Eski Google çalışanından şok açıklama!

Bu konuyu okuyanlar

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
@Murat Burç bu adamın birikimleriyle bizzat gözlemleriyle ehil olduğu bir alan üzerinde yapmış olduğu açıklamaya nasıl bakıyorsun nasıl düşünüyorsun ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
@Murat Burç bu adamın birikimleriyle bizzat gözlemleriyle ehil olduğu bir alan üzerinde yapmış olduğu açıklamaya nasıl bakıyorsun nasıl düşünüyorsun ?
Yazımın tamamını okumadan iyice anlamadan cevap vermeyin lütfen.
Bu konuya yazmayayım yazmayayım dedim illa zorluyorsunuz.
Adam ne demiş ?

''Gundotra, "Android cihazların kameraları asla iPhone 7 kadar iyi olamayacak çünkü Android açık kaynaklı bir işletim sistemi. Bu yüzden de her markaya eşit mesafede durmak zorunda. Herhangi bir marka için yazılımda geliştirme yapılması mümkün değil." cümlelerini sarfetti.''

Samsung , Huawei , LG , HTC gerizekalı mı da ? Kendi kamera yazılımını geliştiremiyorlar.
iOS , fotoğraf hesaplaması olarak androidden ileride ise niye Note 5 ve LG V10 iPhone 6S'in içinden geçiyor ?
iPhone 7 , diğerlerinden önde ise niye düşük ışık tarafında HTC U11 , S7 edge ve S8 , iPhone 7'nin içinden geçiyor.
Bana Apple taraftarlığı yapacaksanız benimle konuşmayın.
Sizin de aklınıza bu işin parayla yaptırılabileceği ihtimali geldi ama söylemiyorsunuz.
Bu bu kadar basit adam geçmiş saçmalamış çıkmış.
Android işletim sistemi herkese eşit daranıyor zaten. Üreticiler üzerinde oynama üstüne oynama yapıyor. Her androidin kamera yazılımı aynı olsaydı üreticiler oynama yapamasaydı
Sony IMX378 sensöre ve 1.44 pikometre piksel büyüklüğüne sahip Xiaomi Mİ5S ile Google Pixel aynı kamera kalitesine sahip olurdu.
BU BU KADAR BASİT.
--- Gönderi Güncellendi ---
Şurası yazımın olacak düzelttim zaten.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Ben okuduğum hiçbir yazıyı yarım bırakmadım bugğne kadar bırakmam. 1

Apple taraftarı değilim. Sezarın hakkını sezara verenlerden oldum daima. 2

Adamın söylediklerini pratikte gördüklerinle karıştırmışsın. 3

Amacım kırmak gücendirmek değildi gerçekten fikrini merak ediyordum. 4

Hedefinde olan alanla ilgili olduğundan bu konuyu ciddi ciddi irdelemeni tavsiye ediyorum. 5

İyi forumlar ...

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Yinede en iyisi Lumia'nın kamera yazılımıydı. Surface bi çıksada. :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sony IMX378 sensöre ve 1.44 pikometre piksel büyüklüğüne sahip Xiaomi Mİ5S ile Google Pixel aynı kamera kalitesine sahip olurdu.
Ben okuduğum hiçbir yazıyı yarım bırakmadım bugğne kadar bırakmam. 1

Apple taraftarı değilim. Sezarın hakkını sezara verenlerden oldum daima. 2

Adamın söylediklerini pratikte gördüklerinle karıştırmışsın. 3

Amacım kırmak gücendirmek değildi gerçekten fikrini merak ediyordum. 4

Hedefinde olan alanla ilgili olduğundan bu konuyu ciddi ciddi irdelemeni tavsiye ediyorum. 5

İyi forumlar ...
Şu kendi yazımda alıntıladığım yeri inkar ettirecek bir şey söyler misiniz.
Eski çalışanın iddia ettiği gibi yazılım farkı yok diyelim bu iki cihaz neden aynı kalitede çekmiyor.
Teknoloji basınından bir abinin bir sözü var.
Değil diğer tüm teknoloji basınına bana bile güvenmeyin. Gidin kullanıcı yorumlarına güvenin diye.
Ben de genişletiyorum. Hiç bir şirkete güvenmeyin. Rakibi kötüleyen şirkete ve çalışınına da kendi cihazını öven ve şirket çalışanına da.

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
andy rubin androidin kurucusu ayrılınca böyle demeleri çok normal

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ha ha inadına androit ile:
WhatsApp Image 2017-07-10 at 18.35.13.jpeg
2017-06-20 16.50.49.jpg

adamın swap bölümü çökmüş...

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
526
Gerçekten de android tarafındaki üreticilerin yazılım tarafında kameralarına el atmaları gerekiyor. Makinenin lensinden eline histogram şeklinde bir veri geliyor fakat bu veriyi nasıl kullanacağı tamamen yazılımın işi. Samsung keskinleştirme yapıp arkaplan detayı yerine ön plandan detay alıyor fakat sonyler arka plandan detay almak için çok fazla uğraşıyor ve +1 pozlamaya yakın değerde çekiyor biraz bile ışıksız ortamda .Kimi firma çok az filtre uyguluyor hatta direk ham foto (raw) veriyor , kimisi efekt üstüne efekt koyuyor. Sonuç olarak doğru veri alındığı anda iş yazılımda bitiyor , yazılım bazlı gelişme şart.

I phone ise bu işi daha bir çözmüş gibi , diğer firmalarda uğraştıklarında güzel işler çıkmıyor değil bence bu röportajı yapan adam android üreticilerinin hakkını yemiş.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Bu arkadaş yıllarca Apple da yer bulmak icin ugrasmis sonrasinda da Google da da tutunamamis biri profili cizdi gozum de.
Başka da bir haltı yok zaten. Yaptigi aciklamanin hic bir teknik veri icermemesi de laf olsun diye bir aciklama

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
delinin kuyuya taş atması durumu kuyudan taşı çıkartırken metan gazından zehirlenmeseler bari...

NocHe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şu var ki apple para verse böyle reklam yaptıramazdı ;)