.
Bu kasaya uygun ekran kartı gerekiyor. GT 1030 uyar mı? Hedefim Metin2, KO vb. tarzı eski oyunları açması. Güncel sistemler hakkında baya bilgim var fakat eski sistem oldugu icin yardımınıza ihtiyacım var. Lutfen yeni sistem topla gibi yorumlar yazmayın, konu hakkında yardımcı olmaya calısın. Şimdiden teşekkürler.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Eskiye uyan parça eskicide bulursun. Eski pc'ye yeni donanım uymaz.

cuvan545

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eskiciden eski donanım bulacam o yüzden sadece ne uyar hangi parça uygun olur gibi bilgileri sizlerden almak istiyorum.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Elimde Optiplex GX280 kasa var. Icinde Pentium 4 540 islemci bulunmakta. Bu kasayı yükseltmek sizler için mantıksız gelebilir ama ben yine de bilgi almak istiyorum.
Bu kasaya uygun ekran kartı gerekiyor. GT 1030 uyar mı? Hedefim Metin2, KO vb. tarzı eski oyunları açması. Güncel sistemler hakkında baya bilgim var fakat eski sistem oldugu icin yardımınıza ihtiyacım var. Lutfen yeni sistem topla gibi yorumlar yazmayın, konu hakkında yardımcı olmaya calısın. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba,
Metin2 vb. oyunlar için GT 1030'a gerek yok. Zaten sisteme de biraz ağır gelir. Onun yerine GT 710 alabilirsiniz.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Sisteme 4 GB'lık ram alabilirsiniz. En fazla 4 GB destekliyor.

cuvan545

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır fazla olmaz.

Fakat birkaç yere daha danıştımda işlemcini değiştirmeden bu tarz bir ekran kartının faydası olmaz dediler... Ne yapmalıyım daha zayıf bir ekran kartımı yoksa ana karta uygun bir işlemci mi aramalıyım?

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Fakat birkaç yere daha danıştımda işlemcini değiştirmeden bu tarz bir ekran kartının faydası olmaz dediler... Ne yapmalıyım daha zayıf bir ekran kartımı yoksa ana karta uygun bir işlemci mi aramalıyım?
Anakarta uygun işlemci alma onun yerine yeni anakart ve işlemci al. Bütçen varsa şu 2 ürünü al. Bunlardaki İntel HD Graphics ekran kartı ile istediğin oyunları oynarsın. Hemde sistem daha yeni olur.
Dediğim gibi bunları alırsan yeni ekran kartı almandan daha iyi olur.

cuvan545

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakarta uygun işlemci alma onun yerine yeni anakart ve işlemci al. Bütçen varsa şu 2 ürünü al. Bunlardaki İntel HD Graphics ekran kartı ile istediğin oyunları oynarsın. Hemde sistem daha yeni olur.
Dediğim gibi bunları alırsan yeni ekran kartı almandan daha iyi olur.

Bu ana kart mevcut kasamla (Dell OptiPlex GX280 Specs) uyumlu mu peki ?, Anlaşılan komple yeni kasa dizmem gerekecek...